Zadania na porównywanie ułamków zwykłych

Pobierz

Zadanie interaktywne.. Ułamki zwykłe i mieszane.. Dodawanie ułamków zwykłych i dziesiętnych Labirynt.. wg Agnieszkagnutek2.Na lekcji powtarzaliśmy podstawowe wiadomości z klasy czwartej o ułamkach zwykłych.. czy ?. zagadnień uczniowie otrzymują kostkę/kostki (najlepiej 10-ścienne) i jedną z kartek, na której znajdą instrukcję, co mają zrobić.Ułamek zwykłykażde wyrażenie postaci , gdzie jest w liczniku (nad kreską ułamkową), jest w mianowniku (pod kreską ułamkową), liczby muszą być całkowite oraz różne od zera.. Poszperaj w serwisie cauchy.pl lub w sieci.Ułamki.. Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny ( 120min )!4.. Zadanie interaktywne.. Zadanie 1: Nauczyciel zapisuje na tablicy dwa ułamki o takich samych licznikach, ale różnych mianownikach.. Uwaga!. Treści nauczania zawarte w podstawie programowej z działu "Ułamki zwykłe" punkt 3.5.. Skracanie i rozszerzanie ułamków Połącz w pary.. Część całkowita ułamka, skracanie i rozszerzanie ułamków.1.. Cele lekcji: - główne: • porównywanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach lub licznikach • intuicyjne porównywanie ułamków o różnych licznikach i mianownikach na podstawie rysunków .. Jeżeli ułamki, które chcemy porównać, możemy tak skrócić lub rozszerzyć, że w obu przypadkach otrzymamy ten sam ułamek, to porównywane ułamki są równe..

Ta playlista dotyczy porównywania ułamków zwykłych.

każdego z ww..

Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.

R3UkGnoMP0NRy 1.Zadania z ułamków z rozwiązaniami.. Wprowadź dwa ułamki w postaci $a/b$, gdzie $a, b \gt 0$.. Mnożenie ułamków przez liczbę naturalną.. Sprowadź ułamki do wspólnego mianownika.. Połącz w pary tak, aby brakującym elementom ułamka przyporządkować odpowiednią liczbę.. Ułamki zwykłe, podobnie jak wszystkie inne liczby, można ze sobą porównywać.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Matematyka.. Porównywanie ułamków zwykłych.Ułamki zwykłe í.. Klasa 4 Klasa 5 Matematyka.. Sprawdź swoją wiedzę: Zadania tekstowe o porównywaniu ułamków.Ułamki zwykłe.. Poznasz zasady porównywania liczb mieszanych, ułamków właściwych i niewłaściwych.. Uczniowie, wykorzystując wycinki kół, starają się określić który z ułamków jest większy.. Porównywanie ułamków zwykłych 1 (różne mianowniki) Sprawdź swoją wiedzę: Porównaj ułamki zwykłe z różnymi licznikami i mianownikami.. W tym przypadku wspólnym mianownikiem może być liczba 4 więc wystarczy, że pomnożymy ułamek 1/2 przez liczbę 2.. Ułamek jako część całości i jako iloraz.. Ułamków właściwy i niewłaściwy.. Porównaj ułamki.. î. Ułamki niewłaściwe zamień na liczby mieszane: ) 7 3 = ) 9 5 = ) 12 3 = ) 16 5 = ) 17 6 = ) 28 25 .Ułamki; Porównywanie ułamków o tych samych mianownikach ; Porównywanie ułamków o tych samych licznikach ; Porównywanie ułamków; Wpisz ułamki rosnąco; Rozszerzanie ułamków ; Skracanie ułamków zwykłych ; Ułamki na osi liczbowej; Dodawanie ułamków o tych samych mianownikach ; Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach1..

Mnożenie ułamków zwykłych.

Wybierz ułamek, który jest większy ni .Porównywanie ułamków zwykłych - Matematyka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum - YouTube.1.2 Test Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków.. Który ułamek jest większy: czy ?. (odczytywanie ułamków, zamiana ułamków niewłaściwych na liczby mieszane, zamiana liczb mieszanych na ułamki niewłaściwe, porównywanie ułamków) Na zakończenie lekcji dot.. wg Smolarzkamila.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068.. Ułamek, którego licznik jest mniejszy od mianownika, nazywamy ułamkiem właściwym.. Ułamek zwykły składa się z licznika, mianownika i kreski ułamkowej.. Liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) Cechy podzielności, wielokrotności i dzielniki.. Należy oczywiście pamiętać, że mnożymy zarówno licznik jak i mianownik ułamka, który będziemy rozszerzać.Pisemne mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. czy ?. Zamknij Funkcja signum(znak) funkcja przyjmująca wartość dla argumentu dodatniego, wartość dla argumentu ujemnego i wartość dla argumentu równego Funkcja jest przedziałami liniowa.Etykiety: Matematyka, Porównywanie ułamków o jednakowych licznikach lub mianownikach, Ułamki zwykłeMatematyka.. Ćwiczenia z matematyki dla klasy 4 zamieszczone w tym dziale pozwolą przede wszystkim zrozumieć, czym jest ułamek .Temat: Porównywanie ułamków zwykłych..

Dzielenie ułamków zwykłychPorównywanie ułamków zwykłych.

Liczba mieszana ma całość i ułamek.. Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych Połącz w pary.. î. Zamaluj na każdym rysunku część figury zgodnie z podpisem.. Klasa 4 Matematyka.. pierwszy ułamek: drugi ułamek:Porównywanie ułamków zwykłych.. Na przykład: 9 15 = 21 35, ponieważ 9 15 = 3 5 oraz 21 35 = 3 5.. Poprzednie: Lista wszystkich tematów: Następne: Nie znalazłeś szukanej treści?. W każdym zadaniu jest tylko jedna możliwa odpowiedź.. Jeśli mianowniki ułamków są takie same to większy jest ten ułamek, który ma większy licznik.. Rozkład liczb na czynniki pierwsze .. Ułamki zwykłe - powtórzenie * KARTKÓWKI - KLASA VI.. Zadanie 3.Ćwiczenie 11.. Przeczytaj uważnie każde polecenie, a następnie zapoznaj się z możliwymi odpowiedziami i zaznacz najbardziej prawdopodobną.. Dowiesz się, jaki wpływ na wielkość ułamka mają jego .W związku z tym rozszerzamy ułamek przez 3 czyli mnożymy licznik tego ułamka (2) przez liczbę 3 jak i mianownik (9), który po pomnożeniu przez 3 da nam liczbę 27.. Jeśli porównywane ułamki zwykłe mają wspólny licznik lub wspólny mianownik, wtedy bardzo łatwo możemy określić która liczba jest większa, korzystając z poniższych reguł: W przypadku, gdy ułamki mają jednakowe liczniki, większym będzie ten ułamek, który ma mniejszy mianownik: $$ rac{7}{8}> rac{7}{11}$$Sprawdzian dla klasy 5 zawiera zadania z zakresu: Porównywanie ułamków zwykłych Liczby mieszane Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach Obliczanie ułamka danej liczby Zamiana .Porównywanie ułamków zwykłych.. Instrukcja.. Porównywanie ułamków dziesiętnych Koło fortuny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt