Opisz jedną z przygód odyseusza

Pobierz

Odyseusz był legendarnym królem Itaki.Opis przygody Odyseusza Odyseusz to bohater "Odysei", której autorstwo przypisuje się Homerowi.. Akcja utworu zaczyna się w dziesiątym roku tułaczki Odyseusza i trwa 40 dni.Spośród przygód, które przeżył Odyseusz najbardziej zainteresowały mnie o czarodziejce Kirke, Syrenach, Skyllie oraz o Cherybdzie.. mycha65 2010-02-10 14:47:56 UTC #1. charakterystyka ma mieć pięć akapitów.. Oślepiony Polifem wyjąc z bólu próbował pochwycić Odyseusza i jego kompanów, lecz oni uciekali tak, że nie mógł ich złapać.. - 4 rok podróży Dochodziła północ.. Dobra ksiazka o mitologii.. Niedługo po tym, zmęczony i osłabiony walką z żywiołami, usnął w lesie.Opisz jedną z przygód Odyseusza .za wyjątkiem wyspy Cyklopów.tylko że to musi zająć na strone a4- Wędrówka Odyseusza została przedstawiona w formie powieści, w której wypowiada się 3-osobowy, wszystkowiedzący narrator.. Ty innych pieśni więcej umiesz pewnie, Co ludzi, bogów sławią, a u piewców słyną.. Załoga Ulissesa podzieliła się na dwie grupy.. Jego dzieło długo trwało w ustnych przekazach, a spisane zostało dopiero w późniejszym czasie.. charakterystyka-postaci.. Odyseusz w tym czasie rozpalił ognisko, do którego włożył kół z drewna i włożyłł je w oko cyklopa.. Homer był prawdopodobnie niewidomym poetą greckim, żyjącym w VIII wieku p. n. e..

Autorem Odysei, czyli przygód bohatera spod Troi - Odyseusza jest grecki poeta Homer.

Pokaż mimo to .Prosze o opisanie przygody z "przygód odyseusza" o bogince Kirke kiedy odys ze swą załogą przypływają do wyspy nimfy Kirke minimum 18 linijek.. Najpotężniejszym wśród nich był POLIFEM, syn Posejdona.Przygoda Odyseusza i czarodzijki Kirke.. Opis przygody Odyseusza Odyseja.. W takiej sytuacji siła prawie nie gra roli, ale Odys też posiadał wielką siłę w mięśniach.opisz jedną przygode Odyseusza - rozwiązanie zadania.. Wysłał więc jedną część załogi w głąb lasu, a sam został na statku z pozostałą załogą.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Słabł coraz bardziej.. źródło: Agnieszka003565 2010-02-12 14:12:26 UTC #2.Słuchając go, płyniemy przez wody spokojne i wzburzone wraz z Odyseuszem.. zadanie dodane 30 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika ak07id02q (-7,420) [Gimnazjum] charakterystyka; .. Opisz jedną z przygód dzieci z bulerbyn.. Opisz jedną z przygód Odyseusza - Odrabiamy.plOdyseusz i czarodziejka Kirke Po ucieczce od strasznego cyklopa Polifa i przygodzie z królem Lajstrygonów okręt Odyseusza przybił do brzegu tajemniczej wyspy.. Przygoda ta dzieje się na wyspie która Odyseusz uważa za niezamieszkałą, lecz liczne przeszkody które zadarzały jmu się do tej pory nakazywały nu zachować ostrożność..

Z żalem opuścił swą żonę i narodzonego właśnie syna Telemacha.Wybierz jedną z przygód Odyseusza.

Zawsze starał się jednak wyjść z nich obronną ręką.Polifem kazał sobie jeszcze raz nalać i pił, aż się upił.. Wojna trojańska.. Wówczas morze uspokoiło się, fale osłabły.. szkola-podstawowa-klasa-5.. Więc jedną z takich zabrzmij, a oni niech wino Piją milcząc.Plik wybierz jedna z przygod odyseusza opisz ja.zip na koncie użytkownika bsoconnor • Data dodania: 19 sty 2015Napisz charakterystyke Odyseusza z ,,Przygód Odyseusza" Język polski.. Podczas uczty aojda Demodok śpiewa o sporze Odyseusza z Achillesem, a potem na prośbę Odysa o koniu trojańskim i zdobyciu Troi.. Ów ziemię zamieszkiwały cyklopy i olbrzymy.. Część towarzyszy Odysa ruszyło w głąb lasu, żeby zorientować się, kto ją zamieszkuje.. Dopływaliśmy do wyspy, którą zamies Kartka z pamzkiwały Syreny, słynące ze śpiewu, którego siła miała moc niszczycielską.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.Natomiast matka Odyseusza, Antyklea, była córką znanego oszusta Autolykosa, syna Hermesa.. Głównym motywem Odysei są przygody powracającego z Troi do domu króla Itaki, Odyseusza, jednego z głównych bohaterów greckich w czasie wojny trojańskiej.. Odyseusz żeglował po Morzu Sycylijskim, aż jego statki przybiły do ziemi.. Zdarzenie o czarodziejce Kirke opowiada nam o tym jak Odyseusz z nieliczną już grupą załogi przybył na wyspę, która wydawała mu się nie zamieszkana lecz doświadczenie nakazywało mu zachować ostrożność.Przygody Odyseusza..

Od tej pory miał wiele niesamowitych przygód, które niekiedy były bardzo niebezpieczne.

lektury.. Gdy Helena Trojańska została porwana i królowie greccy szykowali się do wspólnej wyprawy na Troję, przyłączył się do nich także Odyseusz.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia .. skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia .Fale rzuciły Odyseusza z powrotem na spienione morze.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Na tej ziemi wypasły się niezliczone stada kóz i owiec.. - Akcja utworu toczy się ok. 1200 r. p.n.e., po wojnie trojańskiej.. Dotarli oni d.Głównym motywem Odysei są przygody powracającego z Troi do domu króla Itaki, Odyseusza, jednego z głównych bohaterów greckich w czasie wojny trojańskiej.. Choć wcześniej wiódł w miarę spokojne życie, wszystko zmieniło się, kiedy na swej drodze spotkał Gandalfa.. Miejscem akcji jest Morze Śródziemne oraz wyspy greckie.Napiszcie charakterystykę Odyseusza z powieści "Przygody Odyseusza".. zadanie dodane 28 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika 77 (-10) [Szkoła podstawowa] opis;Zadanie: opisz 1 wybraną historie z przygód odyseusza z góry dziękimam opisać jedną wybraną przygode odyseusza (ma być kródka) pomużcie prosze ja nie znam żadnej jego przygody !.

Miał wiele ciekawych i niebezpiecznych przygód podczas swojego powrotu z Wojny Trojańskiej do ojczyzny.

lub nie ;) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraOpisz jedną z przygód Bilbo Bagginsa.. 8 / 10 Na półkach: Przeczytane.. W końcu dostrzegł ujście rzeki i zaczął się gorąco modlić do bóstwa owej rzeki.. Jest to opowieść o losach jednostki, która zmaga się z przeciwnościami losu, by wrócić do ojczyzny i swoich najbliższych.Główni bohaterowie to Odyseusz i jego przyjaciele, w utworze występuje również rodzina Odysa i różne stworzenia, bogowie oraz boginie, np.: cyklopi, król wiatrów, czarodziejka Kirke, syreny, potwory morskie: Scylla i Charybda, nimfa Kalipso.Przydatność 60% Charakterystyka Odyseusza.. Dopiero teraz Odys przedstawia się Feakom i opowiada swe dotychczasowe przygody.Na lica zapuściła z głów namiotkę cienką 3, Z lewej i prawej miała słuŝebną panienkę, I do boskiego piewcy rzekła płacząc rzewnie: Femi!. Pokaż mimo to Popieram [6 ] Link 35 .. Bohater wyszedł na brzeg i oddał bogince przepaskę.. Akcja utworu zaczyna się w dziesiątym roku tułaczki Odyseusza i trwa 40 dni.. wczuj się w jego rolę i napisz opis przeżyć zewnętrznych.. gimnazjum1; 23.02.2011 Odyseusz jest królem Itaki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt