Turystyczne atrakcje czech i słowacji prezentacja

Pobierz

Pobierz.. 9 Zobacz galerię.. TURYSTYKA W CZECHACH I NA SŁOWACJI Do Czech i na Słowację mamy tak blisko, że możemy pojechać tam nawet na jeden dzieńDobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz liczne atrakcje sprzyjają jednak dłuższemu pobytowiO tym, że popularność obu krajów wśród zagranicznych turystów wzrasta, świadczą dane zamieszczone na wykresieTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. TURYSTYCZNE ATRAKCJE CZECH I SŁOWACJI.. Kraj ten posiada mnóstwo pięknych miejsc i zakątków, które warto zobaczyć.. NaCoBeZu (cele lekcji) • charakteryzuje środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji na podstawie mapy ogólnogeograficznej • wymienia podobieństwa i różnice między środowiskiem przyrodniczym Czech, a środowiskiem przyrodniczym Słowacji • wymienia walory przyrodnicze i kulturowe Czech i .Więcej: Brno - zwiedzanie, zabytki oraz atrakcje turystyczne.. To tutaj zwiedzić można również jeden z największych kompleksów .Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji .. Państwem, w którym rozwija się ona szczególnie intensywnie, jest .Lekcja Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Na lekcji: poznasz cechy położenia Czech i Słowacji, zapoznasz się z podstawowymi informacjami o południowych sąsiadach Polski, nauczysz się rozpoznawać obiekty geograficzne na mapie Czech i Słowacji, dowiesz się, jakie są największe walory turystyczne tych dwóch krajów.TEMAT..

Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.

0%.Drogi uczniu.. Nie ma dostępu do morza teraz odszukajcie Czechy Widzicie, że Czechy leżą Super WTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji Kilka informacji o Czechach mały kraj, nie ma dostępu do morza, prawie 30 lat temu tworzył ze Słowacją Czechosłowację, stolicą jest Praga ( mieszka w niej ok. 1,3mln osób ) Czesi mają podobną flagę do Polski Kilka informacji o Słowacji jeszcze mniejsza od Czech, też nie ma dostępu do morza, większą część kraju zajmują Karpaty .Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji .czyli z wizytą u naszych południowych sąsiadów CZECHY poznajmy Czechy Stolica PRAGA Ciekawe miejsca Kuchnia czeska Poznaj stolicę i jej zabytki Praga to stolica i największe miasto w Czechach Słynna "Złota uliczka" w Pradze.. Praga to największe miasto w Czechach oraz niekwestionowana królowa europejskich stolic.. Powierzchnia: 78 900 km2 Stolica: Praga Język urzędowy: czeski Waluta: korona czeska.Turystyczne Atrakcje Czech i Słowacji Odszukajcie na mapie Słoacje Wstęp Widzicie Słowacja leży dokładnie W środkowej części Europy dokładnie Od zachodu graniczy z Czechami od północy graniczy z Polską.. Hasło: _____.. (podręcznik strona 138-144) 1.Cele lekcji: -położenie Czech i Słowacji na mapie politycznej Europy -cechy środowiska przyrodniczego krajów -atrakcje turystyczne państw 2.Położenie Czech na mapie politycznej Europy:Odkrywamy najpiękniejsze miejsca i atrakcje Czech..

A jest to kraj, którego atrakcje powinny nas kusić przez cały rok.

Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.Środowisko przyrodnicze oraz atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Kiedy myślimy o naszym południowym sąsiedzie, pierwsze co przychodzi nam do głowy, to zima i narty.. Kościół św. Elżbiety w Bratysławie.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Atrakcje kulturalne i atrakcje natury, UNESCO, łaźnie, aktywny wypoczynek, zakwaterowanie, mapy interaktywne, aktualne wydarzenia i imprezy, zdjęcia, usługi i mnóstwo dalszych pomocnych informacji.Co warto zobaczyć w Czchach - TOP 10, TOP 5 atrakcji w Czechach, warto odwiedzić, zwiedzić, Praga, Karlove Vary, Cesky Krumlov, Czeski, Brno, Mariańskie Łaźnie, Karlštejn (Karlsztejn), Ceske Budejovice, atrakcje turystyczne Czech, Skały w Czechach, Adrszpaskie SkałyMapa Czech.. Powszechnie wiadomo, że w Czechach u naszych południowych sąsiadów nie brak ciekawych miejsc wartych odwiedzenia i nie sposób wszystkich naraz pokazać światu.. Są to najpopularniejsze miejsca, które miłośnicy podróżowania i miłośnicy Republiki Czeskiej doskonale znają, natomiast osoby chcące dopiero poznać ten kraj, będą miały wskazówkę, co zwiedzić w Czechach podczas pierwszych podróży.• uzasadnia, że Czechy i Słowacja to kraje atrakcyjne pod względem turystycznym Proszę zapoznać się z treścią w podręczniku oraz wykonać zadanka w zeszycie ćwiczeń..

Kościół św.W artykule przedstawiam największe atrakcje Czech.

Część 3.. Miejsce to .Streszczenie tematu (klasa 6)10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Czechach 2021.. Zobacz interaktywną mapę Czech i dotrzyj do najciekawszych miejsc w Czechach, w tym atrakcji turystycznych, dróg oraz jezior i rzek.. Zamek Devin (Devínsky Hrad) Stare Miasto w Lewoczy.. Praga: niezwykła stolica Czech.. Zróżnicowanie przyrodnicze i społeczno-gospodarcze Rosji.. Prace zaległe i dzisiejszą przesyłają uczniowie z nr 1, 5, 6, 8, 13, 16,18,19Na Słowacji jest o wiele więcej niż tylko kilka obowiązkowych atrakcji , ale jeśli masz czas tylko na zapoznanie się z podstawami, oto lista TOP atrakcji.. Czeski Raj.. 138-144 Zapisze notatkę w zeszycie .. Część 2.. Zapoznam się z tekstem w podręczniku.. Przyjrzyj się mapom Czech i Słowacji (str. 138 i 139).. Krumlov - przyciągające i zatrzymane w czasie miasteczko.. Czego się nauczymy?. Zamek Spiski.. Na dzisiejszej lekcji przyjrzymy się atrakcjom turystycznych Czech i Słowacji.. Słowacji Wykonam zadane ćwiczenia : 1-3 str. 85-86 Dla chętnych Zeszyt ćwiczeń str:87-88 zad.4-6 Karta pracy.. Fajne Podróże atrakcje, wakacje, ciekawostki, informacje, atrakcje dla dzieciSłowacja atrakcje turystyczne jakie udało nam się odwiedzić opisujemy z najdrobniejszymi szczegółami.. Klikając w zdjęcie lub tytuł ruszasz do miejsca, które sami zdobyliśmy i opisujemy ze szczegółami.2 Informacje do lekcji - Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji 2 Karta pracy do lekcji - Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji 2 Karta pracy do lekcji - Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji 2 Ciekawostki o Czechach i Słowacji Mapy Czech i SłowacjiPobierz materiały: Scenariusz lekcji 25..

...Portal informacji dotyczących ruchu turystycznego na Słowacji.

KOPIUJ LINK.. Część 1.. Co będziemy robić?. Możesz dowolnie przesuwać mapę Czech oraz powiększać i zmniejszać szczegółowość mapy.Środowisko przyrodnicze oraz atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.. Kościół artykularny w Kieżmarku.. Spis treści.. W samym centrum możemy zagubić się w plątaninie urokliwych uliczek z brukowanymi drogami i pięknie zachowanymi kamienicami wraz z elementami ozdobnymi.. czechtourism.com / Ladislav Renner .Materiał pomocniczy do lekcji geografii z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych wyd.. Zamki, skanseny, baseny termalne, nieskażona przyroda, wybitne góry i świetne trasy rowerowe sprawiają, że wyjazd na Słowację powinien znaleźć się w planach każdego turysty, niezależnie od pory roku.Temat: TURYSTYCZNE ATRAKCJE CZECH I SŁOWACJI.. Ten niewielki region turystyczny to prawdziwy raj dla podróżników.. Hradczany to CzyTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji 1.Ustal, którego kraju dotyczą poniższe opisy.. Niektóre opisy dotyczą obu krajów.Zaznaczone litery, odczytane z góry na dół, utworzą hasło.. Dowiesz się także w jaki sposób te kraje próbują przyciągnąć większą ilość turystów.. Czechy to niewielki kraj leżący w środkowej części Europy: - jest południowym sąsiadem Polski,-nie ma dostępu do morza.. Zapisz w zeszycie temat lekcji: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Ćwiczenia wprowadzające..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt