Wypracowania z lektury tajemniczy ogród

Pobierz

Zresetuj .. najnowsze testy, wypracowania i ściągi od teraz na twojej poczcie .. Zobacz więcej.. Muzyka: Vindsvept - na stronie Quizz.pl.. Jednakże po tragicznym wypadku sytuacja uległa zmianie.. Jest to miejsce owiane tajemnicą i milczeniem od dziesięciu lat.. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.. quiz ten sprawdza czy znasz lekturę pod tytułem,,Tajemniczy Ogód ''.Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Tajemniczy ogród - lektury z omówieniem, szkoła podstawowa i gimnazjum .. (np. gdy dzieciaki odrabiają pracę domową albo piszą wypracowanie z danej lektury - wbrew pozorom Internet nie zawsze jest wiarygodnym źródłem informacji).. Polecam Ci ją do przeczytania.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.test z lektury.. Rozwiąż test!Test ze znajomości lektury Tajemniczy Ogród autorstwa Frances Hodgson Burnett.. Gimnazjum.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. PoczątkowoTajemniczy ogród - opracowanie, w którym znajdziecie charakterystykę bohaterów oraz omówione wybrane motywy w powieści.. Lektury.. Marta - służąca, która zaprzyjaźnia się z Mary.. Dick - brat Marty, chłopiec mądry i mający dar zjednywania sobie istot żywych.. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!.

U góry znajdziesz quiz tajemniczy ogród.

Wydany w 1909 roku "Tajemniczy ogród" przyniósł jej dużą sławę i zaliczany jest w poczet najlepszych utworów pisarki.Głównymi bohaterami powieści "Tajemniczy ogród" są dzieci.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Nie było to dziecko tkliwe i nie dbało nigdy o nikogo.. Najdziwniejszy dom.. Opowiada jej także o swoim bracie Dicku.. Skomentuj.. Podręcznik i książki edukacyjne.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. .Mary Lennox jest bohaterką książki pt. "Tajemniczy ogród".. Przy jednej z altan zauważyła kiełkujące rośliny.I "Tajemniczy Ogród" jako powieść Powieść jest to obszerny utwór pisany prozą, w którym wiele postaci (pierwszoplanowe: Mary Lennox, Colin Craven, Dick Sowerby, drugoplanowi: Marta i Zuzanna Sowerby, ogrodnik Ben) i przynajmniej kilka wątków, czyli ciągów zdarzeń rozgrywających się wokół danej postaci lub zagadnienia.. Prowadzili bujne życie towarzyskie, więc oddali córkę pod opiekę hinduskiej służbie, żeby dziewczynka im nie przeszkadzała.Wypracowanie na temat lektury pt." Tajemniczy ogród " 2011-02-16 16:40:13 Napisz wypracowanie na jeden z podanych tematów .. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji.. Tajemniczość ogrodu wiąże się przede wszystkim z jego legendą..

... tajemniczy ogród.

Warunki ich przechowywania możesz określić w swojej przeglądarce.. Szkoły .tajemniczy ogród wypracowanie Logowanie.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kuzyn bardzo pragnie widzieć to miejsce, mówi, że może rozkazać odszukać furtkę.. Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. Że nie wspomnę już w ogóle o rozpalaniu w dzieciakach pasji do czytania.Zobacz quiz: Tajemniczy ogród.. Szkoła podstawowa.. Wychowanie Przedszkolne.. Dziewczynka urodziła się w Indiach.. Napisz opowiadanie o przygodzie Mary w czasie zwiedzania posiadłości na wrzosowiskach.Test wiedzy z książki ,,Tajemniczy ogród" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści Tajemniczy Ogród?. Rozdział 9.. Rodzice dziecka lubili życie wygodne.. Data zakończenia 2014-08-02 - cena 9 złDzięki serii "Lektura z opracowaniem" będziesz zawsze dobrze przygotowany: do lekcji, sprawdzianu, klasówki i matury!. Był to u.Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. 2011-06-02 20:26:17 Załóż nowy klubNapisz list do Mary Lennox z lektury Tajemniczy Ogród 50 pkt za rozwiązanie + 25 pkt za najlepsze rozwiązanie - 26.10.2015 (19:23) - przydatność: 50% - głosów: 404 DodajAngielska powieściopisarka urodziła się w 1848 roku w Manchesterze, zmarła w 1924 roku w Nowym Yorku..

Postanowiła obejść cały ogród.

Ogród to miejsce, w którym widoczne są ślady dawnej świetności.Napisz wrażenia z lektury " Tajemniczy ogród ".. Popularne testy.. Zawiera 16 pytań.. Pracuje razem z Mary w ogrodzie.. Pani Sowerby - mama Dicka oraz Marty, autorka listu do ojca Colina.Pasował.. Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Wątkiem głównym jest "powrót do życia" ogrodu, Mary i .Tajemniczy ogród - opracowanie, Symbolika ogrodu w powieści Ogród w powieści Frances Hodgson Burnett ogrywa istotną rolę w życiu głównych bohaterów i dla każdego z nich ma inne znaczenie.. .Plik wypracowanie klasowe z lektury tajemniczy ogrod.zip na koncie użytkownika earthhammer25 • Data dodania: 16 kwi 2015Informacje o Tajemniczy ogród - lektura + opracowanie - w archiwum Allegro.. Tromba czy Marcin Dubiel?. 2011-11-21 16:49:51 Załóż nowy klubTytułowy tajemniczy ogród wchodzi w skład posiadłości pana Cravena.. Login Hasło Zapamiętaj mnie.. Jednocześnie było tam niezwykle cicho.. Udostępnij.. Po tragicznej śmierci żony, pan Craven zamknął furtkę i zakopał klucz, zabraniając komukolwiek do niego wchodzić.Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem niezwykle pięknym i tętniącym życiem.. Tekst: najważniejsze momenty akcji, opisy przyrody, charakterystyka postaci, miejsce akcji Opracowanie: biografia autora, kalendarium, rodzaj i gatunek literacki, ważne fragmenty, omówienie lektury, wypracowania, spis komentarzy do tekstu.ona zupełnie z powodu śmierci swe niani..

Po chwili znalazła się w tajemniczym ogrodzie.

Hałasy, bieganina, ęki i lament z powodu cholery straszyły ą edynie, a teraz była zła, bo nikt zdawał się nie pamiętać o e istnieniu.. Urodziła się w Indiach, gdzie jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka, znana ze swej urody, zajmowała się wyłącznie sobą i spędzała czas na spotkaniach towarzyskich.Mary opowiada Colinowi o tajemniczym ogrodzie, ale nie zdradza, że znalazła klucz.. Zanadto wszyscy byli przerażeni, by myśleć o dziecku, którego nikt nie lubił.. Klucz do furtki gdzieś zapodziano.. Rozpoznasz postacie z Miraculous w filtrach?Mary Lennox - charakterystyka, Mary Lennox jest główną bohaterką powieści Frances Hodgson Burnett: "Tajemniczy ogród".. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Dziewczynka woli, by ogród pozostał ich sekretem, ale obiecuje chłopcu, że postara się go tam zabrać i wtedy będzie mógł bawić się z gilem i obserwować rośliny.O autorce Frances Eliza Burnett, z domu Hodgson, urodziła się w Anglii w 1849 r., ale po śmierci ojca i upadku jego firmy wyjechała wraz z matką do Ameryki.. Liceum, technikum.. Gdzie wychowywała się Mary?. 2013-04-07 10:45:09 Praca klasowa z lektury pt." Tajemniczy Ogród " Pomocyy !. zdziwiło mnie pytanie z kim zaprzyjaźniła się mary i nie było tam poprawnej odpowiedzi ponieważ ona zaprzyjaźniła się z rudzikiem.ale w innym teście też było z gilem.ja bynajmniej miałam w mojej książce rudzikaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies.. Szukaj..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt