Najważniejsze słówka niemieckie na

Pobierz

breit - szerokiiść na pasterkę: im Familienkreis feiern: świętować z rodziną: jemandem ein Geschenk machen: robić .Pozostałe słówka, które mogą być bardzo przydatne na niemieckim lotnisko to: samolot - Flugzeug; lot - Flug; karta pokładowa - Bordkarte; walizka - Koffer; bilet - Flugschein; paszport - Reisepass; bramka - Flugsteig; numer lotu - Flugnummer; Niemiecki na lotnisku jestznajomość przyimków, które z danym czasownikiem występują (np. sprechen über ), znajomość przypadków, z którymi się dany czasownik łączy.. ściągnij mp3.. Czasowniki modalne spotykamy na arkuszach egzaminacyjnych w co drugim zdaniu.Na mojej stronie przygotowałam również wiele podstron, na których prezentuję niemieckie słówka wraz z nagraniami, zostały uporządkowane tematycznie i osoby zdające maturę mogą śmiało z nich korzystać, robiąc powtórki do egzaminu.Na koniec zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego kursu języka niemieckiego dla Opiekunek.. 91).Słówka niemieckie i zwroty - powitanie & przedstawianie się.. Nie mam pojęcia.. Mniej oficjalnie można kogoś przywiać mówiąc "Hallo":Słówka niemieckie z wymową, tematyczne, PDF | Podstawyniemieckiego.pl.. Czy mógłbyś/moglibyście państwo-pani-pan powtórzyć pytanie?Podstawowe słówka w języku niemieckim(A1): Poznaj nowe, podstawowe słownictwo niemieckie.. (przed południem) Guten Tag!.

Jak nauczyć się niemieckiego?

czekając w kolejce.Język niemiecki nie należy do najłatwiejszych, ale to nie znaczy, że nie da się go nauczyć, a nawet polubić.. rozpocznij naukę.. weil - ponieważ, 85).. Nadszedł czas na kolejną lekcję z cyklu Ich spreche Deutsch.. 3.4 9 141 fiszek ussanna.. Wstęp mamy za sobą, przejdźmy do listy 100 najważniejszych czasowników niemieckich: 1. sein - być.. - Dzień dobry!. Na początku rozmowy wypadałoby się przywitać.. Co ona ma/musi/chciałaby/chce/zrobić?/ Co wolno jej robić?. Jest to bardzo fajne kompendium wiedzy na temat niemieckich rzeczowników.. Do godziny 12:00 w Niemczech mówi się "Guten Morgen".. Dzisiaj piątek .. Przecież wszystko zależy od nas samych.. (Zupa jest smaczna.). - Cześć!. A jeśli chcesz błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim.. Powitania, Pożegnania i Zwroty Grzecznościowe po Niemiec Niemieckie Słownictwo - Najważniejsze słówka po niemieckuPrzydatne zwroty - zdrowie.. (Jak stary jest ten samochód?). unter - pod, poniżej, 86).. (Ten silnik jest o wiele za słaby na ten samochód.). Ucz się niemieckiego podczas snu.Wszystko jest na k, więc jest łatwiej :) Tu zawsze myślę o leniwym grubym kocie, któremu nic się nie chce, jak na kacu - tylko by spał i spał..

Podstawowe słówka niemiecki (lista 81-90).

das Fest - święto das Weihnachtsfest - święto Bożego Narodzenia im Familienkreis feiern - świętować w gronie rodzinnym der Heilige Abend / der Heiligabend - wigilia die Mette - pasterkaNiemieckie Polski Wymowa; Przydatne pytania/sformułowania w pracy i na codzień: Ich habe dich/Sie gerade akustisch nicht verstanden.. A już po 12:00, mówi się "Guten Tag".. - Do widzenia!. niemiecka-inspiracja.pl.. Jest to bardzo efektywne wypełnienie wolnego czasu, nawet podczas przerwy na zleceniu.Podstawowe słownictwo- niemiecki.. Słówka podzielone na często używane i resztę!. sehen - widzieć, 82).. - Jestem młoda/-y i piękna/-y.. Teraz cię/panią-pana-państwa nie zrozumiałem.. Dzięki naszym grafikom zostaniesz specjalistą języka niemieckiego.Tutaj znajdziesz super-ważne i podstawowe zwroty, a tutaj podstawowe słówka dla osób początkujących.. Znajdziecie tam Państwo pojedyncze słówka, podstawowe i bardziej zaawansowane zwroty oraz zdania..

Lekcja języka niemieckiego skończyła się.

Kurs niemieckiego dla opiekunek to kurs stacjonarny, który obejmuje 60 godzin nauki.144 najważniejsze niemieckie rzeczowniki - moja opinia.. Pokażę ci to na przykładzie: die Tasse oznacza filiżankę.. Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: podczas jazdy autobusem czy samochodem.. Osoby, które nie znają języka mogą uczyć się na kursie albo samodzielnie w domu.. - Mam dwóch braci i siostrę.. 4. können - móc, umieć, potrafić.konnen odmiana rozmówki niemieckie opis przyjaciela po niemiecku zwierzęta po niemiecku essen odmiana szanowni państwo po niemiecku niemieckie imiona dni tygodnia po niemiecku dialog u lekarza po niemiecku godziny po niemiecku części ciała niemiecki opis dnia po niemiecku owoce po niemieckuPrzedstawiam Wam w poniższym wpisie najważniejsze słówka w języku niemieckim związane ze Świętami Bożego Narodzenia (Weihnachten).. 3. werden - stać się, zostać.. 16 października, 2015.. Oczywiście najlepsze efekty przynosi połączenie wszystkich metod nauki i systematyczność.. Wieczorową porą należy powiedzieć "Guten Abend" - czyli dobry wieczór.. Aby zapamiętać to słowo wymyśliłam zdanie .najwaŻniejsze sŁowa w jĘzyku niemieckim - 10 sŁÓwek nieodzownych Słowo wstępne przed lekturą postu ;-) Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na moim blogu, a jednocześnie chciałbyś mnie - drogi Czytelniku - w moich blogowych działaniach wesprzeć, to wyjaśnię, że możesz coś z tym zrobić.Nauka języka niemieckiego dla początkujących..

die Zeit - czas, Najważniejsze słówka niemieckie (lista 91-100).

Proszę usiąść.NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA DO MATURY.. Znajdziemy tam sporo przydatnych rzeczowników i wyjaśnienia dotyczące ich znaczenia.. Ich trinke Tee.100 najczęściej używanych czasowników w j. niemieckim: 1. sein - być.. na spacerze z psem.. denn - bo, gdyż, ponieważ, 87).. Szukaj polskich słów lub zlepków słów, które brzmią jak niemieckie.. Pożegnanie.. jede - każdy, 89).. Zanim zaczniemy naukę nowych zwrotów zachęcam Was serdecznie do powtórki materiału z ubiegłego tygodnia.. Przydaje się to zwłaszcza przy rzeczownikach, które mają więcej niż jedno znaczenie, a nam ciężko jest je wychwycić.. (w odpowiedzi na podziękowanie) Entschuldigung - przepraszam (gdy chcemy zapytać kogoś np. o drogę) Powitanie.. - Dzień dobry!. Dowiedz się więcej tutaj .der Nachmittag- popołdnie.. Weihnachten) to wyjątkowy czas w Niemczech.. Katarzyna Kuźniar.. Nauka języka niemieckiego przez słówka Tematyczne listy, rodzajniki, wymowa, PDF, ćwiczenia interaktywne.. das Beispiel - przykład, 90).. poleca 88 % .. natychmiast vielleicht - być może na, klar - no jasne ich wei noch nicht - jeszcze nie wiem ich kann leider nicht - niestety nie mog .Jak w wielu innych krajach, Boże Narodzenie (niem.. lassen - zostawić, zostawiać, 83)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt