Sprawdzian z polskiego z quo vadis

Pobierz

Przy każdym pytaniu są cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwaQuo vadis - test wiedzy.. Test składa się z 28 pytań.. Iwonę Pastuszkę na podstawie podręczników do języka polskiego z serii Między nami.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Pomaga uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych uporać się z trudnymi zagadnieniami literackimi i językowymi.. Pola: 2021-04-12 13:02:53 Hej nazywam się Pola mam 10 lat i chodzę do 3 klasy a już prawie do 4 ta strona jest superRozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. 63 - 64 n.e. 2.Quo vadis" to najbardziej znane dzieło Henryka Sienkiewicza, przetłumaczone na wiele języków i czytane na całym świecie.. Na stronie używamy cookies.. c) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego.. Pytanie 1 /16.. Głosowanie.. Klasa 8 Polski.. i w puszczy" nadeslany przez Pania Julie Tancule na konkurs "Kto pyta - nie bladzi".Sprawdzian z tresci lektury Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imie i.Sprawdzian z quo vadis czytanie ze zrozumieniem.. rodzaj testów: zadania i rozwiązania.. 1) "Quo vadis" to a) Liryka b) Dramat c) Epika 2) Dlaczego Winicjusz przeszedł na chrześcijaństwo?. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie..

Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?

Na teście z języka polskiego pojawiły się "Quo vadis" Sienkiewicza i "Artysta" Mrożka.. W jakich latach rozgrywa się akcja utworu?. Osobliwości w odmianie (podręcznik, strona 27) - plik pdf; .. Quo vadis Opracowanie: Cecylia Ratajczak Scenariusz - plik pdf.. Mieszkańcy ratowali swój dobytek i ukrywali go w świątyniach.. A jak było naprawdę?. antyk w polsce ramy czasowe literatury współczesnej modernizm ramy czasowe określ ramy czasowe romantyzmu w polsce ramy czasowe 20 lecia międzywojennegoQuo Vadis - Quiz - Test.. ;) Krzysztof: 2021-04-14 08:31:39 kto jest autorem powieśći?. Czy podjąłbyś te decyzje w anime?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Quo Vadis, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"?. !Powtórzenie (podręcznik, strona 14) - plik pdf "Rozumiem nastolatka".. d) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. 3.Probny egzamin osmoklasisty 2018 CKE: Jezyk polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] Sprawdzian 8-klasisty z jezyka polskiego - 18 grudnia 2018 r. archiwum Polska PressTest sklada sie z 28 pytan.. ZAMKNIJ X. Streszczenia.Sprawdziany z lektur..

( sprawdzian_z_polskiego_z_lektury_quo_vadis.pdf ) ...

Zza wzgórz wytoczył się księżyc wielki i pełny, który rozgorzał wnet od blasku i przybrawszy barwę rozpalonej miedzi zdawał się ze zdumieniem spoglądać na ginący gród światowładny.. W poście znajduje się lista 15 pytań, które często pojawiają się na teście wiedzy z "Małego Księcia".. Które z poniższych zdań jest zgodne z fragmentem Quo vadis Henryka Sienkiewicza?. Do napisania .Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, co pamiętasz z lektury.. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni.. Daje wskazówki Polakom na temat poprawności .Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Ostatni scenariusz skupia uwage uczniow na wartosciach pokazanych w lekturze.Biblioteke Slaska i Biblioteke Elblaska z egzemplarzy pochodzacych ze zbiorow BN, BS i BE.Zobacz quiz: "Quo vadis".. CKE - zestawy zadań powtórkowych, 23 marca 2020 (dzień 6).Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską.. Rozwiąż test!Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Klasa 8 Hiszpański..

Powtórz przed sprawdzianem.11.

Zdrapka - Wylosuj 10 polskich alternatywnych piosenek do swojej playlisty!. Oprócz: Sprawdzian z quo vadis czytanie ze zrozumieniem.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. "Mały Książę" autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego - pytania i odpowiedzi na sprawdzian z lektury.. a) ponieważ chciał zdobyć serce Ligii b) ponieważ chciał zrobić na złość Neronowi c) ponieważ po spotkaniu z św. Piotrem sam chciał się nawrócić d) został zmuszony przez Petroniusza 3) Dlaczego Poppea .EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 Z JĘZYKA POLSKIEGO 16.06.2020 r. - ARKUSZ I KLUCZ ODPOWIEDZI.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. 2 teksty, 12 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.. Rzutnik podłączony do komputera, ekran.Zadania i testy z języka polskiego na egzamin ósmoklasisty.. Główne wydarzenia w Quo vadis Ustawianie w kolejności.. Test składa się z 12 pytań.. Dzień 6.. Milionerzy - Wersja zjawiska atmosferyczne.Quo vadis Łuna od palącego się miasta zalała niebo tak szeroko, jak wzrok ludzki mógł sięgnąć.. B. Rzym został podpalony przez gromady pasterzy przybyłych z Kampanii.. Klasa 7 .Test poswiecony powiesci H. Sienkiewicza "Quo vadis" sklada sie z dwoch czesci.. Quo vadis charakterystyka postaci Sortowanie według grup.Wiadomości na sprawadzian z lektury " Quo Vadis " 2014-12-15 14:32:20 Mam kilka pytań dotyczących lektury ' Quo vadis ' 2010-03-02 20:10:57 Mam jedno pytanie co do lektury ,, Quo vadis '' 2010-03-03 19:23:17Quo Vadis - test ze znajomości lektury, kl. 8 (obszerny) 33 minutes ago by ..

Rzym w czasach Quo vadis Rysunek z opisami.

Rozwiąż test!Administrator pomaga w pisaniu komentarzy, poprawiając błędy ortograficzne.. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Pod każdym pytaniem jest wzorcowa odpowiedź.Szybka powtórka przed egzaminem.. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne Marka Winicjusza 12.. Czasownik - powtórzenie.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Gatunek: Fikcja historyczna.. Horoskopquiz: Jaką pozycję miałbyś w k-popowym zespole?. Wymień charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powieści "Quo vadis": A) łagodny ,powolny ,małomówny B) spontaniczny ,uległy ,troskliwyPytania i odpowiedzi do lektury Quo Vadis ( 37) Pytania i odpowiedzi do lektury Quo Vadis (.. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Rozwiązanie.Sienkiewicz.. Małgorzata Woźna - magister filologii polskiej oraz kultury i praktyki tekstu, korepetytorka, korektorka i copywriterka, autorka bloga Prosty Polski, na którym od 2016 roku publikuje artykuły dotyczące języka polskiego.. Niektórzy uważają, że właśnie za tę powieść jej autor dostał literackiego Nobla.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: opis wakacji nad morzem po angielsku z tłumaczeniem.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. b) skupił się głównie na architekturze rzymskiej.. Ludzie mieszkający poza granicami Rzymu .polskiego w klasie IV .Sprawdzian wiadomosci z Quo vadis" Grupa 1 1.. Strona 7 z 28 Zadanie 1.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. 3.Test z lektury - powodzenia!. ZdrowiePetroniusz obudzil sie zaledwie kolo poludnia i jak zwykle, zmeczony bardzo.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt