Wydarzenia realistyczne i fantastyczne akademia pana kleksa

Pobierz

Historia o Ambrożym Kleksie ma charakter fantastycznej baśni, w której pozornie realistyczne wydarzenia (nauka chłopców w szkole .Cele lekcji: a) Wiadomości Uczeń: - Wie, kim jest autor książki "Akademia Pana Kleksa", - Zna treść lektury, - Wie, jakie są elementy świata przedstawionego, - Wie, które wydarzenia w książce są realistyczne, a które fantastyczne, - Wie, jakie są elementy świata przedstawionego w powieści, - Wie, z jakich elementów składa .Akademia Pana Kleksa - Czas i miejsce akcji Akcja utworu toczy się głównie w Akademii pana Kleksa (przy ulicy Czekoladowej).. Przyjaźń z Mateuszem.. Zła odpowiedź?Akademia powoli znika.. Akademia Pana Kleksa - książka dla dzieci napisana w roku 1946 przez Jana Brzechwę.. "Akademia pana Kleksa" - streszczenie szczegółowe Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa" Streszczenie "Akademii pana Kleksa" w pigułce Wizyta Adasia w psim raju - streszczenie Zabawa Adasia i Artura w poszukiwaczy skarbów - streszczenie Wizyta w bajce "O śpiącej królewnie i siedmiu braciach" - streszczenieNapisz postacie realistyczne i fantastyczne z lektury akademia pana kleksa.. Zabawa nieodłącznie im towarzyszy przy porannym wstawaniu, myciu się, przy posiłkach, a także przy lekcjach.REALISTYCZNY:Adam Niezgódka REALISTYCZNI:Inni uczniowie pana Kleksa - przyjaciele Adama (było ich 23)..

Oprócz: Wydarzenia i postacie fantastyczne akademia pana kleksa.

Oceń odpowiedź .. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Bohaterowie główni • Ambroży Kleks (bohater główny i tytułowy) - profesor Akademii, posiadający niezywkłe umiejętności • Adaś Niezgódka - 12-letni chłopiec, narrator powieści, jeden z najpilniejszych uczniów Akademii, Bohaterowie drugoplanowi • szpak Mateusz - książę zamieniony w ptaka, którego pan Kleks kupił na targu; uczony szpak ; umiał mówić, ale.2.. W rzeczywistości jest on autorem książki "Akademia Pana Kleksa".. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: testy dla klasy 1 szkoły podstawowej do wydrukowania.Emmusia1.. Ambroży Kleks - główny pedagog Akademii - posiadał wiele niecodziennych umiejętności .Przykładowy plan lekcji w akademii pana kleksa 2012-12-16 12:20:08 Kto pomoże w Akademii Pana Kleksa ?. Oprócz: Akademia pana kleksa wydarzenia i postacie fantastyczne.. ), zdolności pana Kleksa postacie prawdopodobne : chłopcy, których imiona zaczynały się na "A" postacie fantastyczne : pan Kleks, ptak Mateusz, Alojzy (lalka ożywiona przez pana .Wydarzenia realistyczne w akademii pana kleksa.. Język polski.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .Autor: Adaś Niezgódka - dwunastoletni chłopiec, uczeń Akademii prowadzonej przez pana Kleksa..

Oprócz: Wydarzenia realistyczne w akademii pana kleksa.

Wizyta Adasia w bajce o dziewczynce z zapałkami.. Wspa­nia­ły, ba­śnio­wy świat, pełen .1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .. Akademia otoczona jest murem, który z zewnątrz wygląda jak zwykły mur, natomiast wewnątrz znajdują się w nim bramki do wielu bajek (nikt nie wie ile ich jest).Akademia Pana Kleksa - opracowanie, Opis przygody Adasia w psim raju Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Akademia Pana Kleksa jest takim właśnie miejscem, które uczy przez zabawę.. Powieść Jana Brzechwy jest utworem, skierowanym do dzieci i młodzieży.. Pan Kleks żegna się z uczniami, a sam przemienia się w guzik (ten od czapki Mateusza)..

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:akademia pana kleksa.

Odpowiedź Guest.. Hubertus 2010-11-28 17:41:07 UTC #1. wypisać muszę wydarzenia fantastyczne i realistyczne z tej książki.. Pomoc postaciom z bajki o śpiącej królewnie i siedmiu braciach.. Plan wydarzeń.. Wypisz wszystkie przedmioty o magicznych właściwościach z Akademii pana Kleksa i wydarzenia realistyczne i fantastyczne.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Wraz z Adamem akademia liczyła 24 uczniów.. źródło: doneli 2010-11-29 19:24:54 UTC #2.Artyzm powieści Jana Brzechwy.. FANTASTYCZNY:'Pan Kleks ' FANTASTYCZNY:Mateusz REALISTYCZNY:Doktor Paj-Chi-Wo REALISTYCZNY:Bogumił Kopeć - REALISTYCZNYFilip Golarz - .. Urządzenie które pozwalało panu kleksowi smoglądać w sny chłopców.. Wypisz wszystkie przedmioty o magicznych właściwościach z Akademii pana Kleksa i wydarzenia realistyczne i fantastyczne.Pomużcie.Ale chciałam by żeby nie było to do pobrania tylko napisana odpowiedz.Pliss pomużcie.Postacie prawdopodobne i fantastyczne akademia pana kleksa.. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A. szkola-podstawowa-klasa-4..

fantastyczne to Adaś przeniusł się do swojego psa.

Uczniowie wybierają numer i wymyślają rymy do wylosowanych przedmiotów.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Opowiada o przygodach dwunastoletniego Adasia Niezgódki w niezwykłej Akademii pana Kleksa.. Historia przedstawiona w utworze widziana jest oczami dwunastoletniego chłopca, który opowiada o swym pobycie w Akademii, dlatego też możemy mówić w przypadku tego utworu o formie pamiętnika.Wydarzenia i postacie fantastyczne akademia pana kleksa.. 1.Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa".. Odpowiedz przez Guest.. Zabawa zespołowa - tworzenie rymów do nazw magicznych przedmiotów.. Mateusz znów staje się człowiekiem i oznajmia Adasiowi, że tak naprawdę zmyślił całą historię o tym, że był kiedyś księciem.. Prawdopodobne (realistyczne) - Adam Niezgódka, uczniowie, Golarz Nieprawdopodobne (fantastyczne) - Pan Kleks, Mateusz (ptak), pan Paj-Chi-Wo.. 2011-09-26 16:57:20Wydarzenie prawdopodobne : Istnienie Akademii wydarzenia fantastyczne : niezwykłe przedmioty pana Kleksa (np. przędzenie liter, leczenie chorych sprzętów itd.. Uczniowie mogą bawić się przy użyciu piłki będącej globusem (w ten sposób uczą się też geografii).. Piegi które pan kleks odczepiał i wymieniał na nowe.Mieszczą się tam na parterze sale lekcyjne, sypialnia i jadalnia chłopców, mieszkanie pana Kleksa i Mateusza, a także niedostępne sekrety pana Kleksa.. Bohaterowie utworu trafiają także do: świata bajek (np. do bajki o królewnie Śnieżce, do bajki o zaczarowanej żabce), "psiego raju" (Adaś podczas pierwszej próby lotu) oraz fabryki dziur i dziurek .Akademia pana kleksa wydarzenia i postacie fantastyczne.. 2010-01-11 19:43:34 Kto przeczytał ,, Akademia Pana Kleksa " 2013-11-11 14:27:50 Wypisz wydarzenia realistyczne i fantastyczne .. REALISTYCZNYAnatol - FANTASTYCZNY:AlojzyW książce " Akademia pana Kleksa ".. Adaś Niezgódka opisuje Akademię pana Kleksa.. Postaci realistyczne w Akademii Pana Kleksa to:-Adaś Niezgółka (chłopiec, opowiadający historie w Akademii)-Filip (fryzjer szantażujący Pana Kleksa)Plik akademia pana kleksa wydarzenia realistyczne i fantastyczne.zip na koncie użytkownika lakuezu • Data dodania: 16 kwi 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Akademia pana kleksa.. Ich imiona zaczynały się na literę A. Wymyślone rymy nie mogą się powtórzyć.Akademia Pana Kleksa.. Adaś jest zarazem narratorem utworu o szkole niezwykłego pedagoga.. 2011-04-16 11:36:23 Pomóżcie Rozwiązać Krzyżówkę z Akademii Pana Kleksa 2013-10-06 13:11:37Akademia pana Kleksa - bohaterowie, Ambroży Kleks - charakterystyka Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt