Na podstawie wiersza tutaj połącz wyrazy w pary

Pobierz

Narysuj figury w powiększeniu na sieci kwadratowe str. 61zad.6 oraz zaobserwuj według jakiej zasady zostały .Na podstawie zdjęć powiedz, w jaki sposób można podróżować.. Umieść odpowiednie naklejki w zadaniu 2 .. Wiesz już z lekcji, które odbywały się w szkole,że w nazwach zawodów, które kończą się na -arz -erz, piszemy rz.11.. Dopasuj wyrazy w których "ó" wymienia się na "o" .. Wykonaj ćw.. Każdą liczbę w trójkącie Pascala można zapisać za pomocą odpowiedniego symbolu Newtona., 4. wg Nauczycielzpasja.. Połącz wyrazy z ramki w pary i zapisz proste zdania.. Kim chce być chłopiec, gdy dorośnie?. W trójkącie Pascala różnica dwóch sąsiednich liczb w każdym wierszu jest taka sama., 3.. Akcja utworu dzieje się: a) w latach 1939 - 1945 b) w latach 1939 - 1940 c) w latach 1939 - 1943 d) w latach 1944 - 1945 13.Przepisz do zeszytu podane wyrazy w dwóch kolumnach.. Przeczytaj wiersz.. Przeczytaj i uzupełnij tekst, przepisz go do zeszytu.. kliknij tutaj.. Połącz z kotem, bohaterem wiersza, nazwy uczuć i stanów, które mu towarzyszą.. Zabawa: "Ciepło - zimno".RYMY OBSESJA SŁOWA - FORUM POETYCKIE { WIERSZE< POEZJA

Na podstawie utworu połącz je liniami w pary.

Występują w wierszu sylabicznym.. Przeczytaj drugi wiersz wybierz z niego 6 wyrazów z końcówką -ówka i zapisz je w .Jan Andrzej Morsztyn.. Zasady pisowni wyrazów z "ó" i "u" na podstawie .Test sprawdzający wiadomości z działu II - "Szkolne radości i szkolne smutki" na podstawie podręcznika "Nowe słowa na start" - klasa 4 Test podsumowujący II rozdział "Szkolne radości, szkolne smutki" - podręcznik "Nowe słowa na start" - kl. 4 Zad.Połącz w pary - obliczenia pieniężne.. Zasady pisowni wyrazów z CH, H. Wykonaj w zeszycie krótką notatkę na podstawie powyższych informacji: Wykonaj zadania:oddział przedszkolny.. Odszukaj pary .. Ćwiczenia grafomotoryczne z głoską na początku wyrazu Koło fortuny.. W każdej parzeZadanie 1.. Rozwiąż krzyżówkę w ćwiczeniach na str. 49 zad.6, zwróć uwagę na pisownię wyrazów z końcówką - arz.Połącz w pary: obrazek (rzeczownik) z wyrazem z ramki (przymiotnik) i wpisz w odpowiednie miejsca - ćw.. Do nazwy zawodu dobierz odpowiednią czynność - ćwiczenia, str. 48 zad.3 i 49 zad.4.. wg Ewamlynek.. Patrzą koso - zbędą prędko, a tu mi na sercu lentko.. - Fantastyczna klasa2 F!. Obliczanie procentu danej liczby Materiał 2.. Dziad • • Stańczyk Poeta • • Upiór Dziennikarz • 5 • Rycerz Podaj autorów zacytowanych wypowiedzi.. kliknij tutaj.. (na dole podpowiedź) 4.. Wymiana "ó" na "o", "a", "e"..

Podziel ciąg liter na wyrazy.

Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Ortografia Polski wyrazy z rz. wyrazy z rz -nazwy zawodów ( -arz, -erz) Test.Przeczytaj wiersz Rafała Witka "Magister uśmiechów" (podręcznik str. 35) Odpowiedz na pytania: Jakie zawody wykonują członkowie rodziny chłopca, o którym mowa w wierszu?. Połącz się z nauczycielem.. Zadanie 5.. W pierwszym wierszu na turkusowo podkreślono -ówna, -ów oraz -ówka.W drugim wierszyku jest też dużo wyraz ów z końcówką -ówka.. Wykonaj obliczenia rachunku pamięciowego - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 bez przekraczania progu dziesiątkowego; Obliczenia w zakresie 20. osamotnienie strach .. Na podstawie wiersza, który przeczytałeś, zaznacz poprawne odpowiedzi w zad.. Uzasadnij dobór: drzewo marynarz.. W kwietniu sprzedano 60 opakowań lodów, a w maju - 150 opakowań tych lodów.Skorzystaj z tekstu ze strony 42 w podręczniku i odpowiedz pełnym zdaniem na pytania - ćwiczenie 1, str. 37.. Napisz wyrazy obok .Klasa 5 korekcyjno-kompensacyjne.. - , - przedstawiciel polskiego baroku dworskiego, - przekładal utwory Marina, - związany z dworem Lubomirskich, - ambasador i sekretarz króla Jana Kazimierza, podskarbi koronny, - francuski agent, oskarżony o zdradę stanu, spiskował przeciwko Sobieskiemu,Wymiana "ó" na "o", "a", "e".. KLIKNIJ TUTAJ!. "Wielkanocne zwyczaje" - rozmowa z dziećmi na podstawie wiersza i rekwizytów (pokazujemy to co mamy w domu i rozmawiamy)..

Wpisz wyrazy z "ó" Krzyżówka.

Jakim kolorami podkreślono pary wyraz ów, w których ó wymienia się na o .. Wyróżnianie elementów charakterystycznych dla Świąt Wielkanocnych.Wypisz z pierwszej zwrotki dwie pary wyrazów bliskoznacznych.. Pisanie odpowiedzi na pytanie na podstawie wiersza.. Przeczytaj tekst i ułóż do każdego zdania pytanie - ćw.. zzZaznacz + te środki lokomocji, o których jest mowa w wierszu "Letnie podróże".. W wierszu "Kot w pustym mieszkaniu" wypowiada sięPoprawianie błędów w tekście na podstawie opowiadania z podręcznika.. Na podstawie wiersza "Magister uśmiechów" połącz wyrazy w pary - zadanie 1 str. 48 w ćwiczeniach.Utwórz pary wyrazów i je napisz.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 korekcyjno - kompensacyjne Polski Ortografia.. rządzić marzec.. Przeczytaj wyrazy i połącz w pary te, które do siebie pasują.1 Sprawdzian wiadomości z języka polskiego dla kl. II 1.. Zastąp je właściwymi według wzoru - ćwiczenie 2, str. 37.Możliwe odpowiedzi: 1.. Są i tacy, co mną gardzą, żem jest ze wsi, bom jest z chłopa.. Łączenie w pary pasujących do siebie obrazków, np. łyżka - widelec, pędzel - farby, jabłko - drzewo, pies - buda itp. Na podstawie ilustracji opowiedz w jaki sposób można ponownie wykorzystać śmieci.. kliknij tutaj.. Wiosna .. dlaczego nie powinny się tu znajdować.. Zadanie 3.. Na podstawie wiersza "Chrząszcz" ze str. 43 w podręczniku skreśl w zdaniach niepoprawne wyrazy..

Język angielski tutaj.

Połącz w pary wyrazy, których pisownia oparta jest na tej samej zasadzie ortograficznej.. Podkreśl wyrazy oznaczające czynności .Otwórz zeszyt ćwiczeń na stronie 48 i na podstawie wiersza, połącz wyrazy w pary w zadaniu 1.. Zadanie 2.. Jakie skojarzenia wywołują słowa i i wyrażenia zamieszczone w pierwszej kolumnie pozytywne czy negatywne.. zzZmień zdania tak, by zgadzały się z opisem w podręczniku, i zapisz je w zeszycie.. rz po spółgłosce d, t, b, p Sortowanie według grup.. Możesz dowiedzieć się więcej.. Wypisz w zeszycie imiona dzieci z tekstu w kolejności alfabetycznej.. Materiały o obliczeniach procentowych na portalu Materiał 1.. W jaki sposób zmienia się ich sens pierwsza kolumna, blizny, więzy, pęta, umierać, zjadle trucizny, kalectwo, żyć w nędzy.Kliknij tutaj, aby przejść na stronę główną serwisu odrabiamy.pl.. Odczytywanie informacji z plakatu .. Połącz w pary pasujące wyrazy tak, żeby powstała lista zakupów.. Chcą po prostu byś był takim, jakim im pasujesz.. 1 Zadanie.Karta nr 2 - połącz w pary; .. kliknij tutaj.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Podkreśl w wierszu pary wyrazów, które brzmią podobnie1.. Klasa 1 zajęcia korekcyjno - kompensacyjne klasa I-II.. Ćwiczenie 7 .. Wyrazy do czytania Odkryj karty.. Sami swoi, polska szopa, i ja z chłopa, i wy z chłopa.Dorosły pokazuje obrazki historyjki lub ilustracje w książce znanej dziecku.. Uzupełnianie zdań czasownikami .. Dobieranie właściwych zakończeń zdań na podstawie wiersza "Ale teatr".. Z liter w ramce napisz imię dziewczynki i chłopca: k u e J r a t g k A a 2.. Obejrzyj film.. ZWIERZĘTA NA WSI.. Wyrazy z utratą dźwięczności w śródgłosie.. Znajdź w wierszu wyrazy, które tak samo .Połącz w pary wymienione postacie.. Zadanie 1 - zabawa w rymowanie, pary rymujących się wyrazów pokoloruj tym samym kolorem.2.. Otwórz ćwiczenia na stronie76 i w ćwiczeniu 1 na podstawie wiersza połącz rymujące się wyrazy.. Każda z liczb w trójkącie Pascala jest różnicą dwóch liczb z poprzedniego wiersza, stojących najbliżej tej liczby., 2.. Zabawa: "Połącz w pary obrazki".. Połącz w pary imiona bohaterów ich charakterystykami: a) Alek 1) nieśmiały, zamknięty w sobie b) Rudy 2) energiczny, pomysłowy, wesoły c) Zośka 3) zdolny, refleksyjny, spokojny 12.. Zadanie 4.. Procenty w życiu codziennym Zadanie 1.. KLIKNIJ TUTAJ!. Ustal, do której rodziny wyrazów należy każdy z nich.. - rymy męskie - posługujące się akcentem oksytonicznym (na ostatnią sylabę), np. dłoń - skroń.F.. Wyrazy o szkole Koło fortuny.. wg Rogowskamonica.. Wklej rysunki przedmiotów do podanych nazw zawodów - ćwiczenia, str. 48 zad.2.. Przeczytaj wyrazy i podkreśl te, które mają więcej liter niż głosek: kura, kaczka, indyczka, kogut, orzeł, jastrząb 3.Sprawdź w podstawie programowej na stronie 17.. Znajdź pary wyrazów z "ó" wymiennym na " o ", " a " i " e ", aż wszystkie znikną.. dworzec brzeg.. Na podstawie opowiadania ułóż i zapisz rozmowę Maćka z diabełkiem - ćw..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt