Wyrazy z ó wymiennym karty pracy

Pobierz

Mój ufoludek z plasteliny.Ó wymienne i niewymienne.. Zadaniem ucznia jest umieszczenie przedstawionych obrazów odpowiednio w zbiorze wyrazów, których pisownia rozpoczyna się lub kończy na literę "u".. Rozmowa na jego temat.. Odszukaj co najmniej 15 wyrazów a zadanie będzie zaliczone.. Uruchom ćwiczenie w wersji demonstracyjnej.. fantastyczna klasa 2 f!. Poznajemy zasady ortograficzne.. Omówienie zasady pisowni wyrazów z "ó" wymiennym na "o".. Rz wymienne - ćwiczenia Połącz w pary.. o Wkrótce po północy zasn ęli zm ęczeni wydarzeniami całego dnia.wyrazy z "Ó" wymiennym na "o" literka c - karta pracy; trudnoŚci ortograficzne - karta pracy; literka b - karta pracy; charlie i fabryka czekolady - plan wydarzeŃ; literka Ą - karta pracy; literka a - karta pracy; kolorowanki matematyczne; gŁoska (c, ę, ą, ł, b, g) - karty pracy; gŁoska (r, w, u, ó, p, n) - karty pracy; Życie w .Karta pracy - Utrwalanie pisowni wyrazów z ó.. Uczniowie mają za zadanie samodzielnie wykonać karty do ortograficznego Memory (załącznik nr 4).. O D P R Z E P I Ó R K A E P R O P O BR Z E G I M WKarta pracy - pisownia wyrazów z rz - ćwiczenia utrwalające.. Milne uzupełnij luki, wpisując RZ lub SZ; Ćwiczenie nr 4 do artykułu "Ciekawe, dlaczego.. musimy robić kupkę" uzupełnianka wyrazowa - wyrazy z RZÓ Ś ŁE Ó P N E Z O F G A N L O L E K M L I R Znajdź i zakreśl w diagramie wyrazy zawierające " ch" wymieniające się na " sz", " s" lub " ś (si)"..

Wyrazy z ó wymiennym.

Wyrazy z "ó"Jak wiózł, to wiezie!. Spróbuj zilustrować je tak, aby tworzyły śmieszną historyjkę a następnie ułóż krótki wierszyk.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. niedziela, 9 grudnia 2018.. Wymyślamy żarty ortograficzne.. Pisownia wyrazów z ,,ó" - sudoku Ortografię należy ćwiczyć często i przy każdej okazji.. Podkreślenie wymieniających się liter.. rz i ż wymienne Połącz w pary.. Schodziliśmy powoli w dół.. Opublikowano: 24 stycznia 2015 roku.. Napisz je w odpowiednich miejscach w tabelce ni żej.. Ó w liczebnikach - karta pracy2 Zapamiętaj!. Odnalezione wyrazy wypisz w kolejności alfabetycznej.. Kilka osób z naszej klasy wybrało się na spacer do lasu.. Zapamiętanie reguł gramatycznych czy pisowni trudnych wyrazów staje się często problemem.. Budowa ucha, słuch, hałas.. He, he, he ó wymienia się na e!. szukamy wyrazów z ó niewymiennym, by poznać ulubionego bohatera Elwiry, następnie charakteryzujemy swoją ulubioną postać z lektury; Karta pracy 9/7 (poz. 1) - Wyrazy zdrobniałe z Ó wymiennym; Karta pracy 59/9 (poz. 2) - Wyrazy z Ó wymiennym; Karta pracy 62/3 (poz. 2) - Kreatywność z "ó" Tematy z zakresu geografii - Trasa przez .KARTA 9 Pisownia wyrazów z "ó" wymiennym Z usłyszanych zda ń (wypowiadanych przez kogo ś) wybierz wyrazy z "ó" wymiennym, zapisz te wyrazy, a nast ępnie dokonaj wymiany "ó" na "o, e" lub "a"..

Wyrazy z "ó" niewymiennym.

Z czytanek i różnych tekstów uczniowie wypisują najczęściej spotykane wyrazy z "ó", "rz" i "h".. Przeczytaj podane wyrażenia.Z brystolu wycinamy szablony kart, na które przyklejamy kolorowe karteczki z wyrazami z trudnością ortograficzną.Talia zawiera więcej niż 25 kart.. Wyrazy z "ó" wymiennym: Wyrazy z "ó" niewymiennym : Z rozsypanki dobierz pary wyrazów tak, aby wyraz z "ó" połączył się z wyrazem objaśniającym.Karta pracy nr 20a.. Znaki rzymskie.. Prezentacja.. Córką króla jest królewna, co do tego jestem pewna.. Do każdeg o dopisz wyraz pokrewny, w którym " ch" wymienia się na na " sz", " s" lub " ś (si)".Ćwiczenia w pisowni wyrazów z "ó" wymiennym na "o" 1.. Znajdują się one w rzędach poziomych i pionowych.. Ptaki odlatujące na zimę.. Powiedz sześć - uczniowie podzieleni na 6 grup mają podać sześć wyrazów z określoną trudnością ortograficzną.. Układanie i pisanie z pamięci zdań z wyrazami z ,,ó" niewymiennym .. Dopasuj pary wyrazów do poszczególnych kolumn - zasad, gdzie: - "ó" wymienia się na "o" np. k ó zka- k o zaZESTAW WYRAZÓW ORTOGRAFICZNYCH WYRAZY Z "Ó" NIEWYMIENNYM córka, góra, góral, jaskółka, Józio, król, królik, który, ogórek, ołówek, róża .Do pracy ze słownikiem ortograficznym przygotowuje się dzieci już od kl. I .. Ich ilość można dobierać w zależności od możliwości naszych uczniów..

Opowiadanie:Karta pracy 1.

Nazwy miesięcy, liczba dni, kwartały.. W diagramie ukrytych jest 21 wyrazów z ,,rz'' po spółgłoskach.. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie w pary wyrazów, w których "ó" wymienia się na "o".. U na początku i na końcu wyrazu.Pisownia wyrazów z ż wymiennym - Wyrazy z ż wymiennym - Pisownia wyrazów z "ó"wymiennym - Pisownia wyrazów z ó wymiennym - Ułóż wyrazy z żKarta pracy 59/9 (poz. 2) - Wyrazy z RZ wymiennym; Karta pracy 67/3 (poz. 2) - Zawody i ortografia końcówka -ARZ w nazwach zawodów; Ćwiczenie do lektury "Chatka Puchatka" - Informacje o A.A.. Już wiemy, że: Ho, ho, ho ó wymienia się na o!. Nastał wieczór i od zachodu zaczął wiać silny wiatr, który zapowiadał silny mróz.. "Ó" piszemy wtedy, gdy w innych formach danego wyrazu lub w wyrazach pokrewnych wymienia się na o, e, a. Dopisz wyrazy według wzoru i zaznacz wymianę "ó"Znajdź pary wyrazów z "ó" wymiennym na " o ", " a " i " e ", aż wszystkie znikną.. Wyrazy z u na początku.. Wypisanie z tekstu wyrazów z "ó" i dopisywanie do nich wyrazów uzasadniając pisownię.. Każda karta posiada swoją parę, to jest wyraz, którego pisownię wyjaśnia ta sama zasada ortograficzna, np.RZ wymienia się na R: - Fantastyczna klasa2 F!. Najpierw wycinają karty, następnie je kolorują, a na koniec odszukują pary pasujących do siebie obrazków..

Karty pracy 1.

Przeczytaj opowiadanie.. morze burza przepiórka wierzba krzak Krzysztof porządek potrzask grządka trzymać ślusarz piekarz orzech kurz uderzyć wierzyć jarzębina warzywa 2. wg Beatadunowska68.. Wyrazy z "ó" i "u".. Wyrazy te wypisuj ą na kartkach, ilustrują i układają odpowiednio do trzech kopert z "ó", "h" i "rz".SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY.. A teraz utrwalcie poznane zasady wykonując zadania: Wybierz właściwe u-ó.KARTA PRACY Przeczytaj uważnie wierszyk i podkreśl wszystkie wyrazy z "ó".. Wszystkich ogarnął niepokój.MATERIAŁY DO POBRANIA - WYRAZY Z Ó-U.. "Rz" wymienne na "r".Zbiór kart pracy do zajęć wyrównawczych dla kl.I-III: Ćwiczenia umiejętności ortograficznyc h : Przeczenie - nie-Wielka litera: Wyrazy z ą,ę,om,em,o n,en: Wyrazy z h,ch: Wyrazy z końcówkami-ów-ówka: Wyrazy z ó wymiennym: Wyrazy z rz niewymienny m i po spółgłoskac h: Wyrazy z rz wymiennym:Wyrazy z u na początku.. Czytanie przez uczniów opowiadania.. Określamy czas pracy grup np. 2 minuty.dwie karty, - głośno odczytują napisane na nich wyrazy, - zapamiętują je, - odkładają karty na te same miejsca, - za odkrycie pary tych samych wyrazów przydzielany jest 1 pkt H. Grzelachowska " Dobieramy pary wyrazów - gra ortograficzna"- 20 par kart z wyrazami z " ó" niewymiennymZbiór kart pracy do zajęć wyrównawczych dla kl.I-III: Ćwiczenia umiejętności ortograficznyc h : Przeczenie - nie-Wielka litera: Wyrazy z ą,ę,om,em,o n,en: Wyrazy z h,ch: Wyrazy z końcówkami-ów-ówka: Wyrazy z ó wymiennym: Wyrazy z rz niewymienny m i po spółgłoskac h: Wyrazy z rz wymiennym:edukacja wczesnoszkolna.. Wymiana "ó" na "o", "a", "e".Pomaga uczniom w utrwaleniu pisowni wyrazów z ó wymiennym oraz zrozumieniu pojęć: wyrazy pokrewne i wielokąty.. Warto więc stosować różnorodne ćwiczenia, aby zachęcić dzieci do ćwiczeń i nauczyć .Metody pracy: ćwiczeń utrwalających.. Konspekt zajęć dydaktyczno - wyrównawczych w klasie II.. Tematyka zajęć: Wyrazy z ,,ó" niewymiennym - tworzenie zbiorów wyrazów pokrewnych.. "Ó, Ż, RZ" wymienne Połącz w pary.. Edukacja wczesnoszkolna.. wg Abyrgiel2009.. Sprawdź, jak wiele korzystają uczniowie rozwiązując nasze interaktywne quizy i gry.1 oczko - z "ó" wymiennym 2 oczka - z "ó" niewymiennym 3 oczka - z "ż" 4 oczka - z "ch" 5 oczek - z "h" 6 oczek -z "rz" po spółgłosce 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt