Dni tygodnia po niemiecku youtube

Pobierz

Każdy temat możesz równiesz zapisać w PDF lub wydrukować.Słówka, pory dnia po niemiecku.. die Musik - muzyka.. Miłej zabawy podczas nauki :)Znajdziecie mnie na: tygodniaNa poprzedniej lekcji uczyliśmy się odmiany czasowników nieregularnych oraz poznaliśmy słownictwo związane z czasem wolnym.. tym .Siedemdziesiąty czwarty odcinek serii bajek edukacyjnych o Gilusiu i jego przyjaciołach z morskiej krainy.. 2 Podstawowe słówka po niemiecku - liczby.. 2010-11-22 19:18:19Dni tygodnia po niemiecku - die Wochentage.. Poniedziałek - der Montag.. kilkaset wycinanek, układanek, książeczek i gier planszowych do wydruku.. 7 W sklepie.. Odmiana czasowników.Jak zapytać, jak jest dziś dzień, jak na takie pytanie odpowiedzieć, jak powiedzieć np. "w poniedziałek", albo "w miniony wtorek" i jak określić, że coś robimy regularni "w każdą sobotę" - w dzisiejszym odcinku dowiemy się, jak wypowiadać się na temat dni po niemiecku.. das Deutsch - język niemiecki.. Zaczynając od początku dnia.. 2012-11-10 16:06:48 Jak są dni tygodnia po niemiecku ?. 2010-06-01 22:04:38 Jak dobrze znasz podstawowe zwroty (nazwy miesięcy, nazwy dni tygodnia , pory roku ) w języku czeskim?. Wszystkie dni tygodnia mają rodzajnik der.. ponad 350 bajek i opowiadań.Kto mi napisze dni tygodnia po niemiecku?. Mówiąc szczerze, język niemiecki nigdy nie był moim ulubionym przedmiotem w szkole..

Dni tygodnia - niemiecki Test.

(24)Dni tygodnia po niemiecku na tej stronie to chyba jeden z lepszych wpisów, które znalazłem dzienks Przydałby się jakiś lepszy lektor, ale w sumie to chyba jedyny jaki słyszałem, bo inne strony tego nie mają (chociaż słyszałem, że podobno macie tu coś zmieniać z tym lektorem).die Wochentage - dni tygodnia: Montag - poniedziałek.. Moim ulubionym przedmiotem był zawsze język…angielski.. Kurs niemieckiego.. - W soboty zawsze spotykam sie ze znajomymi.. Po hebrajsku oznacza ono odpoczynek.. Niemiecki online.Określenia czasu tej lekcji przedstawię Wam dni tygodnia po niemiecku.. die Sozialkunde - wiedza o społeczeństwie.. 6 Podstawowe zwroty po niemiecku w restauracji.. Każda lekcja jest z audio/video i dzięki temu osłuchujesz się z wymową niemiecką.. 9 Inne podstawowe słówka po niemiecku.Nazwy dni tygodnia, jak również tydzień, w języku polskim, podobnie jak w większości języków słowiańskich, wywodzą się z czasów początków chrystianizacji Słowian przez misjonarzy w VII wieku, a nazwy dni zostały utworzone w sposób numeryczny "odliczając" ich kolejność po niedzieli, która pierwotnie była początkiem tygodnia, jednak w potocznym użyciu, nazwy te .Jeśli chcesz powiedzieć "w" jakiś dzień tygodnia, np. w poniedziałek, powiesz am Montag.. W języku niemieckim rzeczowniki oznaczające dni tygodnia są zawsze rodzaju męskiego (Maskulinum), poprzedza je więc rodzajnik "der"..

5 Dni tygodnia po niemiecku.

A jaki jest twój ulubiony przedmiot szkolny?. Animacje (4) Czytanie i tłumaczenie (2) Deutsch mit Akkusativ und Pommes, bitte!. YouTube; WYBIERZ KATEGORIE.. Najlepsza szybka nauka i kurs niemieckiego za da.KURS NIEMIECKIEGO.. A oto one: Montag - poniedziałek .. Facebook Instagram YouTube.Po przestudiowaniu tej lekcji będziesz mógł podać dni i miesiące, podać daty w kalendarzu, porozmawiać o porach roku oraz o datach i terminach ( Termine) po niemiecku.. 3 września 2014 Dni tygonia i pory dnia, .. ponad 10.000 arkuszy kart pracy, ćwiczeń, łamigłówek i testów DO WYDRUKU.. ponad 1.000 edukacyjnych kolorowanek tematycznych.. Słowo to pochodzi …Liczba wyników dla zapytania 'dni niemiecki': 6054.. 8 Podstawowe pytania po niemiecku.. Gramatyka.. die Kunst - plastyka.. NIEMIECKIE DNI TYGODNIA.. wg AnzietarskaJak nazywają się dni tygodnia czy miesiące po niemiecku?. das Polnisch - język polski.. wg Mlitke1 Słówka niemieckie i zwroty - powitanie & przedstawianie się.. Tak to już jest, że szkoła potrafi zniechęcić do wielu przedmiotów.Jak zapytać, jak jest dziś dzień, jak na takie pytanie odpowiedzieć, jak powiedzieć np. "w poniedziałek", albo "w miniony wtorek" i jak określić, że coś robimy regularni "w każdą sobotę" - w dzisiejszym odcinku dowiesz się, jak wypowiadać się na temat dni po niemiecku.ZASOBY SERWISU..

3 Godziny po niemiecku.

Pamiętaj, że wszystkie rzeczowniki w języku niemieckim piszemy wielką literą.Liczba wyników dla zapytania 'nazwy dni tygodnia po niemiecku': 10000+ Wsio prosto 7 - nazwy dni tygodnia Znajdź parę.. 30 stycznia 2010 Odsłon: .. Die Wochentage.. Tutaj znajdziesz odpowiedzi między innymi na te pytania.. die Handarbeit - prace ręczne/technikaMiesiące po niemiecku, podobnie jak dni tygodnia, są bardzo przydatne do opisywania czasu, np. podczas podawania daty po niemiecku.. ponad 1.250 łamigłowek, quizów, ćwiczeń i gier edukacyjnych ONLINE.. Pozostałe.. rano - der Morgen przed południem - vormittags w południe - mittags po południu - nachmittags wieczorem - abends .. Dni tygodnia Części ciała Meble Ryby.. - Niedziela jest ostatnim dniem tygodnia.. das Spanisch - język hiszpański.. Dni tygodnia po niemiecku są łatwe :) Aby sobie je utrwalić, weź do ręki swój plan lekcji i spróbuj nazwać każdy dzień tygodnia po kolei, później wymień ich nazwy .Skąd pochodzą niemieckie nazwy dni tygodnia?. Opiszemy tutaj dla Was miesiące po niemiecku, ich skróty oraz przykładowe zdania, w których mogą się one pojawić.Przedmioty szkolne po niemiecku - przykładowy plan lekcji.. Na szczęście, ponieważ są one oparte na łacinie, angielskie i niemieckie słowa oznaczające miesiące są prawie identyczne..

4 Miesiące po niemiecku.

Obejrzyj też mój kurs online do nauki niemieckiego dla początkujących: tygodnia - Wochentage słownictwo w języku niemieckim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt