Sprawdzian podsumowujący quo vadis

Pobierz

5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. W domu Aulusów poznaje zakładniczkę ligijską, Ligię - Kallinę i zakochuje się w niej.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Sprawdzian podsumowujący quo vadis.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się Załóż .Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Test składa się z 12 pytań.. Arbitra elegancji potajemnie kocha niewolnica, Eunice.Klasa 4 Historia.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!1) Kto był autorem i napisał,, Quo Vadis " ?. Świat pogański i świat chrześcijański w Quo vadis Test podsumowujący - wersja A CzasPlik sprawdzian z quo vadis.pdf na koncie użytkownika bdendy • Data dodania: 1 kwi 2017"Quo Vadis" - opracowanie.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Test składa się z 28 pytań.. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

1 pkt - poprawne określenie relacji jednego z bohaterów z Petroniuszem.. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 6 czerwca 2020 18:12 Ściągi.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty; Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów; Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej; Sprawdzian historia klasa 4 dział 4 - Ku .Przymiotnik i przysłówek-sprawdzian wiadomości Anna Suwalska; Pytania sprawdzające wiedzę z "Lalki" B. Prusa oraz dotyczące biografii i twórczości B.Prusa Karolina Orłowska; Quiz literacki - W kręgu powieści Agnieszki Tyszki Katarzyna Wojtkiewicz; Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata MielniczukLektura w epoce.. Do Rzymu wraca Marek Winicjusz.. Wymień trzy postacie historyczne.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. 17 Obserwuj .. "Quo vadis" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (wersja A), plik: -quo-vadis-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Rozwiąż test!Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części..

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!

Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Podczas czytania "Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. .Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!. Wiele dowiedziałem się także o Rzymianach, ich barwnym życiu, domach urządzonych w przepychu, sposobach, w jakich się do siebie odnosili.301 Moved Permanently.. Skomentuj.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quo Vadis, pytania.. Z prośbą o radę, jak zdobyć dziewczynę zwraca się do Petroniusza.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Udostępnij.. a) Adam Mickiewicz b) Aleksandro Fredro c) Henryk Sienkiewicz d) Józef Piłsudski 2) Jakim gatunkiem literackim jest ,, Quo Vadis " ?.

"Quo vadis"- streszczenie szczegółowe.

Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Fabuła została oSprawdziany Z Lektury Quo Vadis najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Sprawdziany Z Lektury Quo Vadis oferty.Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Uczeń: 10) charakteryzuje […] bohaterów.. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika "Niwa", korespondent "Gazety Polskiej" w .Henryk Sienkiewicz, Quo vadis II.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejTest ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował .View -quo-vadis-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-2.doc from ECON 2400-QFU2C at University of Warsaw.. W czym kompała się żona Nerona.. Skomentuj.. 0 pkt - odpowiedź niepoprawna albo brak odpowiedzi.Scenariusz lekcji poświęconej powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis"Scenariusz lekcji poświęconej powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis".. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym..

Rozwiąż test!Pobierz: quo vadis sprawdzian gwo.pdf.

Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. Jak zginął św. Piotr a jak św.. Napisz do nas.. Analiza i interpretacja tekstów kultury.. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Scenariusz lekcji poświęconej powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis"Scenariusz lekcji poświęconej powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis".. a) Dramat b) Powieść historyczna c) Przygodowa d) Kryminał 3) Podaj czas i miejsce akcji utworu.reżyseria:Jerzy Kawalerowiczscenariusz:Jerzy Kawalerowicz gatunek:Historycznyprodukcja:Polskapremiera:14 września 2001 (Polska) 30 sierpnia 2001 (świat)Podczas fali prześladowań rzymskich chrześcijan Marek Winicjusz zakochuje się w Ligii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt