Historia sprawdzian wielkie odkrycia

Pobierz

Sprawdź swoją wiedzę [QUIZ] W tym roku mija 500 lat od wyprawy, która zmieniła oblicze świata.. Renesans w Europie.. wg Sieciarz.. odkrycie, że Ziemia jest większa niż przypuszczano , potwierdzenie tezy, że Ziemia jest okrągła.. Przed epoką wielkich odkryć geograficznych wiedza średniowiecznych Europejczyków o świecie była stosunkowo szczupła.. Jego wyprawa trwała od 1519 - 1522 r. (Sam Magellan zginął).. (Florentyoczyk) odkrył, że nowy ląd jest nowym kontynentem - stąd Ameryka Ferdynand Magellan postanowił opłynąd Ziemię.. Jakie wyznanie obecnie głoszą zwolennicy kalwinizmu?. Wszystkie testy podzielone są na grupy A i B. Pobieraj testy w formacie pdf Przykro nam, ale kopiowanie treści na tej stronie zostało zablokowane.Sprawdzian z historii klasa 7 dział 5 - I wojna światowa - Wczoraj i dziś.. Reforma Kościoła i kontrreformacja.. Renesans w Europie.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test: Test: Uczymy się razem - YouTube.Historia klasa 6, Odkrycia.. Szlachty angielskie i francuskie popadły w kryzys, w związku z tym chciały wzbogacić się na morskich podróżach.Sprawdzian II - 06. odkrycia geograficzne historia, wielkie odkrycia geograficzne klasa 5, wielkie odkrycia geograficzne testSprawdz swoja wiedze na temat wielkich odkryc.. Rozdział 2.. Z tej okazji na ekranach możemy obejrzeć opowieść o tym, jak do niej doszło..

wielkieWielkie odkrycia.

Część 1.. Testy z historii dla liceum i technikum Tematyczna bibliografia artykułów z "Mówią Wieki" Opracowanie tematów z historii.. Jak nazywana była działalność Kościoła katolickiego w XVI i XVII w.. Inne wyprawy w XVI w..

Porażka wojsk Władysława Warneńczyka pod Warną w 1444 roku.

Testportal - I.. Nie zdawano sobie sprawy z rzeczywistej wielkości świata.Odkrycie Ameryki przez Kolumba w. Reformacja i kontrreformacja.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test Wielkie odkrycia geograficzne Test Sprawdzian I - 038 Polska późnego średniowiecza Test Sprawdzian I - 039 Polska późnego średniowiecza Test Sprawdzian I - 040 Polska późnego średniowiecza Test Sprawdzian I - 041 Polska późnego średniowiecza Test Średniowiecze I Test Druga wojna Światowa część V Test Średniowiecze III Test Druga wojna Światowa część IVHenryk Żeglarz-odkrył Wyspy Kanaryjskie, Azory i Zielony Przylądek; Bartłomiej Diaz w 1488 odkrył przylądek Dobrej Nadziei; Vasco da Gama w 1498 r odkrył morską drogę do Indii ; Krzysztof Kolumb w 1492 odkrył Amerykę Środkową; Ferdynand Magellan w latach opłynął Ziemię; Amerigo Vespucci - odkrył stały ląd Ameryki.Chciano dotrzeć drogą morską do bogatych Indii i Chin, z których sprowadzano luksusowe produkty.. Odkrycia geograficzne dokonane przez Portugalczyków i Hiszpanów nazywamy wielkimi, ponieważ: stały się początkiem ekspansji kolonialnej Europejczyków, która trwała bardzo długo, bo od końca XV do XX wieku; Europejczycy odkryli wtedy ziemie (i to jak rozległe!.

Wielkie odkrycia geograficzne.

Wielkie odkrycia geograficzne.. 1) Zaznacz kontynenty , które oprócz Europy znali jej mieszkańcy do końca XV wieku: a) Australia b) Azja c) Afryka d) Ameryka 2) W średniowieczu Ziemię wyobrażano sobie jako .. a) płaski dysk b) okrągłą piłkę 3) Do XV wieku europejscy kupcy częściej przewozili swoje towary drogą .Test Wielkie odkrycia geograficzne, podrozdział podręcznika Historia WSZPWN dla Klasa II.. Test zawiera 20 pytań.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".. a) kalwinki b) kalwinianie c) ewangelicko- reformowane 2.. ), o których istnieniu nie mieli pojęcia.Sprawdzian 1.. Kultura odrodzenia.. Quizy historyczne.Przyczynami wypraw Kolumba były; Chęć odnalezienia nowej ziemi Poszukiwanie rzadkiego owocu.. Sprawdzian z historii klasa 6 wielkie odkrycia geograficzne wczoraj i dziś.TEST 8 RENESANS Wielkie odkrycia geograficzne.. 1497 r.Sprawdziany, odpowiedzi do testów z serii Wczoraj i dziś dla klas 4, 5, 6.. Polska i Litwa pod rządami ostatnich Jagiellonów.. dowiesz sie: jakie wynalazki umozliwily Europej-czykom rejsy dalekomorskie, jakie motywy przyswiecaly odkryw-com innych kontynentow, jaka byla rola.. Wersja B - plik pdf | plik doc Klucz 1..

Wielkie odkrycia geograficzne Odkryj karty.

Karty z pytaniami - plik pdf .. Mapki konturowe Historia integracji europejskiej - plik pdfWIELKIE ODKRYCIA GEOGRAFICZNE.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Włoch, odkrywca, podróżnik, sądził że ziemia jest kulą, zorganizował wyprawę Niną, Pintą, Santa Marią, 1492r odkrył Amerykę, zniszczył wraz ze swoimi ludźmi cywilizację indiańską, Nice work!. Reformacja w Europie.. Wielkie odkrycia geograficzne,czas renesansu i reformacji Test wielokrotnego wyboru Zaznacz prawidłowe odpowiedzi na każde pytanie.. Skutki wielkich odkryć geograficznych.. Odkryto ieśninę Magellana, W-y Mariaoskie, Filipiny.. refresh Odśwież.Ferdynand Magellan europejczyk opłynoł ziemię wyruszył z hiszpani przez atlantyk do krańców ameryki południowej po odnależeniu ćeśniny wypłynoł na pacyfik (o. spokojny) następnie przez o.indyjski i znowu przez atlantyk do europy po raz pierwszy na świecie opłynołkulę ziemską Vasco Da Gama (czyt.wasko) 1498 po raz pierwszy opłynoł .Wielkie odkrycia geograficzne - Lekcje historii pod ostrym kątem - Klasa 6 - YouTube.Podaj przyczyny wielkich odkryćgeograficznych: ciekawość świata kryzys w handlu lewantyńskim (utrudnienie przez Turków handlu ze Wschodem, stąd poszukiwanie innej drogi morskiej do..

Film Wielkie odkrycia geograficzne - plik wideo.

Sprawdzian z historii dla klasy 7 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa .historii wielkie odkrycia geograficzne kl 5, sprawdzian z historii wielkie odkrycia geograficzne wczoraj i dzis, wielkie odkrycia geograficzne, wielkie.. Wielkie odkrycia geograficzne.. Odkrycia geograficzne Połącz w pary.. Nazwa testu: I.. Chęć odnalezienia drogi morskiej do Indii Poszukiwanie nowych ziem i bogactw naturalnych.. Chęć odnalezienia nowych tubylców Poszukiwanie bogactw naturalnych.. Sprawdzian z historii klasa 6 wielkie odkrycia geograficzne wczoraj i dziś.Wielkie odkrycia geograficzne - Test.. 0%Test Wielkie odkrycia geograficzne, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa II.. "Wyprawa Magellana" w kinach od 13 września, a my zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy o wielkich odkryciach geograficznych.wczoraj i dzis, wielkie odkrycia geograficzne, wielkie odkrycia geograficzne historia, wielkie odkrycia geograficzne klasa 5, wielkie odkrycia geograficzne testZobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Mial ktos juz test z Historii (nowa era, Wczoraj i Dzis) z dzialu IV (4), czyli Europejczycy odkrywaja swiat.. Indii, Chin) aktywność gospodarcza szlachty portugalskiej i hiszpańskiej i jej ekspansja zamorska (poszukiwania nowych morskich szlaków handlowych) lepsza .Wielkie odkrycia geograficzne klasa 6 Połącz w pary.. Chęć odnalezienia Indianin Chęć zabicia tubylców.Wielkie odkrycia geograficzne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt