Sprawdzian z lektury mitologia grecka

Pobierz

Opowieść o Panu Kleksie i jego przygodach została napisana przez: Jak ma na imię Pan Kleks: Mateusz z Akademii Pana.Wydanie Mitologii kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Ten test ma pytania w następujących językach: język rumuński, język niderlandzki, język niemiecki, język szwedzki, język włoski, język .Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. Uważajcie - jest trudny!. Mnóstwo literówek.. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. "P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) "Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. Opracowanie lektury, plik: -mitologia-grecka-opracowanie-lektury.pdf (application/pdf) Ponad słowamiReligia grecka i mity Archetypowe postaci mitologiczne Ponadczasowość i uniwersalizm mitów greckich Frazeologia związana z mitami Mityczna topografia Muzy i ich atrybuty Zeus - opis i charakterystyka Bogowie greccy - opis i charakterystyka Mitologia - bibliografia Nawiązania do mitologii w literaturze Rzymscy bogowie (panteon)wykradł z Olimpu nektar i ambrozję, wyjawił tajemnicę bogów i uwięził boga śmierci, opowiadał ludziom o życiu bogów.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: .. test z lektury za minutę pierwsza miłość .. sprawdzian z biologii 1 gimnazjum puls życia bezkręgowce chomikuj opiszi porównaj prometeuszów biblijne życzenia slubne Opis testu..

iluka ...Zobacz quiz: Mitologia grecka.

Hezjod Teogonia ZaisteZestaw: "Mitologia" Statystyki zestawu: Ocena: 8 Zagłosowało: 73 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Małgorzata Sternik (wynik: 74 %) Zuzanna Grajewska (wynik: 0 %) Kacper Kirpio (wynik: 0 %) Iza Pałka (wynik: 80 %) Patrycja .Zestaw: "107 Mitologia - Jan Parandowski 2" Odyseusz to: heros grecki, syn Tetydy królewicz, syn Pryjama i Hakate król Itaki, walczył pod Troją król Koryntu, plotkarz Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Udostępnij.. Już w pyt.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Serwis zamknięty.. Odpowiedz.. 12 jest nieprawdą, bo(z 20 pytań powinien mieć taki test).. Napisz do rodziców (mamy, taty) kartkę z pozdrowieniami.. Wyobraź sobie, że spędzasz wakacje na Olimpie w otoczeniu greckich bogów.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Arkadiusz Trzebuniak Data publikacji 2011-09-26 Średnia ocena 5,00 Pobrań 143.. Cookies używane są także do monitorowania statystyk strony, oraz zarządzania reklamami.Sprawdzian "Z mitologią za pan brat" dla uczniów klasy V. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Połącz imiona bogów ze sprawowanymi przez nich funkcjami:Sprawdzian wiadomości z mitologii greckiej i rzymskiej..

Podaj ich imiona .....Ursus mitologia grecka.

Inne tryby testu.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Matura z języka polskiego wymaga znajomości lektur.. — O kim mowa?Co wiesz o mitologii Greckiej ?. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Niektóre pytania są za łatwe na klasę 5. a niektóre pytania są za trudne.Część odpowiedzi jest bezsensownych (np. nie wiem, to będzie 4 ale od dołu czy od góry.nie wiem) Najgorszy test jaki widziałem w internecie z mitologii greckiej.. Do wyboru temat pracy pisemnej:Opracowanie lektury - najważniejsze informacje o "Mitologii" - "Mitologia" jest opisem najważniejszych mitów greckich, które Parandowski zaadaptował do współczesnego języka i sposobu narracji.. Rozwiąż test.. Karą Prometeusza było: wtaczanie wielkiego głazu na górę, b) męki przykutego do skały, c) wygnanie z Olimpu, d) śmierć.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii mitologia grecka poprzez quiz online..

Test z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test.

Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Pobierz (doc, 1,6 MB) Komentarze.. - Po raz pierwszy "Mitologia" została wydana w 1924 roku, w następnych latach była wielokrotnie wznawiana.Sprawdzian z mitologii dla klasy V.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaBIBLIA 1.. TEST Z MITOLOGII GRECKIEJ.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2.. Włącz dzwonek, kiedy będziesz znać odpowiedź na pytanie.1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .Globalny Test Wiedzy o Mitologii Greckiej.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z mitologii greckiej.. ZADANIE 1 Cerber to pies, który miał: a) dwie głowy b) trzy głowy c .Międzynarodowy test wiedzy w kategorii mitologia grecka..

Dwugodzinny sprawdzian z mitologii dla uczniów szkoły podstawowej.

Pierwsza część zawiera pytania testowe, a kolejna cześć wymaga własnej odpowiedzi rozwiązującego sprawdzian.Test obrazkowy - Obraz jest powoli odsłaniany.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. Latifa 3 lata temu.. Pytania zawarte w teście.Test wiedzy z Mitologii Jana Parandowskiego ( część grecka ) Test robiony na podstawie sprawdzianu.. 8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. Tromba czy Marcin Dubiel?. a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .Ta witryna wykorzystuje pliki cookies by zarządzać sesją użytkownika.. Sprawdź, co pamiętasz z mitologii.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt