Szatan z siódmej klasy

Pobierz

Kryminał i Sensacja .. Jest siedemnastolatkiem i uczęszcza właśnie do siódmej klasy gimnazjum i to właśnie on jest tym tytułowym szatanem.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. STI Studio Filmowe (produkcja wykonawcza) / Telewizja Polska.. odc.. 80% "Szatan z siódmej klasy" przedstawienie lektury.Szatan z siódmej klasy na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Widzimy też, że myśli Adama biegną ku gimnazjum żeńskiemu, gdzie króluje .Geneza utworu i gatunek.. Jest to powieść skierowana do młodzieży, jej główny bohater to młody człowiek uczeń siódmej klasy, z którym młodzi czytelnicy mogą się utożsamić.Cały audiobook do kupienia na ebook do kupienia na starym domu w Bejgole.książka " szatan z siódmej klasy ".kto wie?. 78% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy" z opisem Adama Cisowskiego.Szatan z siódmej klasy.. Posłuchaj poniżej zamieszczonego video z I rozdziałem audiobooka Szatan z 7 klasy pt: "Diabeł wyskakuje z pudełka", który to czyta znany aktor Wojciech Malajkat.W ten sposób sprawdzisz przed pobraniem, czy ta wersja książki audio (od wyd.Aleksandria) spodoba się Tobie i Twojemu dziecku.83% Bohaterowie z lektury Szatan z siódmej klasy; 71% "Szatan z siódmej klasy" streszczenie.. PATKA71928 4 lata temu.. data produkcji.. Dlaczego uczniowie byli zawsze przygotowani na lekcje profesora Gąsowskiego?.

1 Szatan z siódmej klasy .

Pomoc Zaloguj si ę Zarejestruj się.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Szatan z siodmej klasy na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Test składa się z 12 pytań.. Udostępnij.. 79% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie wraz z charakterystyką bohaterów.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę powieść!Szatan z siódmej klasy - polski film fabularny z 1960 r. na podstawie powieści dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich będzie musiał rozwiązać.Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappySzatan z siódmej klasy .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2006. tytuł oryg.szatan z siódmej klasy w internetowym sklepie Empik.com.. Dlaczego Adaś poddał rodzeństwo testowi z moczeniem rąk?. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo..

...Szatan z siódmej klasy - test.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Adaś Lisowski, czyli główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Tata Adasia pracuje jako lekarz, a jego mama zostaje wtedy w domu i zajmuje młodszym i licznym potomstwem.Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" (Kornel Makuszyński).. Wyślij zgłoszenie .Audiobook Szatan z siódmej klasy - posłuchaj online za darmo.. 79% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie wraz z charakterystyką bohaterów.. Napisz do nas.. Pomimo, że od jej pierwszego wydania w 1937 roku upłynęło ponad siedemdziesiąt lat, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością i jest jedną z najbardziej poczytnych książek pisarza.71% "Szatan z siódmej klasy" streszczenie.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. na podstawie.. 84% Streszczenie książki pt. "Szatan z siódmej klasy" 80% ''Szatan z siódmej klasy'' K. Makuszyński streszczenie..

75% "Szatan z siódmej klasy" - plan wydarzeń.

Siedemnastoletni Adaś Cisowski (Józef Skwark), zwany przez swego nauczyciela (Stanisław Milski) "Szatanem" ze względu na swe nadzwyczajne zdolności detektywistyczne wpada na trop skarbu, ukrytego gdzieś w okolicy przez żołnierza napoleońskiego.Szatan z siódmej klasy - streszczenie szczegółowe, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyPowieść o przygodach tytułowego "Szatana z siódmej klasy", utrzymana w konwencji powieści kryminalnej, jest jednym z wielu utworów, które Kornel Makuszyński napisał dla dzieci i młodzieży.. Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.. Skomentuj.. Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Akcja "Szatana z siódmej klasy" toczy się podczas wakacji w starym pałacu, gdzieś na polskiej prowincji.. Poznajemy jego rodzinę: ojca lekarza, czułą mamę i szalone, dużo młodsze rodzeństwo.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Jak dobrze znasz lekturę "Szatan z siódmej klasy"?. 2010-11-20 20:05:55 Szatan z siódmej klasy to książka przygodowa czy przygodowo detektywistczna ?. Hasło:,,Szatan z siódmej klasy'' i pytania do niego i odpowiedzi do literek przypominam że hasło: s z a t a n z s i ó d m e j k l a s y To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćJeden z uczniów gimnazjum męskiego, Adaś Cisowski, chłopiec szlachetny o umyśle przenikliwym, wyróżnia się nadzwyczajną umiejętnością logicznego myślenia..

Informacje o Infomacje o filmie Szatan z 7 klasy.

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham .Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński - streszczenieHistoria 17-sto letniego Adasia Cisowskiego, detektywa-amatora, który pewnego dnia zostaje poproszo.. "Szatan z siódmej klasy" - gatunek powieści Powieść "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego została opublikowana drukiem w roku 1937.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Z tej racji nazywany jest przez kolegów Szatanem.. Obyczajowe .. Quiz w Poczekalni.. Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" (powieść) / Kazimierz Tarnas (dialogi) oceń twórców.. Skomentuj.. 2010-03-01 17:12:34Szatan z siódmej klasy - 18,40 zł - Kornel Makuszyński..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt