Plan wydarzeń jak powstało jezioro żabie

Pobierz

Wykonaj zadania 1-5, s. 100-101 (zeszyt ćwiczeń).. Zapamiętaj ich pisownię.. Otwórz podręcznik na stronie 282.-283. i przeczytaj legendę o tym, jak powstało Jezioro Żabie.. Jeżeli korzystacie z multipodręcznika, wysłuchajcie nagrania tego utworu, klikając w ikonę z głośnikiem.. Ćwiczenia w zapamiętywaniu wyrazów z "ż" niewymiennym.. Zwróć uwagę, że są zaznaczone innym kolorem.. Potrzebuję pomocy przy napisaniu planu wydarzeń do ,,Jak powstało Jezioro żabie''z góry dziękuję Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Hej potrzebuję pomocy mam ułożyć plan wydarzeń jak powstało jezioro żabie pomożecie Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Ułóż plan ramowy jak powstało Jezioro żabie kl 4 podręcznik Między Nami.. Zapisz te elementy widoczne na rysunku, o których jest mowa w tekście ( ćw.. Odpowiedz na pytania: Hasło zanotuj w zeszycie.Jezioro Żabie.. Zamknij zeszyt i podręcznik, a następnie sprawdź, ile wyrazów .1.. Jezioro powstało w latach 1SłuchApka - bezpłatna aplikacja na smartfona.. Przepisz do zeszytu wyrazy z ż niewymiennym ( są wydrukowane niebieską czcionką).. Polecenia do wykonania: Przeczytaj tekst .. Tym razem o powstaniu Jeziora Żabiego.. SłuchApka uczy dostrzegać piękno języka, kształci umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, pobudza wyobraźnię.Kalendarz wydarzeń; Menu.. Ich pisownię musisz zapamiętać..

Jak powstało Jezioro Żabie?

Co roku jast ebie/ biki zbo an odkiewki Nikt w tym Wszyscy yrícy budowle wysolq w czasie zbierali wiec dorodne niw/bu Ale to nie tylko uroczy, maleńki ssak.. Przepisz pod tematem, na kolorowo, wszystkie wyróżnione wyrazy z literą "ż" i zapamiętaj ich pisownię.. 2 str. 284 ) 4.Przeczytaj tekst "Jezioro Żabie", a następnie przyjrzyj się uważnie ilustracji na str. 284 (pol.. Ćwiczenia utrwalające prawidłowy zapis wyrazów z "ż" niewymiennym.. Wybierz z tekstu 10 wyrazów, przepisz do zeszytu i do każdego wybranego wyrazu zrób rysunek ( tak jak jest w tekście ) 3. tylko nazwy własne zapisuj wielkimi literami, pozostałe wyrazy pisz małą literą, nawet jeśli w tekście są zapisane wielką - bo są .Jezioro Otmuchowskie jest atrakcyjnym, retencyjnym zbiornikiem rekreacyjno-wypoczynkowym w województwie opolskim.. ( Uwaga!. Prześlij je do mnie.Dziś poznacie kolejną legendę.. Wykonaj ustnie zadanie 2 i 4, s. 284.. Umożliwia głosowe odtwarzanie utworów literackich dla uczniów i nauczycieli.. Jezioro Żabie, Moczydło - niewielki zbiornik wodny na południu Zakola Wawerskiego na skraju obszaru MSI Zerzeń w warszawskiej .plan wydarzeń `żona uparta 2010-01-17 22:02:18 Jak się ubierała Aniela Kowalik z książki Małgorzaty Musierowicz pt. ' kłamczucha '?.

Zapoznaj się z tekstem "Jak powstało Jezioro Żabie?"

Istnieje tu możliwość leżakowania, wędkowania, pływania na sprzęcie wodnym, czy też spacerowania.. Dziś zapraszam na lekcję ortograficzną.Poćwiczymy dziś wyrazy z ż niewymiennym.. Skontaktuj się z nami .. Powierzchnia: 24,8 ha (24,1 ha według danych IRŚ), długość jeziora 1,3 km (1329 m według danych IRŚ), szerokość maksymalna 250 m, długość linii brzegowej - 2900 m, głębokość maksymalna - 6 .W Wielkopolsce w Dolinie Gwdy leŽy Jezioro Žabie.. (psy ) Patrzyła na (kogo co (notatki ) Podam (komu czemu .. Przeczytajcie proszę teks z Waszego podręcznika na stronie 282 lub tutaj: Zwróćcie uwagę, że niektóre słowa są napisane niebieskim kolorem.. Jezioro Żabie.. Przepisz pod tematem, na kolorowo, wszystkie wyróżnione wyrazy z literą "ż" i zapamiętaj ich pisownię.. Jak uważnie oglądaliście film?. W Polsce premiera odbyła się w Warszawie w teatrze Wielkim roku 1900.11 godzin rejestracji, zdjęcia co 1 minutę.Przeczytaj tekst z podręcznika " Jak powstało Jezioro Żabie" str.282-283.. ( Uwaga!. Zapisz przypadek i liczbę tych rzeczowników Przyszedł (kto co uczeń wdziałem (kogo co .przyjaciel Boję się (kogo czego .. Jego historia siega czasów, kiedy rozciagahy sie tu ogromne lasy.. Jeżeli masz możliwość, wydrukuj ćwiczenia, jeśli nie przepisz je do zeszytu.. Przejrzyj materiały znajdujące się pod linkiem:Przeczytaj tekst legendy "Jak powstało Jezioro Żabie?".

Przypowieść o synu marnotrawnym - plan wydarzeń.

2) i postaraj się rozpoznać wszystkie elementy związane z legendą.. Przypowieść o synu marnotrawnym - plan wydarzeń .Otwórz podręcznik na stronie 282.. Question from @Marmielnik6 - Szkoła podstawowa - PolskiJezioro Żabie (potocznie Żabi Róg) - niewielkie polodowcowe jezioro na Pojezierzu Iławskim, nad którym położona jest wieś Żabi Róg, ok. 10 km na północny zachód od wsi Łukta.. Przeczytaj uważnie tekst pt. "Jak powstało Jezioro Żabie" z podręcznika ze str. 282-283 .. Następnie wykonaj w "Zeszycie ćwiczeń" ćwiczenie 1 strona 86, ćwiczenie 2 i 3 strona 87 oraz 4 i 5 strona 88.Uzupełnij zdania rzeczownikami w odpowiedniej formie .. niewymiennym.. Jeżeli nie korzystacie z multipodręcznika, pobierzcie nagranie z adresu,Przeczytaj tekst pt. "Jak powstało Jezioro Żabie", s. 282-283 (podręcznik).. Wypisz z tekstu do zeszytu wyrazy z ż niewymiennym.. Cechy bohaterów przypowieści.. Prześlij je do mnie.. W trakcie lektury zwracaj uwagę na pisownię wyróżnionych na niebiesko wyrazów.. Potrafi zaskoczyć jako długodystansowy wędrowiec, który od czasu do czasu pozwala sobie na odrobinę szaleństwa./Podręcznik: "Jak powstało Jezioro żabie".. - pisownia wyrazów z .. Wiele osób jeszcze do dzisiaj podśpiewuje piosenkę z "Domowego Przedszkola" lub recytuje wiersz Brzechwy o kłującym zwierzaku..

Trzeba ich pisownię po ...Załącznik nr 33 ("Jak powstało Jezioro Żabie".

Moi drodzy!. (koleżanka ) Zastanawiam się nad (kim czym (zadania ) Zachwyciły ich (kto co (rośliny ) Przyglądam się (rysunki ) Rysuję kogo .co (kot ) Idę z .Przeczytaj tekst z podręcznika " Jak powstało Jezioro Żabie" str.282-283.. Wykonaj do zeszytu ćw.. ( Przełącz na mapę Warszawy) Jezioro Żabie.. Położenie na mapie województwa mazowieckiego.. Pozostałe ćwiczenia przeanalizuj.. Puszczq zamieszkiwaty zwtaszcza drapieCJniki/zwieC]eta Chlopi pracowali chetnie, poniewaŽ ziemia byla Žyzna.. Ułóż własne zdania z nazwami zwierząt: żaba, żbik, żółw, bażant, żmija .. Temat: Opowiadamy legendę o toruńskich .Jezioro łabędzie to balet Piotra Czajkowskiego do libretta Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera.. Pisownia wyrazów z ż niewymiennym, s.282) Uzupełnij tekst odpowiednimi wyrazami, wiedząc, że należy wpisać wyrazy zż niewy- miennym.Temat: Jak powstało Jezioro Żabie?. Jak powstało Jezioro Żabie?. tylko nazwy własne zapisuj wielkimi literami, pozostałe wyrazy pisz małąKażdy, czy to maluch, czy staruszek, wie, jak wygląda jeż.. 2 ( wypisz elementy) i ćw.. Zapoznanie z opowieścią zawierającą wyrazy z "ż" niewymiennym.. Wykonaj w zeszycie zadanie 3, s. 284.. To są właśnie wyrazy z ż niewymiennym.. Odpowiedz na pytania: Gdzie wydarzenia miały miejsce?Jezioro Żabie.. z podręcznika na stronie 282-283, zwróć szczególną uwagę na wyrazy zapisane niebieską czcionką..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt