Historia i rozwój informatyki ppt

Pobierz

Są jednakże autorzy, sięgający w przeszłość aż do początków .Architektura von Neumanna John von Neumann (), postać numer jeden w historii współczesnej informatyki, zaproponował architekturę komputera wykorzystywaną do dziś, znaną jako von neumannowska.. Za przodka dzisiejszych portali społecznościowych uważa się sieć .Historia informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego wyrażenia, rozpoczyna się w latach 40.XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowej Enigma.Są jednakże autorzy, sięgający w przeszłość aż do początków cywilizacji i upatrujący pierwocin informatyki (rozumianej po prostu jako .E‑materiały - Filmy.. Do najbardziej znanych osiągnięć Leibniza należało .HISTORIA INFORMATYKI.. Potrzeba liczenia pojawiła się około X wieku przed naszą erą.. Autor: Mariola - 04 czerwca.. Historia komputerów.. Amerykański informatyk Vint Cerf odgrywa znaczącą rolę przy projektowaniu protokołu sieciowego TCP/IP.. HISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI Prezentacja Nadii Bednarczyk Powrót do przeszłości DAWNE URZĄDZENIA Przed powstaniem komputerów ludzie konstruowali urządzenia służące do wykonywania obliczeń.. Praca wykonana pod kierunkiem nauczyciela.. Pierwszym znanym nam mechanizmem obliczeniowym był abakus, Slideshow by onanHISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI HISTORIA HISTORIA Historia informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego słowa, rozpoczyna się w latach 40..

Komputer, historia i ciekawostki.

Historia informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego słowa, rozpoczyna się w latach 40.. Praca pod kierunkiem nauczyciela informatyki p. Krzystofa Dzierbickiego.. Komputer przez wiele lat kojarzył się z urządzeniem stojącym w domu lub w pracy, niejako przytwierdzonym do biurka.. Pierwsze węzły sieci ARPANET powstały w 1969 r. i tę datę uznaje się za początki internetu.. Poprzedni.. W 1973 r. ARPANET stał się siecią międzynarodową.. Autor pracy: Kacper Ostruszka kl. 2GC.. Początki sieci społecznościowych, czyli powstanie Usenetu.. Film z Centrum Elektronicznego NBP (z lat 1971-73) Film ze zbiorów Pawła Łazuchiewicza.This quiz is incomplete!. Następny.. liczydło) pierwsze znane mechaniczne urządzenie liczące, powstałe około 5000 lat temu gdzieś w środkowej Azji1984 - Do rozwoju Internetu włącza się National Science Foundation tworząc NSFNET - sieć coraz szybszych superkomputerów wykorzystywanych do celów naukowych.. 1984 - Na potrzeby Internetu opracowano hierarchiczny system unikatowych nazw domenowych i protokołów DNS (Domain Name System).. Załączniki: czym_jest_informatyka_.ppt.Historia Komputer i informatyka .. Elwro - produkcja komputera R-32 (EC 1032) Film marketingowy z lat 70/80.. Przykłady dawnych przyrządów i maszyn do wykonywania obliczeń.. Filmy.. Gordon E. Moore formułuje tzw. prawo Moore'a: "Złożoność układów elektronicznych podwaja się co 12 miesięcy"..

-Gates.Historia i rozwój internetu w latach 70. i 80.

Komputery nie pojawiły się jednak nagle i niespodziewanie, a pojęcia i wiedza składające się na informatykę były gromadzone przez długie lata wraz z rozwojem innych nauk i działalności człowieka.Termin informatyka został zaproponowany w 1968 roku przez Roumalda Marczyńskiego w Zakopanem, w trakcie ogólnopolskiej konferencji, która była poświęcona maszynom matematycznym.. XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowej Enigma.. Autor pracy: Jan Urbanek.. Odłamek kości datowany na około 8500 lat p.n.e. odkryty w Afryce, który prawdopodobnie ma wyryte karby przedstawiające liczby pierwsze 11, 13, 17 i 19.. Jana Pawła II.. W 1925 roku Vannevar Bush projektuje pierwszą liczącą maszynę analogową , w której używa silników elektrycznych i licznych ruchomych .3 : Zadanie projektowe "Historia i rozwój informatyki" Przykkadowy podziak zadania na zadania szczegókowe Uwagi: Jeéli wykorzystujesz zasoby pobrane z internetu (zwlaszcza zdjçcia), pamiçtaj o przestrzeganiu zasad korzystania z cudzych materialów.. Na następnej lekcji rozpoczniemy pracę nad projektem dotyczący omawianego tematu.----- Witam Was serdecznie 8-klasiści na moim blogu..

Liczydło - przyrząd Abakus WHistoria rozwoju informatyki:.

Węzły znajdowały się w 4 jednostkach amerykańskich - na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, później także w dwóch kolejnych miastach w Kalifornii i jeden w Salt Lake City.Historia Komputerów - Prezentacja Power Point.. E‑materiały w typie film zawierają krótkie filmy edukacyjne wraz z poleceniami .TEMAT: HISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI Oto kolejna dawka wiedzy o historii informatyki z podręcznika.. Opis Historii Pierwszych Komputerów w Power Poincie.. Naukowcy, informatycy i wizjonerzy.. Bez ograniczefi mo- Žesz korzystaé z grafiki i innych utworów w tzw. domenie publicznej.Najważniejsze daty i wydarzenia z historii Internetu 1969 Powstaje ARPAnet, sieć czterech komputerów stworzona przez amerykańską agencję rządową ARPA.. Przed Wami czas przygotowań do do pierwszego ważnego egzaminu.. VIII - HISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI.. Przeczytajcie je uważnie.. W 1924 r. Walther Bothe buduje pierwsza bramke logiczna AND, co przyniesie mu Nagrode Nobla 1954.. Gottfried Wilhelm Leibniz (ur. 1646, zm. 1716) - uważany za prekursora informatyki, wynalazca rachunku różniczkowego i całkowego.. XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowejZADANIAPROJEKTOWE 1944 WStanachZjednoczonychpowstajekomputerHarvardMarkI(rys. S.)-naj- większywhistoriikalkulatorelektromechanicznyodługości prawie16mi wy .Prezentacja pokazuje historię komputera i jego ciekawostki..

Historia współcześnie rozumianej informatyki rozpoczyna się w latach 40.

KL. VIII - HISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI.. W 1971 sieć ta liczyła sobie 13 węzłów, a w 1973 roku - już 35.. R-32-ODRY-szycie-pamięci ferrytowych, PTD, automatyka, EKO.. Pierwszy kalkulator.. informatyki Krzysztofa Dzierbickiego.Elementy historii informatyki Zalew komputerów, który obserwujemy wokół nas jest jedną z oznak rewolucji mikrokomputerowej.. Katolickie gimnazjum im.. Zanim powstało pierwsze urządzenie, które można nazwać komputerem, konstru­owano różne urządzenia do wykonywania obliczeń, m.in. liczydła i kalkulatory.Prezentacja: Historia komputerów - edukator.pl.. Autoportret profesora Zdzisława Pawlaka.. Komputer maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji.. Treść.. Interesował się konstrukcją maszyn, w tym również zegarów.. XX wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze maszyny, służące do skomplikowanych .Historia Informatyki.. Jej podstawowe elementy to: q pamięć złożona z elementów przyjmujących stany 0 i 1,. q arytmometr zdolny wykonywać działania arytmetyczne i logiczne,Historia komputera od najstarszego do najnowszego modelu prowadziła przez gigantyczne maszyny pokroju ENIAC i Z3 oraz desktopy pokroju Commodore 64.Historia komputera w skrócie pokazuje, jak szybko postępuje rozwój technologiczny.. poleca 80% 1627 głosów.. Sieć ARPAnet z miejsca zostaje wykorzystywana do komunikacji między naukowcami, przesyłania listówHistoria informatyki - najważniejsze nazwiska, które wpłynęły na tę dziedzinę wiedzy.. Dopiero lata 90-te przyniosły rzeczywisty boom na laptopy i skokowy rozwój tej kategorii sprzętu.. Technologia rozwijała się jednak bardzo wolno - w 10 lat powstało zaledwie 100 węzłów sieciowych.. Wasze dzisiejsze zadanie polega na zapoznaniu się z tekstem z poniższego załącznika.. E‑materiały dydaktyczne do 10 przedmiotów kształcenia ogólnego - j. polski, historia, wos, biologia, przyroda, geografia, chemia, fizyka, matematyka i informatyka, stanowią uzupełnienie istniejących e‑podręczników.. Wraz ze zwiększaniem się ich mocy obliczeniowej - zmniejszała się również masa, wskutek czego .Elwro Promo PL 13 min..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt