Napisz podane zdania w czasie przeszłym perfekt

Pobierz

2.Z podanych wyrazów ułóz zdania w czasie przeszłym Perfekt.Czas przeszły Imperfekt to nazwa niemieckiego czasu przeszłego prostego.. Pamiętaj o użyciu czasownika posiłkowego.. Jest to czas dokonany.. I niech max tam bedzie 10-12 zdań.Zadanie: opisz swój dzień po niemiecku w czasie perfekt 16 Rozwiązanie: ich stehe um 6 30 uhr auf wstaję o 6 30 .1.Zapisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.. 6.Die Waren hat in ein Lager geladen.Napisz tekst w czasie przeszłym Perfekt, o tym jak Christian spędził wakacje.. W czasie przeszłym Perfekt pomiędzy przedrostek a czasownik właściwy wchodzi przedrostek "-ge-".Wie lautet der Satz in der Perfektform - Jak brzmi to zdanie w czasie przeszłym Perfekt.. Określenie dokonany oznacza, że czynność opisana w tym czasie jest uważana za dokonaną, czyli zakończoną, taką, która już się odbyła.. Perfekt=czasownik posiłkowy+Partizip II 1.. Viel Spaß beim Lernen.Podziel się tym ćwiczeniem ze znajomymi i kliknij lajka lub udostępnij je na innym portalu społecznościowym.Czas przeszły Präteritum to zaraz obok Perfekt czas, w którym mówi się o przeszłości - "Letztes Jahr war ich in Japan.". Układając pytanie w czasie przeszłym Perfekt musicie trochę zmienić kolejność wyrazów w zdaniu, czyli: na pierwszym miejscu postawiłam czasownik posiłkowy, ponieważ nie mamy na razie żadnego słówka pytającego (tzw. W-Fragewort - są to słówka pytające).Zapisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt!.

Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.

Są to: haben (mieć), sein (być) oraz werden (stać się, zostać).. Uzupełnij podane zdania czasownikiem posiłkowym oraz imiesłowem czasu przeszłego.. Jeśli masz problem ze wstawianiem umlautów przeczytaj ten wpis Układ klawiatury niemieckiej.. Odpowiedz pełnym zdaniem w czasie przeszłym Perfekt na zadane pytania.. Prosze aby był to dzień z zycia dziewczyny.. Takim pomocnikiem w zdaniu może być " haben " lub " sein ".. CZASOWNIK POSIŁKOWY HABEN - ODMIANADo stworzenia zdania w Perfekt potrzebujesz jak wspomniałam dwóch czasowników: Jeden czasownik pomaga tylko stworzyć zdanie i nic nie oznacza ( Hilfsverb ).. Czas przeszły Perfekt jest czasem złożonym.. CZASOWNIKI POSIŁKOWE HABEN / SEIN.. ( niemiecki ) 2011-05-22 15:06:49Przydatność 70% Czas przeszły Perfekt.. Wypracowanie jest na poziomie gimnazjum, może być pomocne jako podsumowanie tematu o czasie przeszłym Perfekt.. Używamy go w przypadku kiedy wykonana, zakończona przez nas czynność wpływa na nasze życie.. Składa się on z czasownika posiłkowego haben lub sein w czasie teraźniejszym oraz imiesłowu czasu przeszłego Partizip II.. A mianowicie: czas przeszły Perfekt oraz Plusquamperfekt, które są czasami złożonymi..

Mein Tag - wypracowanie w czasie przeszłym Perfekt.

fur mich ein pausebrot.. (machen) 3.Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt i prateritum .. Pierwsze dwa używane są podczas tworzenia form czasów przeszłych złożonych Perfekt i Plusquamperfekt (w tym przypadku czasownik posiłkowy występuje w czasie Imperfekt, "dopełnieniem" jest imiesłów czasu przeszłego Partizip II), a także w trybie .Mówiąc o przeszłości posługujemy się najczęściej czasem przeszłym Perfekt, który jest czasem dokonanym i złożonym.. _____ Sie kauft ein T-Shirt.Wie lautet der Satz in der Perfektform - Jak brzmi to zdanie w czasie przeszłym Perfekt.. Jeśli masz problem ze wstawianiem umlautów przeczytaj ten wpis Układ klawiatury niemieckiej.. Już widzimy, że drugie zdanie będzie w czasie Perfekt.. Präteritum używa się przede wszystkim w w języku pisanym (gazety, prace naukowe, ale także oficjalny e-mail ) lub języku mówionym oficjalnym (wiadomości w telewizji czy radiu)Wieczorem oglądałam telewizję, czytałam książkę.. Tworząc zdania w czasie przeszłym Perfekt musisz najpierw odmienić czasownik haben lub sein w czasie teraźniejszym.. Drugi czasownik jest na końcu zdania i wyraża czynność (Partizip II).Czas przeszły Perfekt jest zaprzeczeniem Präteritum.. i) Nimmst du heute das Auto zur .Napisz 4 zdania w czasie przeszłym i przetłumacz bringen Przedmiot: Język niemiecki / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: dusia98-98 12.10.2010 (15:03)W języku niemieckim występują trzy czasowniki posiłkowe..

2.Uzupełnij zdania czasownikiem w czasie przeszłym perfekt: 1.

Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Na przykład - Jestem na wakacjach.. Składają się one z dwóch części, z czasownika posiłkowego oraz imiesłowu czasu przeszłego Partizip II.W czasie teraźniejszym Präsens i przeszłym Präteritum przedrostek czasownika rozdzielnie złożonego oddziela się od czasownika właściwego i występuje na końcu zdania.. (11 pkt.). W języku niemieckim są trzy czasy przeszłe.. Natomiast złożony oznacza, że jego konstrukcja (w odróżnieniu od czasów prostych) składa się z co najmniej dwóch .Naprawdę nie warto przepisywać tego "na żywca", lepiej pomyśleć chwilę i napisać coś swojego.. Czas przeszły Perfekt jest czasem przeszłym złożonym.. Jego druga nazwa brzmi Präteritum.. Składa się z dwóch części: a) z czasownika posiłkowego (haben lub sein), który odmienia się i stoi w zdaniu na miejscu orzeczenia; b) z imiesłowu Partizip II, który stoi na końcu zdania.. Kupiłem wycieczkę dwa tygodnie temu.. PERFEKT - TWORZENIE.. 7.W dialogach rozmawiając o wydarzeniach w przeszłości.. 82% Opis dnia w .Opisz mi swój poprzedni dzien w czasie przeszłym perfekt (j.niemiecki)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt