Kartkówka z treści pana tadeusza

Pobierz

Tylko 1 osoba na 10 bezłędnie rozwiązała test z Pana Tadeusza.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą.. | sameQuizy .. .karta pracy - Pan Tadeusz jako epopeja narodowa, cytaty z Pana Tadeusza do pocięcia i rozdania uczniom Przebieg lekcji: 1.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Pobierz.. Już krąg promienistyPan Tadeusz z przeciwnej przybliżył się strony, Udając, że szukanie grzybów tam go zwabia.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Litwo!. Mickiewicz, opisując mieszkańców Soplicowa, wiedział, że już kilka lat później ich życie będzie wyglądać zupełnie inaczej: upadną nadzieje związane z Napoleonem, większość patriotów będzie musiała emigrować, sporo majątków szlacheckich popadnie w ruinę, a .Konspekt lekcji - kl. II Gimnazjum Czas: 45 min.. Udostępnij.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Hej potrzebuje na teraz szczegółowe streszczenie Pana Tadeusza; Pan Tadeusz I księga odpowiedz na pytania.. Zaścianek opisany w ,,Panu Tadeuszu" nosi nazwę pochodzącą od nazwisk jego mieszkańców, czyli: a. Bohatyrowiczów b. Sopliców c. Mickiewiczów d. Dobrzyńskich 2.Pan Tadeusz - test z treści..

W jaki sposób wiąże się ono z treścią Pana Tadeusza?

Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Cel główny: Uczeń potrafi: - wykorzystać wcześniej zdobyte wiadomości o lekturze w sprawdzianie ( informacje ogólne, treść utworu ) Cele operacyjne: Uczeń potrafi:-znaleźć w tekście lektury odpowiedni fragment i wykorzystać go w teście - poprawnie analizować polecenia - rozwiązywać test wyboru - rozpoznawać cytaty z lektury .TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Każdą z nich krótko opisz.Jakie by były pytania na lekturze Ania z zielonego wzgórza; Krótka geneza "Pana Tadeusza"?. Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Gospodarza, gdy prace skończywszy rolnicze, Na spoczynek powraca.. Objaśnij dodatkowo, czym jest inwokacja.. Czas trwania : 45 minut .. I jeszcze się do woli nagadać nie mogą.. Pan Tadeusz kartkowka II.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Pełny tytuł Pana Tadeusza brzmi: Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Historia szlachecka we dwunastu księgach wierszem Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwę.. Zajazd - sposób egzekucji wyroku sądowego w prawodawstwie staropolskim.. Możesz mieć problem już przy 5 pytaniu.Celem konkursu jest motywowanie ucznia do pogłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie czytania książek oraz rozbudzanie pasji i nawyków kształtowania aktywności czytelniczej młodego człowieka, pogłębianie znajomości treści "Pana Tadeusza"..

Dziś piękność twą w całej ozdobie Kartkówka z treści.

Test z lektury szkolnej Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. Co znajduje się w Inwokacji?. Już krąg promienistyKartkówki i Sprawdziany (20126) Matura (9291) Nauczanie (34669) Nauczyciele (15115) .. "PAN TADEUSZ" - SPRAWDZIAN Z TREŚCI LEKTURY.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Play this game to review Polish.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?c)Hrabia z Dobrzyńskimi, d)Legioniści.. W wyniku jakiego wydarzenia Soplicowie otrzymali majątek Horeszków?Jak dobrze znasz lekturę Pan Tadeusz?. Zdarzenia z życia Jacka Soplicy należą: (0 - 1) a) do akcji poematu - rozgrywają się "na naszych oczach" b) do przedakcji - poznajemy je z relacji bohaterów.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Napisz, z jakimi sytuacjami z akcji utworu kojarzysz przytoczone fragmenty.. Inne tryby testu.. Opis testu.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812.. Ważne wydarzenia dla kraju zwiastowało pojawienie się na niebie: a)komety, b)księżyca, c)słońca, d)gwiazd.. Historia księdza Robaka należy: (0 - 1) a) do akcji b) do przedakcjiZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

Pytania zawarte w teście.84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.

Punkty: /15 I.Zaznacz właściwą odpowiedź: 4p 1.. Roksana 5 lat temu.. Z ilu ksiąg składa się ,, Pan Tadeusz''?Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. .Pan Tadeusz - test wiedzy.. a)Hrabiego, b)Tadeusza, c)Gerwazego, d)Wszystkie są poprawne.a) postać Tadeusza b) postać Sędziego c) Soplicowo d) cały świat przedstawiony w epopei.. Ty jesteś jak zdrowie, Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, Kto cię stracił.. Podanie uczniom prawidłowych odpowiedzi i punktacji testu (z klucza odpowiedzi), tak aby mogli wyliczyć sobie przewidywaną ocenę.. Ojczyzno moja!. Kartkówka z lektury.. Kogo ocalił Robak?. B Imię i nazwisko: .. Słońce, ostatnich kresów nieba dochodziło, Mniej silnie, ale szerzej niż we dnie świeciło, Całe zaczerwienione, jak zdrowe oblicze Gospodarza, gdy, prace skończywszy rolnicze, 190 Na spoczynek powraca.. Co świadczy o patriotyzmie; Charakterystyka Pana Tomasza z ,,Katarynki"Pan Tadeusz kartkowka II.. Skomentuj.. Czy ktoś posiada karty pracy z "Pana Tadeusza", w której są m.in. cytaty i trzeba napisać, kto co powiedział itd.. Wrażenia uczniów po lekturze.Plik Pan Tadeusz treść.docx na koncie użytkownika Ever01 • folder Sprawdziany • Data dodania: 18 kwi 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pan Wojski z Tadeuszem idą pod las drogą..

Słowo to wiąże się z treścią poematu poprzez spór o zamek, toczący ...Pan Wojski z Tadeuszem idą pod las drogą, 185 I jeszcze się dowoli nagadać nie mogą.

Słońce ostatnich kresów nieba dochodziło, Mniej silnie, ale szerzej niż we dnie świeciło, Całe zaczerwienione, jak zdrowe oblicze.. Adam Mickiewicz 1. Podaj cechy Pana Tadeusza jako epopei nowożytnej.. Poniżej znajdują się cytaty z Pana Tadeusza.. To spisana trzynastozgłoskowcem, zawarta w dwunastu księgach opowieść o szlachcie polskiej początku XIX wieku.. a)Tadeusz z Hrabią, b)Hrabia z Rykowem, c)Sędzia z Rykowem, d)Płut z Tadeuszem.. Z góry dziękuję za pomoc.Pan Tadeusz - Inwokacja Lyrics.. Rozwiąż test.. 18361 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Hrabia podczas Sędziego sporów z Telimeną, Stał za drzewami, mocno zdziwiony tą sceną.. Kto się pojedynkował?. Do najważniejszych wątków fabularnych Pana Tadeusza zalicza się spór o zamek Horeszków, historię Stolnika i Jacka Soplicy, relację Tadeusza i Zosi, a także wątek niepodległościowy, związany z wojnami .Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Pan Tadeusz - Pan Tadeusz - test z treści.. Wyjaśnij, co oznacza słowo zajazd w podtytule poematu.. We dwunastu księgach wierszem Pan Tadeusz .Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz".. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt