Pytania do lektury sposób

Pobierz

Pytania z gwiazdką.. Przybycie Elfa do nowej rodziny i jego strach przed Dużym.. - Wypowiedź pisemna.. Kto jest rzymskim cezarem w trakcie wydarzeń powieści?Pytania z treści książki "Sposób na Alcybiadesa".. Jak dobrze pamiętasz treść książki "Sposób na Elfa"?. b)w trakcie zdobywania SPONY.Pytania i odpowiedzi do lektury Quo Vadis (.. Jak dobrze znasz lekturę Sposób na Alcybiadesa?. na temat bohaterów.. Najzabawniejsze fragmenty książki - Wypowiedź pisemna.. 3. dyrektor (dyr) 4.. Tajga, Młody, Erka.. Sprawdzają one Waszą znajomość z zakresu lektur .Sposób na Elfa - quiz.. 3.Zaniepokojenie pedagogów poziomem wiedzy chłopców.. 7.Kim jest pani Więckowska ?. Kim jest"Dziadzia" Ejdziatowicz ?. a)chcieli dostawać same piątki.. Czas narracji utworu (opowiadania o zdarzeniach) to.. Akcja utworu dzieje się.. Poznajemy ideę, która chroni zwierzęta.Ofiary łapanki były zazwyczaj wywożone do obozów koncentracyjnych.. Klasa 3 Polski.. Umiejętność formułowania pytań rozwija myślenie, wymaga selekcji materiału rzeczowego, hierarchizacji, porządkowania wiadomości.. Cieszył się, że miał dla niego skrzynkę, która w nocy będzie służyła zwierzakowi jako domek.wg Annakobus1.. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde?Pieniądze traktuje jako cel, nie jako środek.. Elf, Ewa, Marcin.II - pytania i odpowiedzi | Test z Lektury.. Uzupełniamy zdania, podając szczegółowe informacje..

O to pytania : 1.

Pobyt Elfa w schronisku.. Gdy tata (Duży) robi w sklepie zakupy, Elf zostaje z chłopcem na zewnątrz.. Mały Książę myślał i mówił na razie tylko o baranku.. Czy znacie je wszystkie?. wg Maslankowicztos.. 8.Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. Wisława Szymborska.. Jak nazywają się główni bohaterowie tej książki?. 3.Ilu jest głównych bohaterów ?. Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. Pytania pochodzą z puli jawnej i jest ich 280. wg Mlodozeniec.. Rozwiąż quiz i sprawdź!. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. Zerówka Dorośli Polski.Tutaj lista pytań obowiązująca na maturze z polskiego od roku 2023.. Nie mówił, skąd jest i gdzie zabierze narysowanego przez narratora baranka.. Klasa 3 Polski.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Sposób na Elfa, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Plan wydarzeń do lektóry ,,Sposób na Alcybiadesa" 1.Wspomnienia z lat szkolnych ucznia Ciamciary.. Już na tym etapie sprawdzamy, na ile uczniowie orientują się w świecie przedstawionym poematu.. Zawiera 25 pytań.. Po pewnym czasie złapałam się na tym, że sama części rzeczy, o które pytam, nie pamiętam.. wg Annakobus1.Sposób na Alcybiadesa - test wiedzy..

3.Quiz z lektury Sposób Na Alcybiadesa.

ZAPISZ SIĘ!. Sposób na Elfa Sortowanie według grup.. Na które piętro wprowadził się Młody wraz z Tatą?. 5.Sposób na Elfa.. Szuman, przyjaciel i powiernik Wokulskiego, nazywa go "człowiekiem czynu, który co mu przyszło do głowy, czy do serca wykonywał natychmiast", mówi o nim także: "stopiło się w nim dwu ludzi: romantyk sprzed roku sześćdziesiątego i pozytywista z siedemdziesiątego".. a)po maturze.. Marcin Pałasz.. Jak nazywał się Alcybiades ?. Zapraszamy do działu testów wiedzy z lektur szkolnych i nie tylko.. Próbujemy wyobrazić sobie, co w określonych sytuacjach myśli pies.. W jakim miejscu przebywa Elf na początku książki?. 6.Kim są czwororęczni ?. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. Przeglądanie internetowych ogłoszeń i kontakt ze schroniskiem.. d)chcieli, żeby zorganizowali wycieczkę.. Wymień 2 pozytywne i 2 negatywne cechy charakteru Tomka Sawyera.. 2.Nieuctwo klasy VIIIa.. Krótko opisz, w jaki sposób Tomek poradził sobie z pomalowaniem płotu ?. b)nie chciało im się wkuwać (uczyć) c)groziło im niezdanie do następnej klasy.. a) kotem b) psem c) chomikiem 2) Gdzie mieszkał Elf zanim został zaadoptowany?. Darmowe quizy dla dzieci w każdym wieku!Pytania do lektury "Sposób na Elfa" Test.. Myślał, że rosną tam kiełbasy na drzewach.. Kto jest autorem tej książki?.

Test wiedzy na temat lektury "Sposób na Elfa".

1) Jakim zwierzakiem jest Elf?. Chęć przygarnięcia psa.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Czas na odpowiedź:18 sekund.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Zawsze przed omawianiem lektury pisaliśmy kartkówkę.. Sposób na Elfa - prawda czy fałsz Prawda czy fałsz.. Marzenia o znalezieniu własnego człowieka.. Przeprowadzka Młodego z ojcem do nowego mieszkania.. Na egzaminie ustnym z polskiego do roku 2023 będziecie losować dwa pytania, pierwsze z puli jawnej, czyli te z listy.. Sposób na Elfa Prawda czy fałsz.. Prawidłowe uznam za najlepsze .. Poziom trudności pytańPytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" HENRYK SIENKIEWICZ: "W PUSTYNI I W PUSZCZY' 1.. Tomasz Wolny.. Klasa 6 Klasa 6 Polski Polski.. Była tam Duży i to do niego pobiegł Elf.. a) w cyrku b) w opuszczonej szopie c) w schronisku 3) Jak ma na imię bliźniacza siostra Elfa?. Odpowiesz, proszę ?. Jak ma na imię siostra Elfa?. Jakie miejsce nazwano Krakowem?. Historia lubiącego psoty Elfa pełna jest szalonych i niespodziewanych przygód.. Z góry dziękuję.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Quo Vadis, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Szuman jako jedyny spośród bohaterów powieści wróży Wokulskiemu tragedię i, jak się okazuje, jest bliski prawdy.Przydatność 80% Plan wydarzeń do lektury "Sposób na Alcybiadesa"..

Test z lektury "Karolcia" Odkryj karty.

W jakich latach rozgrywa się akcja utworu?. 2.Uczniowie chcieli zdobyć sposób na to, jak nauczyciele odpytują, bo.. niezdarny, niepoukładany i marudny.. Skąd porywacze, idąc przez pustynię, brali żywność i wodę?. 5.W jakiej dzielnicy mieści się szkoła do której chodzą bohaterowie ?. a) Erka b) Kara c) Linda 4) Jak określany jest właściciel Elfa?Myślał, że rozdają tam kiełbaski.. 2.Pytania i odpowiedzi do lektury Akademia pana Kleksa (.. Pytania i odpowiedzi do lektury Dziady cz. II ( 24) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Dziady cz. II, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Zanim Adaś Niezgódka trafił do Akademii pana Kleksa był.. 4.Test z lektury ,,Sposób na Alcybiadesa'' | sameQuizy.Pytania z lektury ,,Przygody Tomka Sawyera" ?. 2.Na co dzieli się książka ?. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. w Obserwatorium.. 4.Wymyślenie przez uczniów sposobów na nie nauczanie się i posiadanie dobrych stopni.. Do dziś miło wspominam tych nauczycieli, więc uznałam ich sposób działania za właściwy.. Rozwiąż quiz z lektury i sprawdź!Skrócony plan wydarzeń do lektury Sposób na Elfa 1.. Krótko uzasadnij swój wybór.. 5. właścicielem tej rakiety miał być marcin ciamciara natomias oni to wymyślili aby dowiedzieć się kto może im dać sposób ;) 6. ona była woźną ale chodowała również drób - nie jestem pewna ;) 7.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Akademia pana Kleksa, które mogą Ci się przydać do powtórki.. w kaplicy cmentarnej.. Tymoteusz Misiak.. Pytania do pobrania są tutaj lub ze strony CKE.. SPONAA - ,,sposób na Alcybiadesa".Chłopiec zadawał dużo pytań, nie odpowiadał natomiast na pytania narratora.. Wyrywa mu się jednak, przegryzając smycz i biegnie do sklepu gdyż sądzi, że rosną tam drzewa z kiełbasami.Test ze znajomości lektury Sposób na Alcybiadesa autorstwa Edmunda Niziurskiego.. drugie 4.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Nie były to pytania bardzo szczegółowe, ale przy pierwszym przeczytaniu nie będziemy .Ustalamy, kim były dla siebie poszczególne postacie z książki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt