Karta pracy do lektury mikołajek

Pobierz

FORMY PRACY: • praca indywidualna, • praca zbiorowa.. Który wyraz pojawia się w powyższych .Przekroczenie progu dziesiątkowego - klasa 1. .. Ćwiczenia interaktywne do lektury "Akademia Pana Kleksa" Zawiera nieodpowiednie treści?. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««.. Opracowanie własne konsultanta - Marii M. Ferenc .klasa 4 Lektury obowiązkowe "Mikołajek" - test 1.. Wyjątek zrobiła, gdy chłopak dostał od wujka magiczną szkatułkę.. Ćwiczenie do lektury "Nasza mama czarodziejka" - Synonimy słowa "samochód" .. 7 zasad życia według Leonarda da Vinci, czyli ciekawość pierwszym krokiem do twórczości.Na następnych lekcjach wykonacie kartę pracy dotyczącą lektury "Ten obcy".. Ma tu wielu kolegów - przyjaźni się m. in.. Bawią się w ogrodzie w kowbojów.. Uczniem, który często coś podjadał, był: a) Alcest b) Euzebiusz c) Rufus 7.SPIS KART PRACY DO PORADNIKA LEKTURY - SCENARIUSZE ZAJĘĆ 1.. "Jeśli nadal będą mi dawali zadania z arytmetyki, nie pójdę więcej do szkoły".. o nawet jak jesteśmy dosyć grzeczni, pilnowania nas na przerwie to straszna robota.Mikołajek lubi chodzić do szkoły, mimo że zdarzyło mu się pójść z Alcestem na wagary (opowiadanie Świetnieśmy się bawili).. Ułóż z podanych liter imię Scrooge'a.Mikołajek zaprasza kolegów do siebie.. Wejście.. Jeśli nie możesz wydrukować testu, napisz w zeszycie tylko od-powiedzi na pytania..

Karta pracy nr 2, Rany Julek!

DownloadKarta pracy - wklejki : ludzie książki b. Karta demonstracyjna - ciekawostki o książkach .. Opowiedzcie historie z własnego doświadczenia, które byłyby podobne do przygód bohatera lektury .. Mikołajek i jego przyjaciele a. Rysnotka do uzupełnienia - wklejka .Ćwiczenie do lektury "Mikołajek i inne chłopaki" - Jak zastąpić słowo "fajny"?. Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz :) Logowanie.. Strzałkowo.. Mama nakazała mu, by był grzeczny wobec gości.. Chłopcy przywiązują go do drzewa, co bardzo bawi pana Blédurt, sąsiada Mikołajka.. Jak dobrze pamiętasz losy bohaterów tej lektury?Szkoła latania,karta pracy,tekst z lukami,projekt ortograficzny,słownik ortograficzny, .. Tydzień z Ortopisem- reklama społeczna zachęcająca do udziału w akcji charytatywnej z okazji Mikołajek.. Boże Narodzenie - karty pracy dla kl.1.Każda karta pracy przygotowana jest do wydruku.. Bardzo byłem dumny z moich kredek i nie mogłem się doczekać, kiedy pokażę je chłopakom.. Paulina Sobczak.. Oczywiście przesyłam wszystkie materiały również na stronę szkolną, ale przyzwyczajamyPodstawowe informacje o bohaterze Mikołajek, bohater powieści René Goscinny'ego, Jean-Jacquesa Sempégo pod tym samym tytułem, to chłopiec w młodszym wieku szkolnym.. Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII..

Karta pracy z naszej klasy .

Karta pracy dla ucznia szkoły podstawowej Zestaw ćwiczeń ortograficznych do pracy samodzielnej w formie karty.. Mikołaj czytelniczy 15 min.. Proszę, wyślij mi je.. Skomentuj.. 1) najlepszy przyjaciel Mikołajka a) Euzebiusz b) Alcest c) Ananiasz d) Gotfryd 2) Kogo najbardziej nie lubi Mikołajek?. Kiedy dochodzi między nimi do konfliktu, tata Mikołajka proponuje, że zostanie jeńcem.. Pamiętaj, aby każdy punkt zaczynać wielką literą i kończyć kropką.. Byłoby wskazane gdyby uczniowie zachowywali przerobione testy do późniejszych powtórzeń materiału.. Nowość \ Klasa 4 \ 3.. Noc w szkole.. Detektyw na tropie.. Nie wiesz co oznacza dany związek ?. Zostało zamieszczone w zadaniach dla klasy na i najlepiej byłoby tam je edytować i odesłać.. Matematyczna choinka - działania w zakresie 100.. Niektóre karty są opatrzone literką B. Są to karty przygotowane na poziom podstawowy.. Karta pracy ucznia 33/3 (poz. 2): Podajemy różne znaczenia podanych wyrazów (wyrazy wieloznaczne).Mikołajek nie był tym zbytnio zachwycony, ponieważ nie lubił dziewczynek.. 1) Najlepszym przyjacielem Mikołajka jest: a) Alcest b) Kleofas c) Gotfryd d) Joachim 2) O kim mowa?.

Kartkówka z lektury.

W czym przyszedł Godfryd do szkoły w dniu, w którym miała się odbyć sesja zdjęciowa?. Lektury obowiązkowe "Akademia Pana Kleksa" cz. 1 - Akademia "Akademia Pana Kleksa" cz. 2 - MateuszKarta nr 2 MIKOŁAJEK- karteczka ARDZO NIE lubię zadań z arytmetyki.. Głównym bohaterem serii jest tytułowy Mikołajek, który mieszka we Francji.. Podajemy antonimy do podanych słów.. Zamieszczamy je na początku zestawu kart.• karta pracy, • test z lektury.. do 30.04.2020 r. Na zakończenie pracy z lekturą proponuję zabawę.LEKTURY Odczytaj odpowiednie fragmenty dotyczące tego, co uczniowie .. (5 -7) napisz do niego plan wydarzeń.. Możesz korzystać z książki.Graficzna notatka z lektury "Mikołajek" (w świecie dorosłych) 10 MB Graficzne notatki z lektur, Karty pracy, Mapy myśli, Notatki z lekcji, Opracowania lektur, Schemat do uzupełnienia, Sketchnotka Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. To główny bohater cyklu powieści autorstwa Rene Goscinnego.. Kiedy dochodzi do krótkiego konfliktu z kolegą, nie unika konfrontacji, potem szybko o sprawie zapomina: "tłukliśmy się jakiś czas, a potem powiedziałem, że już późno i przestaliśmy się bić .Uczniem, od którego często można było dostać w nos, był: a) Euzebiusz b) Rufus c) Mikołajek 5.. Karta pracy nr 1, O krakowskich psach i kleparskich kotach..

Czas pracy 6 minut.

Quiz w Poczekalni.. Kto należy do rodziny Mikołajka?. Dzieci po wypiciu herbaty i zjedzeniu ciasteczek poszły do pokoju Mikołajka.. .Zobacz quiz: Mikołajek.. "Mikołajek" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 1, plik: -mikolajek-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-1.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Rozwiąż zadania z karty pracy nr 1 - to czytanie ze zrozumieniem do kolejnego opowiadania - FUTBOL.. a) Rosół b) Bunia c) Pan Bledurt d) Nauczycielka 4) Jakie dwie osoby w klasie mają .Mikołajek - Test.. Perypetie chłopca przedstawiono w kilkunastu książkach, na podstawie których w 2009 roku powstał także film.. ZAPISZ SIĘ!. Mieć do szkoły pod .. spóźnienie się pana Cratchita do pracy, d) posłanie indyka w prezencie.. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. - Nigdy nie zapraszał nikogo do siebie, nie pozwalała mu mama, nazywając jego kolegów "wandalami".. Mikołajek wraz z rodzicami mieszka we Francji, gdzie uczęszcza również do szkoły podstawowej.. Udostępnij.. Dzieci idą do domu na podwieczorek, ale nie uwalniają jeńca.Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. PRZEBIEG LEKCJI 1.. Rodzice i siostra Jadwinia; Tylko rodzice, chłopiec nie ma rodzeństwaMikołajek - quiz.. a) Alcest b) Euzebiusz c) Kleofas d) Ananiasz 3) Z kim przekomarza się tata Mikołajka?. Mikołaj czytelniczy 10 min mniej.. »» ZDALNE NAUCZANIE.. Tematy lekcji: Lekcja 1: .. Który związek frazeologiczny i dlaczego najbardziej pasuje waszym zdaniem do lektury.. O tym, jak Julian Tuwim został poetą, Agnieszka Frączek (Lektury - scenariusze zajęć .Mikołajek - kreatywny zestaw ratunkowy.. Jest najwyższy ze wszystkich i szybko biega.Charakterystyka Mikołajka.. To zadanie na ocenę.. Dać komuś .. Doszło między nimi do kłótni, w której Mikołajek szarpnął dziewczynkę za warkoczyk, a ta z kolei kopnęła go w kostkę.Szkoła podstawowa IV-VIII - Publikacje nauczycieli.. Sprawdź w słowniku.. Nie ma jeszcze komentarzy do tej gry.. Polskie miasta w baśniach i legendach, Barbara Tylicka (Lektury - scenariusze zajęć, s. 5) 2.. Z jego relacji, w których wymienia na pierwszym miejscu "swoją panią", wynika, że chodzi do szkoły elementarnej, na etapie polskiego odpowiednika edukacji wczesnoszkolnej (tzw. nauczanie początkowe).test znajomości lektury Mikołajek.. Mikołaj czytelniczy 10 min więcej.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Mikołajek jest małym, ośmioletnim chłopcem pochodzącym z Francji.. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.o lekturze "Mikołajek i inne chłopaki" - Test..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt