Opis mojej rodziny w języku niemieckim

Pobierz

Drodzy Opiekunowie, drodzy Czytelnicy, poniżej przedstawiam Wam bardzo przydatne słownictwo i zwroty dotyczące tematu- przedstawianie się i opowiadanie o sobie w języku niemieckim.. kuzynka die cousine Zgłoś błąd.Moja rodzina.. ciocia die tante Zgłoś błąd.. (1) W języku niemieckim istnieją głoski, bądź ich grupy, których wymową należy bliżej poznać, ponieważ różni się ona od wymowy polskiej.. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami.. Jeśli skupiamy się na czymś więcej niż powierzchowny wygląd osoby, którą widzimy na obrazku w podręczniku to takie słownictwo okazuje się niezbędne.Słownictwo: Rodzina.. Mój tata ma 43 lata.. Poznane słówka i zwroty w języku niemieckim znacząco .A jeśli chcesz błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim.. mama die mutter Zgłoś błąd.. Jakie masz obowiązki w domu (krótkie) Opis dnia (krótkie) Moja szkoła (krótkie) Opis ulubionego aktora.. Ulubiona pora roku.. poleca 81% 1487 głosów.. My mother is very good-looking.Zaimki dzierżawcze w języku niemieckim mają za zadanie informować, do kogo należy konkretny przedmiot, określają przynależność i posiadanie a więc odpowiadają na pytanie "czyj?.

Kondolencje niemiecki.Samogłoski w języku niemieckim.

Poniżej znajdziecie wskazówki jak napisać opis osoby po niemiecku, przydatne zwroty oraz wzór opisu osoby po niemiecku.Przydatność 80% Przemoc w rodzine.. Moja rodzina jest duża.. Moja mama nazywa się Anna.. Problem w tym, że zupełnie nie umiem niemieckiego >.< Proszę o pomoc!Tłumaczenie: Moja rodzina ma 5 członków.. Ona ma 55 lat i pracuje jako sekretarka w międzynarodowej firmie.. -to jeden z setek Waszych komentarzy.. Opis rodziny po niemiecku - Fabian opisuje swoją rodzinę Fabian tak opisuje swoją rodzinę: "Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!". Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Rodzina w dzisiejszych czasach jest na wagę złota.. die Schwester - siostra/niem/opis mojej rodziny - napisał w Języki obce: mam wielką prośbę!. 2014-02-13 16:17:06 Opis rodziny po niemiecku -tłumaczenie 2010-11-08 20:05:26 Język Angielski - Opis Mojej Rodziny ?. Ponieważ ona chce sprawdzić jakie popełniamy błędy.. Wiam mam na jezyk niemiecki opisać swoją rodzine.. Oto członkowie rodziny po niemiecku: Rodzice - die Eltern: der Vater/Papa - ojciec/tato.. Rodzeństwo - die Geschwister: der Bruder - brat.. Członkami mojej rodziny są: mama, tata, brat i ja.. Opisz w liście swoje przyjęcie urodzinowe.. Moze być wymyslona ma być opisane conajmniej 5 osób, ale mają byc błędy w zdaniach [nie wszystkich] ..

Witam, mam problem z opisem rodziny.

Mama Małgosia to księgowa uwielbiająca porządek.Przykładowy opis rodziny po angielsku.. Uważam ją za bardzo tolerancyjną i mądrą.. siostra die schwester Zgłoś błąd.. Spotykane się jednak także inne opisy, jak na przykład opis członka rodziny: mamy, taty, babci, dziadka albo ulubionego nauczyciela.. Na nic zda ci się znajomość zawiłych konstrukcji, gdy nie będziesz ich mógł zastosować.. Słowa które można powiedzieć rodzinie zmarłego po niemiecku.. córka die tochter Zgłoś błąd.. 11,603 wizyt.. A najważniejszy jest pies, którego dostałam w urodzinowym prezencie od brata.. To są: moja mama, mój tata, mój brat, moja siostra i ja.. (np. mama gotować, tata oglądać kanały sportowe, brat grac w piłkę) i opisz tez swoje zainteresowania (np. lubię słuchać muzyki itd) , trzeba to zacząć : mam na imię .. , mam 16 lat, mieszkam w .. , pochodzę z Polski.Przykładowy opis rodziny po niemiecku.. Mam na imię Paweł, mam 18 lat i uczę się w technikum.. Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę - szybciej i przyjemniej , niż Ci się wydaje.Moja rodzina składa się z pięciu osób.. babcia die oma Zgłoś błąd.. Filmy.. Mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu, w bloku.. czy mógłby mi ktośpomóc w napisaniu takiego tekstu po niemiecku :moja rodzina jest mała.Liczy 4 osoby.. Przedstawianie się i opowiadanie o sobie w języku niemieckim cz.1..

Członkami mojej rodziny są: mama, tata, brat i ja.

on często wyjeżdża .Język niemiecki: opis rodziny.. mieszkam z rodzicami na ulicy Pomorskiej.. Opisz swoja rodzinę (że składa się z: mamy, taty, brata) co oni lubią robić.. Mój brat ma 20 lat i studiuje prawo na uniwersytecie.. Mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu, w bloku.. List o zgubionym telefonie.. Kondolencje w języku niemieckim z tłumaczeniem na polski.. Moi rodzice - moja mama Eva i mój tata Piotr, mój brat Łukasz, moja siostra Monika i ja.. Temat ten jest poruszany niezwykle często w tych czasach więc jeśli nie masz ochoty popełnić kardynalnego błędu podczas rozmowy z Niemcem, bądź przygotowując się do matury radziłbym się tych słówek nauczyć!Moja rodzina.. wnuczka die enkelin Zgłoś błąd.. Treść.. Moja siostra ma 13 lat i ona uczy .Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. Środowisko rodzinne powinno dawać schronienie i poczucie bezpieczeństwa, oraz być oazą ciepła i miłości jednak w wielu przypadkach tak nie jest.Opis Rodziny po niemiecku +1 głos.. Moja mama interesuje się językami obcymi.Opis rodziny po niemiecku, przetłumaczycie?. A najważniejszy jest pies, którego dostałam w urodzinowym prezencie od brata.. Na wstępie mojego referatu chciałabym dokonać charakterystyki przemocy w rodzinie..

Lubi pracować i...Członkowie rodziny po niemiecku.

Mój ojciec Tomek ma 39 lat.. rodzina - die Familie.. Przyda Wam się to zarówno na początku pobytu w Niemczech, ale nie tylko.Lista pytańrodzina po niemiecku :) Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań 18/18.. Moja mama ma na imię Krysia ma 49 lat i pracuje w archiwum.Praca w Niemczech (1) Rodzina - die Familie (1) Rozmowa kwalifikacyjna - opiekunka osób starszych (1) Sprawdzone metody nauki języka niemieckiego (1) Słownictwo niemiecki związane z kawą (1) Urządzenia i przedmioty w pracy opiekunki - der Rollstuhl (1) Wymowa w języku niemieckim (1) Zasady wymowy w języku niemieckim (1)1) Brat po niemiecku a) der Bruder b) die Cousine c) die Oma 2) Kuzyn/kuzynka po niemiecku a) der Cousin/die Cousine b) die Om/|der Opa c) der Onkel/die Tante 3) Ciocia po niemiecku a) der Sohn b) die Tante c) der Bruder 4) Wujek po niemiecku a) die Oma b) die Mutter c) der Onkel 5) Córka po niemiecku a) die Tochter b) der Sohn c) die Schwester 6) Babcia po niemiecku a) der Opa b) die Oma c .Cechy charakteru po niemiecku to właściwie nieodzowny element opisu osoby.. Dowiedz się więcej tutaj.lutego 15, 2014.. Ona jest elegancką kobietą.. ".W języku niemieckim odmieniamy je tak samo, jak rodzajnik nieokreślony ein.W języku polskim oprócz form mój, twój, jego, jej, nasz, wasz, ich stosowany jest zaimek swój, który zastępuje .Odpowiedź na ogłoszenie o pracy jako au pair.. Mój tata, moja mama, moja siostra i ja.. Przykładowe kondolencje po niemiecku.. Powtarzałam to już wielokrotnie, ale powtórzę jeszcze raz: Nauka języka obcego to nie tylko zasady gramatyczne, ale również odpowiedni zasób słownictwa.. To ona będzie zawsze stać za naszymi plecami cokolwiek by nam się nie stało..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt