Kartkówka z mitów greckich

Pobierz

2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: a) zmienności pór roku.. Stworzony w ten sposób człowiek był słaby i bezbronny wobec potęgi przyrody, której nie rozumiał.Test z lektury szkolnej Mity greckie i mitologia grecka.. Przed kim odpowiada w Odprawie władca państwa?. Posejdon, bóg morza i żeglarzy, dzierżył trójząb, a bronią jego brata - Zeusa były pioruny, z którymi jest kojarzony do dnia dzisiejszego.Zeus, Posejdon Hefajstos - z pewnością wielu jest w stanie wymienić co najmniej trzech bogów greckich.. Odwołania do niektórych mitów możemy spotkać bardzo często w literaturze i kulturze europejskiej, ale nie tylko.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Test: Mitologia starożytnych Greków kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć .1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .Sprawdzian z mitologii dla klasy V | tekst nr 11947.. 1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?Sprawdzian z mitologii..

1.Jak nazywała się pierwsza para greckich bogów?

.Główne historie z mitologii greckiej koncentrują się na konkretnych rodzinach ("domach") i bohaterach.. W opowieści mitycznej ważną rolę grają: metafory, alegorie i symbole.. polys - liczny, theos - bóg), czyli wiara w wielu bogów, którym dodatkowo Grecy przypisywali liczne atrybuty.Frazeologizmy mitologiczne to związki frazeologiczne powstałe na podstawie mitów greckich.. Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy w quizie dotyczącym mitologii greckiej.. « poprzednia publikacja.. Oprócz wymienionych jest też wiele innych mitów greckich, np. mit o Atenie, mit o Dionizosie, mit o Temidzie ich streszczenia znajdziesz w dziele: Bogowie - greccy.Mitologia TEST 1.. Tagi #miologia #grecja Inne tryby testu.. Hezjod Teogonia ZaisteMitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. 2.Jak nazywała się cudowna tarcza Zeusa?. 1. ,,Odpowiedział bogom podstępem za podstęp.. c) walce i miłości.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. postawa etyczna, dla której ideałem moralnym jest dobrowolne podporządkowanie działań jednostki dobru większych grup społecznych lub nawet całej ludzkości.. Znajdziesz tu także popularne historie z mitologii greckiej, takie jak Puszka Pandory i labirynt Minotaura.Bogowie greccy mieszkali na Olimpie - najwyższej spośród greckich gór, z której mogli obserwować i kierować losem ludzi..

Mitologia grecka - kartkówka klasa 5 | Arts Quiz - Quizizz.

W szkole średniej mity poznajemy na bazie zbioru Jana Parandowskiego.Test wiedzy z Mitologii Jana Parandowskiego ( część grecka ) Test robiony na podstawie sprawdzianu.. Rozwiąż test i sprawdź!This quiz is incomplete!. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Za czym poprosił Zeusa: ,, Którą część weźmiesz, odtąd będzie bogom poświęcona".. Nawiązuje do mitycznej postaci Prometeusza.SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. Rozwiąż test!MITOLOGIA GRECKA KLASA 5.. Była nieodłącznym elementem kultury greckiej i ściśle związana z religią tamtych czasów.. 3.Jak miały na imię trzy siostry Zeusa?Materiały dydaktyczne z języka polskiego szkoła podstawowa klasa 5.. Skomentuj.. Dasz sobie radę?. Opis testu.. Jak dobrze pamiętasz mity greckie?. a) erynia b) egida c) elegia d) róg obfitości.. a) 4 b) 5 c) 6 4) Kogo poparła rada na zakończenie .Mity greckie - streszczenia.. Zeus i Gaja.W większości greckich miast istniały gimnazjony, czyli zespoły budynków przeznaczonych do ćwiczeń fizycznych i umysłowych, wyposażonych w biblioteki oraz sale, w których odbywały się wykłady i dyskusje.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Każdy bóg miał przypisane zadanie i związane z nim atrybuty..

b) walce dwu rywalek.Odprawa posłów greckich - y wiedzy - Test.

To jest z filmów, nie mam pojęcia, jak pojawia się starożytna Grecja.. Częstochowa.Mitologia grecka wywarła ogromny wpływ na Europę na przestrzeni wieków.. Rozwiąż test.. Rodzicami Okeanosa byli: answer choices.. #miologia #grecja .. Edukacja » Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII.. Podany fragment pochodzi z mitu o: A .Pewnego dnia spędzając jak zwykle czas bawiąc się na łące z innymi dziewczętami.. następna publikacja ».. Powiązane z testem.Co wiesz o mitologii Greckiej ?. Z Chaosu na Olimp, czyli krótka historia świata - scenariusz lekcji i karta pracy - plik pdf Mity greckie - prezentacja multimedialna - plik zip Królestwo bogów - scenariusz lekcji i karta pracy - plik pdf Panteon bogów greckich - prezentacja multimedialna - plik zipMitologia grecka - tu nie wystarczy pobieżna znajomość mitów!. Zabił wołu i podzielił go na dwie części.. Boginie to specjalne postacie z klasycznej mitologii greckiej.Mitologia grecka to zbiór mitów opowiadających o powstaniu świata, bogach i herosach.. Na podstawie fragmentu Teogonii Hezjoda (czyli opowieści o rodowodzie greckich bogów napisanej przez poetę greckiego w VII w. p.n.e.) narysuj drzewo genealogiczne bogów greckich.. a) przed samym sobą b) przed poddanymi c) przed Bogiem 3) Ile epejsodiów obejmuje akcja dramatu?.

To jeden z mitów, który głosi, że pudełko było pełne chorób i katastrof.

Latifa 4 lata temu.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest sprawdzający.. Mit nie wyraża treści wprost, lecz często poprzez różnie zbudowany obraz.Mitologia grecka to wspaniała spuścizna, jaką pozostawili po sobie Grecy i z której sporo możemy dowiedzieć się o nich samych.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. 1) Jak nazywała się kobieta porwana przez Parysa/Aleksandra?. Ale czy znamy ich więcej, jak dobrze orientujemy się w mitologii greckiej, czy wiemy .To jeden z wątków klasycznej mitologii greckiej, co oznacza, że właściciel pudełka otrzymuje niespotykaną siłę i moc.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. b ) wolności i swobodzie.. Mity były natchnieniem dla artystów.. Ten edukacyjny charakter gimnazjonów sprawił, że posługujemy się dzisiaj terminem "gimnazjum" na określenie jednego z .Jutro sprawdzian z mitów pomóż klasa 5 2010-06-09 18:59:23 Podaj jak najwięcej mitów 2011-02-22 14:25:07 Dwa pytanka dotyczace mitów ;) 2009-11-23 08:19:42 Podstawową jej cechą jest politeizm (z gr.. Oto niektóre skupiska greckich mitów i legend, w tym wojna trojańska i inspirujący tragedią Dom Atreusa, a także główni bohaterowie i najsłynniejsze polowanie.. Według jednego z podań twórcą rodu ludzkiego jest Prometeusz.. 1 MIT O IKARZE JEST OPOWIEŚCIĄ O : a) bogactwie i sławie.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt