Przeczytaj dialogi z ćw 2 i uzupełnij ich streszczenie

Pobierz

Możesz korzystać ze słowników online, ja polecam Ci oraz ze słowniczka w książce strona 70.. Pamiętaj o wyrazach łączących logicznie zdania (np. wtedy, dlatego, potem, natomiast, mimo to itp.).. Podręcznik ćw.. Lekcja 3 Zapisz temat lekcji: "Revision Workout 6".. Cele: Wyszukuję informacje szczegółowe w tekście czytanym.Szedł osiołek ścieżką krętą do miasta na wielkie święto.. Wykorzystaj zdania podane w ramce pod zadaniem.. Mówiono mu: "Idźże prosto, nie unikaj dróg i mostów!. Bo gdy w sercu kwitną róże, droga wcale się .Przeczytaj opis sytuacji i napisz dialog.. Kochani, na dzisiejszych lekcjach utrwalimy sobie wiedzę na temat streszczenia, przypomnimy jak poprawnie je napisać.. Uzupełnij ksero z lekcji str. 59/1 i 2 Następnie przeczytaj dialogi i połącz je z odpowiednimi rysunkami .Wzorem są dialogi z ćw.. Piątek 05.06.. Jerzy Bartmiński, Stanisława Niebrzegowska-Bartmińska, Tekstologia, PWN, Warszawa 2009, s. 301.Podręcznik ćw.. Połącz czasowniki 1-8 ze zwrotami a - f tak aby były logiczna.. (0-4) Przeczytaj teksty 1. i 2.. Odpowiedzi zapisz w zeszycie.. Otwórz podręcznik na str. 67 i w zeszycie zapisz datę 29th April, oraz Topic: On a school trip.. Włącz nagranie 2.41 i wysłuchaj łamańców językowych z ćw.. Uzupełnij ćwiczenia (zielone) str. 31 z 6 i 7.. Przeczytaj teksty z ćwiczenia 3.. Otwórz podręcznik na str.77.Zacznij od ćw..

Przeczytaj wypowiedzi, a następnie uzupełnij notatkę.

Wykonaj w zeszycie ćwiczeń zad.. Użyj ćw.3 jako wzoru.. Porozmawiaj z rodzicami lub dziadkami na temat: Dlaczego nasza rodzina mieszka w Stanach Zjednoczonych.. Luki należy uzupełnić w języku polskim.. Napisać charakterystykę swojej osoby KLASA 8.. Musisz szybko iść do celu, by się cieszyć i weselić.".. Przeczytaj dialogi A-D /113 i wybierz właściwe informacje zgodne z planem miasta z ćw.1.. ( temat na 2 lekcje ) 1.. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. Luki należy uzupełnić w języku angielskim.Strona 14 z 20 Zadanie 10.. Przeczytaj tekst z ćw.1 , pracuj ze słownikem aby zrozumieć sens i zrób w zeszycie ćw.2 Który akapit mówi o a, b lub c?. - Tak, pozwólcie mi udowodnić, że ze mną nie przegrali!lekcja 2 Przeczytaj 5 odcinek komiksu i posłuchaj nagrania strona 64 (2.29).. Śmiał się, śpiewał: "W tym przyjemność, że święto jest wciąż przede mną.. Uzupełnij wyrażenia związane z dolegliwościami i zapisz je w zeszycie.Ćw.1 - połącz początki zdań 1-6 z ich zakończeniami a-f. Ćw.. Wpisz w każdą lukę brakujący fragment wypowiedzi, tak aby otrzymać spójne i logiczne : teksty.. Spróbuj je powtórzyć zwiększając tempo mówienia.. Sporządź notatkę w zeszycie - wiadomości na żółtym tle - podręcznik strona 280; 3.1.Ćw.. A następnie przeczytaj tekst z zadania 2, uzupełnij luki, zapoznając się wcześniej z tabelą:Ćwiczenie 3..

5 - Każdą lukę w dialogu uzupełnij jednym słowem.

Uzupełnij w SMS-ach luki 10.1-10.3. zgodnie z treścią tekstów, tak aby jak najbardziej precyzyjnie oddać ich sens.. Przerysuj do zeszytu tabelę z ćw.. 4 przyślij do mnie.. Wpisz odpowiednią literę w każdą lukę.. 3. Przyjrzyj się uważnie rysunkom.. 2.W ćwiczeniach na str. 49 zrób ćw.. To była dla ciebie ogromna szansa.. Wypisz z tekstu wszystkie wyrazy i wyrażenia, których nie znasz i je przetłumacz.. R1KapjyDV8Bt8 1 1.z cząstką by 2 Wpisz w puste miejsca cząstki by, bym, byś, byście łącznie lub rozdzielnie.. Użyj ćw.3 jako wzoru.. Podręcznik ćw.. Proszę to zrobić tak jak zawsze, czyli zamieniać niebieskie słówka na informacje, które macie podane.. Wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń unit 5 lesson 3 I can sing, but I .2.. Do wyboru macie dwie możliwości: wypowiedzi uczniów A iPraca domowa: Ćw.. (0-2) Uzupełnij poniższy tekst w taki sposób, aby stanowił streszczenie fragmentu Tajemnice dobrej rozmowy Izabelli Anny Zaremby.1) Zadanie 1 - postaraj się odpowiedzieć na pytania ( pytania odnoszą się do tekstu z podręcznika).. Wykonane zadania prześlijcie na messenger do godziny 19.00.- Pomiń opisy, dialogi - podaj tylko ich temat - Nie oceniaj zdarzeń ani postaci; Streszczenie odeślij do sprawdzenia do dnia 31.03; 27.03(piątek) T: Zdania podrzędne okolicznikowe; 1.. Zapisz to w postaci opowiadania lub dialogu..

Włącz nagranie 2.40 i uzupełnij brakujące informacje.

Wykonaj ćw.. Wpisz, co mówi Moni - ćw.. Wykorzystaj swoje odpowiedzi, tworząc krótki, spójny tekst opowiadający o przygodzie osiołka.. 7 i 8 str. 45 oraz ćw.. Przeczytaj dialogi w zadaniu 1, str. 16 i podaj właściwą odpowiedź.. Swoją wypowiedź możesz zapisać tutaj lub w zeszycie.. Po gimnazjumStreszczenie jako derywat od tekstu oryginalnego tworzone jest metdtodą: a) skrótu lub/i b) uogólnienia lub/i c) przekładu z jednego systemu pojęciowego na inny lub/i d) opisu metatekstowego.. Przeczytaj.. W zdaniach 1-4 bierz pod uwagę położenie domu, natomiast w zdaniach 5-6 wygląd domu.. Proszę napisać dialog na podstawie dialogu z ćw.. 2) Zadanie 2 - przeczytaj tekst a następnie postaraj się uzupełnić streszczenie.. 4) Zadanie 4- odpowiedz na pytania do tekstu.. Następnie ćw.3 Odszukaj w tekście odpowiedzi na pytania od 1 do 5.. / Rozmowa z Simoną.. Na podstawie informacji zawartych .. Uzupełnij dialogi 1-2.. 2 - Uporządkuj trzy krótkie dialogi A, B i C. Ćw.. Otwórz podręcznik na str. 47.. Ćw.2 Znajdź 8 słówek związanych z naturą w wężu wyrazowym.w.1-5 Ćw.3 Uzupełnij prognozę pogody słowami z ramki (w zeszycie tylko odpowiedzi) Ćw.4 Posortuj wyrazy , tak żeby powstały pytania.. 2.Przeczytaj dialogi w ćw.1.Ćw.1 Napisz nazwy naturalnych katastrof.. Przeczytaj zdania następnie dopasuj do nich domy z obrazka (a-d).. Uzupełnij dialogi..

Posłuchaj i uzupełnij dialogi.

Uzupełnij te dwa krótkie dialogi.relacji, związków z innymi, co nadaje naszemu życiu znaczenie i sens.. Przypomnijmy sobie - streszczenie to ustna lub pisemna wypowiedź polegająca na przedstawieniu własnymi słowami najważniejszych informacji z jakiegoś tekstu,Podręcznik ćw.. Na podstawie: Izabella Anna Zaremba, Tajemnice dobrej rozmowy, psychologia.net.pl [529 wyrazów] Zadanie 1.. 1, 2 str. 87 w zeszycie ćwiczeń.1.. Angielski Kompass2 ćw.5 str 76 Napisz wiadomość jaką Chris zostawił swojej mamie.Użyj wiadomości z ćw.4 jako wzoru(ćw 6 str 76)Uzupełnij luki, wybierając jedno z podanych słów.. 1,2,3, 4 str. 54 zeszyt ćwiczeń.. UWAGA: Przyślij mi te odpowiedzi.. 4 - Uzupełnij dialog brakującymi zdaniami a, b lub c. Ćw.. Moja notatka Podręcznik, s. 53 1 - Tomku, chętnie zagrał w naszej drużynie, prawda?. Rozdział 7 Lekcja 8Przeczytaj dialogi, w każdym wybierz właściwą opcję i zapisz ją w zeszycie.. Uzupełnij tabelę, wpisując rodzaj materiału, kolor i cenę ubrania.. Ex.6 p.97 Uzupełnij dialogi, do zeszytu wpisz tylko to co wstawiasz w luki.. J.polski.. Angielski Kompass2 ćw.5 str 76 Napisz wiadomość jaką Chris zostawił swojej mamie.Użyj wiadomości z ćw.4 jako wzoru(ćw 6 str 76)Przeczytaj notatkę z lukami, wysłuchaj tekstu dwa razy, a następnie uzupełnij luki, wybierając .. jaki jest ich nowy kolega Joe.. ok. 3 minut 2 Przeczytaj tekst.Jesteś na archiwalnej stronie naszelementarz.men.gov.pl.. Od 22 września 2020 r. strona nie jest aktualizowana.Podręcznik z serii Elementarz odkrywców do klasy 3, część 4 prowadzi dalej ucznia przez świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej.. 3 klasa część 2 opracowane przez nauczycieli serwisu Odrabiamy.pl .2.. A women B girls Sprawdź się!. ( Na szkolnej wycieczce.). Ćw.5 Uzupełnij zdania poprawnymi formami czasowników w czasie past simple lub past continuous.Dla chętnych: Napisać historyjkę obrazkową z wybranym wyrażeniem z ćwiczenia 2, str. 21. uzupełnij treść.. Zeszyt ćwiczeń ćw.. ZAZNACZONE ZADANIA PRZEŚLIJ W TYM SAMYM DNIU DO SPRAWDZANIA (zrób jedno zdjęcie z całej strony)Przeczytaj dialogi i pokaz na planie wskazane drogi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt