Liczby naturalne i ułamki dziesiętne

Pobierz

Jakie to liczby x i y a) 5 15 = 5 b) 18 24 = 4 4.. Ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne Sortowanie według grup.. Ułamki zwykłe i dziesiętne: Ćwiczenia: Skracanie ułamków zwykłych.. O ile więcej pieniędzy ma Jola?Liczba miejsc w wyniku jest równa sumie miejsc po przecinku w obu liczbach.. Przykład: a)0,5 · 0,03 = 0,015 Mnożąc ułamki podpisujemy je w taki sposób, aby ostatnia cyfra jednego ułamka była pod ostatnią cyfrą drugiego ułamka.. Rozkład liczb na czynniki pierwsze.. Przykładowe zadania przygotowujące do klasówki nr 3 - klasa V. przygotowanie do KLASÓWKI NR 3 - pobierz w pdf.. Rachunki pamięciowe na liczbach naturalnych i ułamkach dziesiętnych.. Mnożymy w ten sam sposób, jak w przypadku liczb naturalnych, a w wyniku oddzielamyUłamki zwykłe można zamieniać na liczby dziesiętne, dzieląc licznik ułamka przez jego mianownik.. Pisemne mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. Część pewnej całosci mozemy opisywac na wiele różnych sposobów, np. uzywajac ułamka zwykłego, liczby dziesietnej,procentow.. Wysłany przez Joanna Palińska | | AKTUALNOŚCI, Powtórzenie II działu, Sprawdziany | 0 |.. Popularne 1.2 Dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. Potęgowanie.. Każda liczba wymierna ma rozwinięcie dziesiętne skończone lub nieskończone okresowe.LICZBY NATURALNE I UŁAMKI (12 H) 1.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaW tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum..

Ułamki zwykłe i dziesiętne.

Proste, kąty, prostokąty, koła - praca klasowa.. Twoje artykuły i klasówki (0) 1.1 Liczby naturalne.. Bloksy sprawdzą się także na zastępstwach, kółku .Liczby naturalne 1,2,3,., zero oraz liczby przeciwne do naturalnych -1,-2,-3, .. nazywamy liczbami całkowitymi Liczby wymierne można ustawić w ciąg nieskończony.. Mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. poleca 75 % .. Oblicz.. 1.2-1.3 Test Dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. Przecinek stawiamy tak, .Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 6.. Dzielenie ułamków dziesiętnych.2.. Rzymski sposób zapisu liczb.. Dziecko może umieć już wykonywać wszystkie działania na liczbach naturalnych, ale jeśli nie… nic straconego!. Matematyczne Klocki Gwiazdy - Pomoce dydaktyczne do nauki matematyki dla uczniów w każdym .e) Liczba 0,789 ma w rzędzie części tysięcznych cyfrę 9 _____ f) Liczba 156,8 ma w rzędzie części setnych cyfrę 0 _____ 10.. Skracanie ułamków zwykłych - puzzle.. Bardziej szczegółowo .. Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne.. Liczby naturalne i ulamki plik.W przypadku ułamków dziesiętnych jest to ugruntowane rozumienie działania systemu dziesiętnego.. Działania pisemne - praca klasowa.. W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum..

Ułamki dziesiętne - wprowadzenie.

1.2-1.3 Klasówka Dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. Candy Bra bielizna (stanik z cukierków)KARTKÓWKI - KLASA V. Ułamki dziesiętne.. Łącznie do uzyskania jest 20 punktów.. Tu znajdziesz pełen zbiór moich lekcji z matematyki dla szkoły podstawowej - w postaci filmów na YouTube.. Powodzenia!. W teście znajduje się 14 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Rozszerz ułamki zwykłe do mianownika 10, 100 lub 1000 i zapisz je za pomocą ułamka dziesiętnego: Ułamek zwykły Ułamek zwykły o mianowniku 10, 100 lub 1000 Ułamek dziesiętny 2 5 9 20 3 4 11.. Połącz liniami równe ułamki - parami - ułamek zwykły z pierwszej kolumny z dziesiętnym z drugiej: 3 1 5 = 3 1 4 = 3 1 8 = 3 1Liczby naturalne i ułamki Figury na płaszczyźnie Liczby na co dzień Prędkość, droga, czas Pola wielokątów Procenty Liczby dodatnie i liczby ujemne Wyrażenia algebraiczne i równani Figury przestrzenne Konstrukcje geometryczne Układ współrzędnych Powtórki Gry do drukuUłamki zwykłe i dziesiętne - Klasa 6..

Ułamki dziesiętne - wprowadzenie .

Prostopadłościany i sześciany - sprawdzian.. Wskaż największy ułamek (różne liczniki i mianowniki) Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach.Klasówka 3 (klasa V) - liczby dziesiętne.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaLiczby naturalne i ułamki Figury na płaszczyźnie Liczby na co dzień Prędkość, droga, czas Pola wielokątów Procenty Liczby dodatnie i liczby ujemne Wyrażenia algebraiczne i równani Figury przestrzenne Konstrukcje geometryczne Układ współrzędnych Powtórki Gry do drukuKlasa 4 Matematyka.. Jola w swojej skarbonce ma 243,20 zł, a Marek 194,50 zł.. Klasa 5 Matematyka.. Wpisz w każdą lukę odpowiednią liczbę.. Tomasz Dominik Gwiazda.. Przed Tobą sprawdzian z matematyki który sprawdzi Twoją Liczby naturalne i ułamki plik.. Zawartość jest taka sama jak w moim kanale YouTube tyle, że zaprezentowana w sposób uporządkowany.. Zestaw ćwiczeń wprowadzających - Skala na mapach i planach.. Ułamki o mianownikach 10 (czyli co to jest ułamek dziesiętny) Porównywanie ułamków dziesiętnych (na jednostkach długości, masy i pieniądza) .. Mnożenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne Mnożenie ułamków dziesiętnych Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalneLiczby naturalne .. Mnożenie ułamków dziesiętnych..

Liczby naturalne w dziesiątkowym układzie pozycyjnym.

Całość powinna Ci zająć maksymalnie 20-25 minut.Liczby naturalne i ułamki.. Ułamek 1/2 oraz ułamki od niego mniejsze i większe Sortowanie według grup.Jesteś tutaj: Szkoła → Liczby i działania → Ułamki → Ułamki dziesiętne.. Liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) Cechy podzielności, wielokrotności i dzielniki.. Zestaw - kolejność wykonywania działań.. Uczeń: 1) odczytuje i zapisuje liczby naturalne wielocyfrowe; 2) interpretuje liczby naturalne na osi liczbowej; 3) porównuje liczby naturalne.. 7 8 = 0,875 bo RTzdl1PQzcGja 1 Przykład: siedem ósmych = 0,875 bo siedem dzielone przez 8 = 0,875.- zamiana ułamków dziesiętnych na zwykłe-zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne - zamiana jednostek (poczytaj i ćwicz) - test: jednostki długości i masy - zadania online, jednostki długości - zadanie online, jednostki masy Gry na zamianę ułamków zwykłych na dziesiętne znajdziesz TUTAJ Gry na zamianę jednostek znajdziesz TUTAJLiczby dziesiętne.. Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.. Połącz w pary.. Działania na liczbach .Szkoła podstawowa - Klasa 4. matematyka runda iii klasy iii.. Rozszerzanie ułamków zwykłych.. Poprzedni Rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem obliczeń na liczbach dziesiętnych.Ułamki dziesiętne.. Karty dostępne są w dwóch wersjach, dlatego z powodzeniem można je wykorzystać do przeprowadzenia sprawdzianu lub kartkówki.. Odczytaj liczby a i b zaznaczoną na osi liczbowej.. Vi liczby naturalne i ułamki test Sprawdzian dla klasy 6 zawiera zadania z zakresu.. Bardziej szczegółowo .. Ułamki zwykłe - powtórzenie.Jakie to liczby x i y a 5 15 5 b 18 24 4 4.. Bardziej szczegółowo .. Liczby i działania - praca klasowa.. Może poznać ułamki dziesiętne, ich odczytywanie, porównywanie i te działania, które opanowało w przypadku wielkich liczb.1.1 Klasówka Liczby naturalne.. plik pdf - Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy.. 1.2.4 Ułamki dziesiętne.. 1.2.5 Mnożenie i dzielenie liczb .. 1.3 Działania na liczbach .. 1.4 Działania na ułamkach .. 1.5 Zamiana ułamków zwykłych .matmagwiazdy.pl.. Kolejność wykonywania działań.. Ułamki zwykłe.. Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: Ułamki zwykłe i dziesiętne.. Rzymski sposób zapisu liczb.. Oblicz.Bloksy to zestawy kart pracy dla uczniów klas 4-6, które pomagają w powtórce i utrwaleniu wiadomości ze wszystkich działów podręczników..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt