Zaimki dzierżawcze niemiecki kartkówka

Pobierz

Mój, twój, jego, jej, … w języku niemieckim to żaden problem z niemiecka-inspiracja.pl Serdecznie zapraszam Przy zaimku "euer - wasz" podałem jego krótszą formę (znika "e"), gdyż jest ona moim zdaniem krótsza i tym samym łatwiejsza.. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej.. Przygotowałem specjalnie dla Ciebie listę zaimków osobowych wraz z wymową, przykładami oraz ćwiczeniami w języku niemieckim.. du dein (twój) Wie heißt dein Hund?/ Jak nazywa się twój pies?. Pytania .. Od czterech lat uczę tego języka.. Test Formy czasu teraźniejszego Präsens Test Zdania podrzędnie złożone.. W języku niemieckim każda osoba ma swój własny zaimek dzierżawczy, który w pewnych sytuacjach można tłumaczyć jako swój: Monika schreibt mit ihrem Kuli.. Czekam na odpowiedzi w komentarzach.. Zanim przystąpisz do zadań poniżej, przypomnij sobie koniecznie mój wpis, w którym opowiadałam o zaimkach dzierżawczych.. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej.Zaimki dzierżawcze • określają przynależno .. Zarówno przymiotniki, jak i zaimki dzierżawcze w języku angielskim tłumaczone są na język polski w ten sam sposób: mój,twój, jego, jej, nasz itd.. To nie jest twoja książka.Wybierz odpowiednie zaimki dzierżawcze 2013-10-01 18:49:29 Mam pytanie o zaimki dzierżawcze 2017-04-23 19:21:13 Wpisz w luki zaimki dzierżawcze 2012-10-02 16:45:27Zaimki dzierżawcze w języku angielskim - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego..

Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.

Kapitel 1 | Uczę.plZaimek - część mowy zastępująca rzeczownik (np. ja), przymiotnik (np. mój), przysłówek (np. tam) lub liczebnik (np. tyle) i pełniąca ich funkcje w zdaniu.Jest częścią mowy wyróżnianą na podstawie innych kryteriów niż rzeczownik czy czasownik.. Odmiana zaimka zależy od tego, którą część mowy on zastępuje.Zaimki osobowe niemiecki.. Oto kilka z nich: Zaimek dzierżawczy w mianowniku - ćwiczenia; Zaimek dzierżawczy - tekst z lukamiZaimki dzierżawcze Posługiwanie się zaimkiem dzierżawczym w języku niemieckim należy do prostszych czynności.. W języku niemieckim odmieniamy je tak samo, jak rodzajnik nieokreślony ein.W języku polskim oprócz form mój, twój, jego, jej, nasz, wasz, ich stosowany jest zaimek swój, który zastępuje wszystkie poprzednie.Możemy więc powiedzieć: ja mam swój telefon, ty masz swój telefon, on ma swój telefon itd.Zaimki dzierżawcze niemiecki (tabela) W języku niemieckim każda osoba ma swój zaimek dzierżawczy: Zaimek dzierżawczy Przykład ich mein (mój) Mein Hund heißt Bono./ Mój pies nazywa się Bono.. osobowy.. Die Satzgefüge - część 2Zaimek dzierżawczy stosujemy wówczas, kiedy chcemy wyrazić, że coś do kogoś należy.. Kartkówka.. Uzupełnij luki, wstawiając odpowiedni zaimek .Zaimki dzierżawcze niemiecki Odmiana przez przypadki zaimek swój po niemiecku..

Wesprzyj...Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Niemiecki zaimki dzierżawcze.

Zapraszam do oglądania.. Biznes i Finanse (34883) Biznes i Finanse (34883) Wszystkie (34883) Banki (7619) Bankowość Elektroniczna (80) E-biznes (3885) Ekonomia (1851) Fundusze UE (617) Giełda (805) .W języku polskim, gdy mówimy, co do kogo należy, odmieniamy słówka przez rodzaje.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Zaimki dzierżawcze.. Podstawy są zawsze najważniejsze.. W języku niemieckim nie występuje ogólny zaimek swój .Schemat odmiany zaimków dzierżawczych w języku niemieckim w bierniku.. er,es sein (jego) Sein Hund heißt Max./ Jego pies też nazywa się Max.Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre Frisur, jego buty - seine Schuhe itp.).. Test Zdania podrzędnie złożone.. Mam nadzieję, że zgromadzona tu wiedza pozwoli .Zauważ, że nie istnieje zaimek dzierżawczy dla zaimka osobowego it, a dla zaimka osobowego he przymiotnik i zaimek dzierżawczy mają taką samą formę:..

4 ... Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny.

Rodzaj męski: Rodzaj żeński: Rodzaj nijaki: Liczba mnoga: ich (ja)Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny.. Zaimek ten zastępuje rodzajnik i musi być odmieniony tak samo jak i rzeczownik, przez przypadki.. Więcej na gerlic.plPodobało się?. Ich habe meine Zahnbürste.Zaimki dzierżawcze po niemiecku - mój, moja, moje / twój, twoja, twoje / jego / jej / nasz, nasza, nasze itd.. Dopiszmy zaimki dzierżawcze lub rzeczowniki … Vater mój tata jej dziecko jej dom ich dzieci wasz wujek jego rodzice twój przyjacielNiemieckie zaimki osobowe przypominają swoje polskie odpowiedniki - jednak zwróć uwagę na trzecią osobę liczby mnogiej ("sie" i "Sie") - tutaj wstępują pewne różnice.. (Monika pisze swoim długopisem.). W rezultacie mamy: mój, moja, moje, moi.Język angielski jest pod tym względem dużo prostszy.Wpisz właściwe zaimki dzierżawcze.. Zaimki dzierżawcze występują przez rzeczownikiem i wyrażają przynależność: Das ist meine Schokotorte./ To jest mój tort czekoladowy.Zaimki dzierżawcze określają przynależność, posiadanie.. Polecenie: Trage das korrekte Possessivpronomen ein.Kolejny dzień i kolejna porcja ćwiczeń..

W internecie jest wiele ćwiczeń na odmianę i użycie zaimków dzierżawczych w języku niemieckim.

Wczoraj ćwiczenia do filmu, a dzisiaj ćwiczymy sobie gramatykę.. Zaimek dzierżawczy określa posiadacza czegoś lub przynależność do kogoś.. Neu 1 ZP | Uczę.plZaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Die Satzgefüge - część 1 Test Szyk wyrazów.. W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma "swój",Test Odmiana czasowników regularnych w języku niemieckim - czas teraźniejszy.. Od czterech lat uczę tego języka.. Test Deklinacja przymiotników.. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonego Zaimki dzierżawcze mogą albo występować przed rzeczownikiem (Possesivartikel), albo mogą zastępować rzeczownik (Possesivpronomen).Zaimki dzierżawcze niemieckie to takie słowa jak : mein, dein, unser, euer/ mój, twój, nasz, ich etc. Każda osoba ma swój własny zaimek dzierżawczy.. W wolnym czasie gram w squasha.. Odświeżysz sobie wiedzę i z łatwością wykonasz ćwiczenia.. Kartkówka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt