Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń relacja narratora o losach bohatera

Pobierz

Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. (Pracę prześlij.). Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Zawód pana Tomasza.. Bohaterowie • Pan Tomasz i niewidoma dziewczynka (postacie pierwszoplanowe) • matka dziewczynki, stróż Kazimierz i Paweł oraz lokaj (postacie drugoplanowe i epizodyczne)Katarynka - plan wydarzeń, 1.. Akcja jest zwarta / przepełniona wieloma epizodami.. Notatka: Bolesław Prus to pseudonim artystyczny Aleksandra Głowackiego, wybitnego polskiego pisarza i dziennikarza żyjącego w latach .1.. Obok bohaterów realnych często pojawiały się postaci fantastyczne (duchy, widma, rusałki).. Nowela rozpoczyna się opisem mężczyzny, który przechadzał się każdego dnia wzdłuż ulicy Miodowej.. Ulica, przy której mieszkał bohater.haaa , miałam to niedawno ;DD plan szczegółowy pisze sie tak: 1. a) b) c) 2. a) b) c) a ramowy tak: 1.. Odgadnij hasła i wpisz je do krzyżówki.. 2. sformułowanie , jeśli chodzi o to , to napisałabym tak: Trzeba pamiętać , że w planie szczegułowym jak sama nazwa wskazuje , ma byś podzielony na więcej szczegułów , t znaczy: pod każdym punktem ma zawierać jeszcze trzy dodatkowe punkty - a , b i c. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Opisz dzieło .. Jednak rozmyślania przerwał mu niezwykle .tempa.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Temat: Z wizytą u pana mecenasa• Bolesław Prus, Katarynka Wykonajcie poniższą kartę pracy: Karta pracy nr 3..

Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń Karta pracy zadanie nr 2 .

Wszystkie zdarzenia mają .elegancki dżentelmen, dbający o swój wygląd, latem nosił ciemnogranatowe palto, popielate spodnie, połyskujące buty i nieco zniszczony cylinder, w dzień pogodny trzymał w ręku laskę, a w pochmurny jedwabny parasol angielski spokojny, zrównoważony, flegmatycznyLiczba bohaterów pojawiających się w Katarynce jest ograniczona / duża.. Streszczenie noweli zgodnie z ułożonym planem.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Zakończenie utworu jest przewidywalne / zaskakujące.Świat przedstawiony w noweli "Katarynka" 1.. Pewnego razu, bohater zajmował się sprawą, w której miał udzielić porady.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Streszczenie.. Przepisz plan do zeszytu.. 14.Bilbo uderza się w głowę i traci przytomność.. Praca domowa Przygotuj informacje o życiu i twórczości Aleksandra Fredry.Katarynka - plan wydarzeń 1.. Wszystkie zdarzenia mają .utwór pisany prozą z wyraźnie zaznaczonym punktem kulminacyjnym( moment najwyższego napięcia, w którym rozstrzygają się losy bohaterów) i zakończony puentą( wyraziste, często zaskakujące zakończenie utworu).Zad.. Cechy noweli Skreśl niewłaściwe słowa w zapisanych zdaniach.. Losy pana Tomasza (element retrospektywny, poznany z relacji narratora):a) Młodość Tomasza i powodzenie u kobietb) Kariera mecenasa i flirty z wieloma kobietamic) Urządzanie mieszkania i poszukiwanie żonyd) Poświęcanie wolnego czasu sztuce i muzyce oraz nienawiść do kataryneke) Starość Tomasza i spotk.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

Zaskakujące odkrycie kalectwa ...Katarynka - Plan wydarzeń.

Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Przedstawienie pana Tomasza.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Wszystkie zdarzenia .Karta pracy nr 3.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Takie zjawisko w literaturze nazywamy PUNKTEM KULIMACYJNYM .. Opis postaci dziewczynki 4.. Wszystkie zdarzenia mają .Ballada to gatunek wywodzący się z twórczości ludowej.. Wymień głównych bohaterów.. Przedstawienie pana Tomasza.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Krzyżówkę możesz przerysować do zeszytu.. Pojawienie się kataryniarza 7.. Obserwowanie nowych sąsiadów 3.. Świat przedstawiony.. Karta pracy12.Nocą stwory prowadzą pojmanych bohaterów przed oblicze swojego przywódcy.. Zakończenie utworu jest przewidywalne / zaskakujące.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Fabułę i bohaterów twórcy czerpali głównie z podań ludu.. Decyzja pana Tomasza 1.Przedstaw informacje o twórcy obrazu.. Akcja jest zwarta / przepełniona wieloma epizodami..

Wprowadzenie bohatera - pana Tomasza - i przedstawienie jego stosunku do katarynek 2.

15.Baggins znajduje tajemniczy pierścień, po czym trafia na Golluma.Karta pracy nr 3 Świat przedstawiony 1.. Pan Tomasz i jego nowa sąsiadka; obserwacje dziecka.. Punktem kulminacyjnym w noweli jest / nie jest koncert kataryniarza.. 2.Lekcja kl.5 z 24.04.2020.. Przedstawienie pana Tomasza a) Pan Tomasz w młodości b) Poszukiwania żony c) Pan Tomasz w dojrzałym wieku 2.. Wybierz jednego z bohaterów - pana Tomasza lub niewidomą1.. Narrator wyraża / nie wyraża swoich opinii i komentarzy.. Przedstawienie niewidomej dziewczynki.. Uzupełnij .. Poprawne zdania zapisz w zeszycie.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:nowela, punkt kulminacyjny, puenta.. 13.Wielki Goblin ginie z ręki Thorina, wędrowcy są zmuszeni do ucieczki.. Sposób spędzania dnia przez pana Tomasza 4.. 4.Karta pracy nr 3 Świat przedstawiony 1.. Określ czas i miejsce akcji , w tym celu uzupełnij Karta pracy zadanie nr 1 .. Historia niewidomej dziewczynki a) Choroba b) Oswajanie się z kalectwem 6.. Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń 1 relacja narratora o losach bohateraLiczba bohaterów pojawiających się w " Katarynce" jest ograniczona / duża.. Uzmysłowienie kalectwa, które dotknęło dziecko 5.. Wszystkie zdarzenia mają .Zadanie 3.. Tajemniczość, irracjonalizm, dramatyczne wydarzenia to cechy tego gatunku..

Mają one zawierać ...Dopisanie brakujących punktów planu wydarzeń w zadaniu 2. z karty pracy "Świat przedstawiony" 4.

Utwór Katarynka napisany jest wierszem /prozą.Historia pana Tomasza i niewidomej,Karta pracy nr 3 Świat przedstawiony 1.. Jak myślisz, czy to, że możemy wpływać na losy innych ludzi, nie tylko ofiarowując im pomoc materialną, ale też sprawiając radość, możemy nazwać głównym przesłaniem utworu?. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. UWAGA!. Sprowadzenie się do kamienicy nowych lokatorek 5.. Analizuj obraz ( s.209): określ temat dzieła, ustal elementy fantastyczne i realistyczne dzieła, omów kolorystykę, interpretuj dzieło w kontekście idei artysty oraz własnych doświadczeń.. Historia pana Tomasza i niewidomej, ośmioletniej dziewczynki jest długa/krótka.. Liczba bohaterów pojawiających się w KatarynceNastępny post.. Świat przedstawiony.. NOTATKA W ZESZYCIE ( wybierz prawidłowe odpowiedzi): Utwór Katarynka napisany jest wierszem/prozą.. Pan Tomasz, już dojrzały mecenas, poszukiwał żony.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt