Prezentacja na temat moja mała ojczyzna

Pobierz

Podczas pokazu brana jest pod uwagę: - przejrzystość i czytelność przekazu, - samodzielność wykonania prac, - oryginalność i pomysłowość przedstawienia danego zjawiska,Strona projektu "Moja mała ojczyzna", realizowanego w ramach programu eTwinning.. Ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, małe ojczyzny są niewielkie, to możemy poznać wszystkich mieszkańców naszych stron.. CZĘSTOCHOWA.. ", "Dlaczego nie jest tak jak powinno by ć?".. Możemy działać na programach Powerpoint w dowolnej wersji lub Impress (z pakietu Libreoffice, Openoffice).Konkurs "Moja Mała Ojczyzna" adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu poddębickiego i ma na celu popularyzację wierszy autorów pochodzących z naszego powiatu i piszących o Ziemi Poddębickiej: Marii Duszki, Ziemowita Skibińskiego, Benedykta Krystka czy Zdzisława Kupczyka.Jednak (miejscowość) nie zawsze będzie moją "małą ojczyzną", do której będę chętnie powracała.. Typ pliku: PDF (Wielkość: 589 KB) Przykładowy Wniosek Moja Mała Ojczyzna - Edycja V 2021.. Chcemy wspólnie poznać i zaprezentować swoją Małą Ojczyznę: SP im.. Mała ojczyzna to miejsce, gdzie dorastamy, uczymy się, tu znamy wszystkie ścieżki, tutaj mieszkają nasi bliscy i znajomi.Prezentacja prac na temat małej ojczyzny (Uczniowie przygotowane prezentacje multimedialne lub filmy prezentują na lekcji, na forum klasy)..

Polska to twoja wielka ojczyzna.

Odpowiadają na pytania: "Jak jest?. Gdyby ktokolwiek pytał, nie wiedział, a zobaczyć chceWieś Paprotki nad pięknym jeziorem znajduje się.. MOJA MAŁA OJCZYZNA.. Mała ojczyzna to miejsce, gdzie dorastasz, uczysz się, tu znasz wszystkie ścieżki, tutaj mieszkają twoi bliscy i znajomi.. Doskonale zdajemy sobie sprawę, który z sąsiadów zbiera znaczki, a który ma złote serce, chociaż wydaje się na pierwszy rzut oka strasznym gburem.Maja Mała Ojczyzna - Edycja IV.. Paprotki.. Typ pliku: PDF (Wielkość: 3 MB) Tablica Informacyjna Moja Mała Ojczyzna - Edycja V 2021.. Tutaj urodziłam się, wychowałam i spędziłam większą część mojego życia.. Leży ono w południowo - wschodniej Polsce u zbiegu trzech rzek: Wisłoki, Ropy i Jasiołki.. Łączy mnie z tym miejscem wiele ciekawych wspomnień.. Składają się na nią dziesiątki małych ojczyzn: regionów, województw, miast, miasteczek, wsi.. Składają się na nią dziesiątki małych ojczyzn: regionów, województw, miast, miasteczek, wsi.. marzec 2018 Ogłoszenie konkursu fotograficznego "Moja mała Ojczyzna 2018", Kwiecień 2018 Spotkanie uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej z przedstawicielami starszego pokolenia "Wspomnienia z młodości naszych dziadków i pradziadków",Projekt "Zgierz - moja mała ojczyzna" jest zaplanowany na cały rok szkolny i zakłada realizację różnorodnych zadań..

Polska to nasza ojczyzna.

Startujemy z IV edycją wyjątkowego programu "Moja Mała Ojczyzna" którego celem jest pobudzenie społeczności lokalnych do działania na rzecz budowania dobra wspólnego, kreowania otoczenia, poprawy estetyki, funkcjonalności, modernizacji.. Więcej informacji o Projekcie znajdziesz tutajMOJA MAŁA OJCZYZNA .. Głównym celem projektu jest wzbogacenie wiedzy młodzieży na temat historii Jeleniej Góry i okolic, jej mieszkańców, obiektów architektury średniowiecznej, kultury - taniec, turnieje .. Dobrze jest na świecie znane.. Tu się urodziłam, stawiałam swoje pierwsze kroki i wymawiałam swoje pierwsze słowa.. Najpiękniejsze miejsca w Polsce / na świecie..

Typ pliku: PDF (Wielkość: 37 KB)Moja mała ojczyzna.

"Każdy Polak dobrze wie, gdzie to miasto znajduje się.. Typ pliku: PDF (Wielkość: 803 KB) Lista Gmin Moja Mała Ojczyzna - Edycja V 2021.. Podczas realizacji projektu uczniowie od początku do końca będą kreatorami działań, począwszy od planowania, poprzez realizację poszczególnych zadań, kończąc na prezentacji efektów.Na podsumowanie prezentacji uczniowie wspólnie tworzą metaplan na temat: "Co s ądzę o mojej małej Ojczyźnie - Bełżycach?".. Mała ojczyzna ma swoją lokalną historię i tradycje.Jednym z takich tematów może być Mała Ojczyzna Mała Ojczyzna, czyli miejsce, z którym jest się związanym emocjonalnie ze względu na urodzenie, wychowanie lub mieszkanie w nim.. Projekt realizowano pod opieką nauczycieli geografii, historii i j. angielskiego od 20 września 2017 r. do 15 czerwca 2018 r.Strona projektu "Moja mała ojczyzna", realizowanego w ramach programu eTwinning.. Polska literatura i poezja przez setki lat nie mogła żyć bez tematyki patriotycznej.1666, na mocy których starostowie: łomŜyński i ostrołęcki mieli wyłapywać chroniących się do puszczy zbiegów, a nawet mimo uchwały sejmowej z 1667 r., zgodnie z którą zbiegli do puszcz mieli być wydawani dziedzicom.Prezentacja i opis projektu..

Bardzo lubię to miasto, a posiada ono ciekawą historię.Mała ojczyzna.

Mój region - Moja mała Ojczyzna "Relaks" w Orzechowie Kościół Matki Bożej Częstochowskiej.. Na podstawie swoich odpowiedzi opracowują wnioski, które zapisują jako notatkę w zeszycie.Oczywiście w małej ojczyźnie najważniejsi są ludzie.. W dobie globalizacji ważne jest, by nie zatracić poczucia własnej tożsamości i przynależności do rodziny, społeczności lokalnej, kultury, języka i zwyczajów własnej miejscowości.. oraz chętnie odwiedzane…".. Najpiękniejsze rośliny i kwiaty.. Sporty letnie.. Kochani Uczniowie!. Jakie ciekawie i wesoło w moim świecie naokoło.. Szczególnie z czasów przedszkola.Jest na mapie mała kropka, ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz.. Najpiękniejsze zamki w Polsce.. Moje hobby i zainteresowania.. Jak ciekawie i wesoło w moim świecie naokoło.". Dzisiaj spróbujemy Was zainteresować historią naszego miasta, która jest bardzo ciekawa i bogata w różnego rodzaje legendy.Prezentacja na temat gwary klimkowskiej.. ", "Jak powinno by?. Chcemy wspólnie poznać i zaprezentować swoją Małą Ojczyznę: SP im.. Słońce z cieniem gra tu w berka, pan kominiarz z dachu zerka, teraz chyba każdy przyzna, że jest piękna ma Ojczyzna!Moją małą ojczyzną jest miasto Jasło.. Historia firmy sięga roku 1894, kiedy to przy linii kolejowej Września - JarocinMOJA OJCZYZNA PREZENTACJE UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH "Jest na mapie mała kropka, ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz.. Wieś Paprotki powstała w 1555 r. Jerzy Krosta nadał tu trzem braciom stryjecznym z Konopek Małych -Janowi, Maciejowi i Stefanowi 7 włók sołeckich (około 125 hektarów) i polecił założyć wieś o łącznym areale 70 włók .. "Małej Ojczyzny" są utrudnione i ograniczone, a wiedza o teranie ich zamieszkania jest niewielka.. Mała Ojczyzna to rodzinny dom i jego najbliższe otoczenie, ważni ludzie, dobrze znana przestrzeń, różne aspekty życia w danej miejscowości.Prezentacja ,,Nasza mała ojczyzna - Wola Ociecka '' Konkurs plastyczny Polska, moja Ojczyzna Konkurs plastyczny Polska,moja Ojczyzna Lista nagrodzonych: BÓG HONOR OJCZYZNA - SEJMU WALNEGO/20150714_OFERTA.. · tzn. złych rządów królewskich, czy naPlik Moja mała ojczyzna.pptx na koncie użytkownika barx93 • folder Prace, konspekty i prezentacje • Data dodania: 18 kwi 2015Moja mala ukochana ojczyzna jest Opole.. Moją małą ojczyzną jest miasto Częstochowa.. Zakład Sklejki Orzechowo Orzechowskie Zakłady Przemysłu Sklejek są przedsiębiorstwem państwowym.. Na podwórku trzy kałuże, położyły się przy murze, trzepak bardzo dziś kaprysi - duży dywan na nim wisi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt