Jest dzień dobry po rumuńsku

Pobierz

Czy jest tu ktoś, kto mówi po angielsku?. Dwadzieścia dwa lata temu, 31 sierpnia 1989 roku, gdy Mołdawia należała jeszcze do Związku Radzieckiego, po ostrych naradach, jako język urzędowy przyjęto język rumuński oraz przywrócono alfabet łaciński.bună dimineaţa-dzień dobry noapte bună=dobranoc .to po rumuńsku hou van jou-kocham cię goedemorgen-dzień dobry goedenacht-dobranoc .to po holendersku të dua=kocham cie mirëmëngjes - dzień dobry natën e mirë 0dobranoc .to po albańsku あなたを愛している -kocham cię おはようございます -dzień dobrySie ist also auch Rumänin.. Salut ( salut)Dzień dobry: Bună ziuă!. Standardowo: 'dzień dobry, nie mówię po rumuńsku, nie znam rumuńskiego, dokąd pan jedzie?'.. Buna seara (buna sara) - dobry wieczór.. Jestem katoliczką, zatem tych, którzy wiem, że mi odpowiedzą, witam pozdrowieniami chrześcijańskimi, używanymi w katolicyzmie.. Pomocy!. 23 lipca 2021 .. którzy mają nadzieję znów zobaczyć tego zacnego, dobrego człowieka, choć być może boją się (zupełnie niesłusznie) do niego podejść i porozmawiać.. 7.Do widzenia Z góry w. OdpowiedzDzień dobry - Bună dimineața Do widzenia - La revedere Dobry wieczór - Bună seara Dobranoc - Noapte bună Cześć!. Pochodzę z Rumunii.. Resztę zwykłym cześć, albo dzień dobry (zależnie od relacji z daną osobą).Tak więc, już od początku filmu język się nie zgadza, bo oczywiście zaskoczeniem nie jest, że oficjalnym językiem w Kazachstanie jest Kazaski oraz Rosyjski..

Tłumaczenie "dzień dobry" na rumuński.

Powiedz "cześć" po rumuńsku "Bună ziua".. ).Mołdawia jest jednym w niewielu państw, gdzie obchodzony jest Dzień Języka, okazja zwykle świętowana przez narody, które musiały walczyć o prawo do posługiwania się językiem ojczystym.. W ten sposób najlepiej przygotujesz się na podróż do Rumunii.. Jaka jest twoja narodowość?. Maria jest bezpaństwowcem, choć urodziła się w Polsce.. Możesz to wymówić jako: bu-na zí-a.. ( salut) Dzień dobry - Buna dimineata.. (po południu) Bună seara.. P [16] Întâlniri - Meetings 2 szavak 24. das.Dzień dobry: Bună dimineaţa (bu-ne di-mi-nya-tsu) dzień dobry: Bună ziua (bu-ne ziua) dobry wieczór: Bună Seara (bu-ne si-ra) Dobranoc: Noapte bună (nop-te bu-ne) tak: Da (tak) Nie: Nu (dobrze) Zapraszamy: Vă rog (Veh rog) (pełna szacunku lub liczba mnoga) lub Te rog (te rog) (apel do ciebie) dzięki: Mulţumesc (mul-tsuk-mesk)Jak jest po Rumuńsku; 1.Dzień dobry 2.Mam na imię.. 3.Jak leci?. Jestem Rumunem.. - Naucz się najważniejszych słów po rumuńsku!. Dzieci ubrane są… po szkolnemu.. Fiszkoteka, Twój sprawdzony słownik polsko - rumuński!- Te powiązania to moi rumuńscy rodzice, moja żona Angela, która także jest Rumunką, moja córka Nicole, która płynnie mówi po rumuńsku.Wyjmuję szybko moje małe autostopowe rozmówki, rozbudowane aż do 20 zdań.. Tak - Da Nie - Nu Dziękuję - Multumesc / MerciJak jest dzień po rumuńsku?.

- Dzień dobry.

Dzień dobry.. Dzień dobry (po południu) Bună ziuă!. Wyznawcę Hare Kriszna też?. Tutaj znajdziesz tłumaczenia ponad 50 wyrażeń i słów z języka polskiego na język rumuński.. Bună ziua, cum vă pot fi de folos?Zwroty grzecznościowe.. - Do widzenia (pani).. Nazywam się Adrian.. Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. Wejdź, poznaj tłumaczenie słowa dzień i dodaj je do swoich fiszek.. Stolicą Ruminii jest Bukareszt.. Buna ziua (buna ziła) - dzień dobry - po południu.. Dobry wieczór: Bună seară!. A więc ona też jest Rumunką.. 6.Proszę.. Policja!To, co powinno nas zainteresować to informacja, że pierwszy dokument, w którym zastosowano język rumuński, został sporządzony cyrylicą.. Co oznacza proszę i dziękuję po .Jako, że projet dobiega końca i póki co, tak szybko nie zawitam w Bukareszcie, zapiszę sobie podstawowe rumuńskie słowa.. U nas, w Ruminii, mówi się po rumuńsku.Na pytanie, gdzie jest zamek Drakuli, część fanów tej fantastycznej postaci odpowie "prawdziwy zamek Drakuli to Zamek Poenari" (inaczej Cytadela Poenari a po rumuńsku Cetatea Poenari).. [buna zjuła!]. Nie, nie mówię po rumuńsku: Nu, nu vorbesc româneşte: Tylko trochę.. [buna zjuła!]. Nie ma dokumentów, ubezpieczenia i nie może legalnie pracować.Czy to znaczy, że muzułmanina też będziecie witać po muzułmańsku ichnym pozdrowieniem?.

Dzień dobry.

Przedstawianie się więcejNaucz się najważniejszych słów po rumuńsku!. Dzień dobry.. Powiedz "cześć" rano, mówiąc "Bună dimineața".to nie jest dobra droga dla nas - nu este directia [direktia] buna pentru noirozpocznij naukę.. 22-letnia Maria myślała, że matka porzuciła ją w szpitalu.. Gdzie jest toaleta?. Jak powiedzieć witaj lub cześć po rumuńsku?. Na dodatek Borat podczas całego seansu powtarza między innymi dzień dobry oraz dziękuję.. Do zobaczenia wkrótce: Ne vedem în curând!. Przez większość czasu mówi łamanym angielskim oraz po rumuńsku.. Buna dimineata (buna diminaca) - dzien dobry - rano.. "Bună ziua" Nadaje się od rana do popołudnia.. Dobry wieczór.. La revedere (la rewedere) - do widzenia.. Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. Leży ok. 125 km od zamku w Branie (2,5 godziny jazdy autem), z czego ostatnie kilkanaście kilometrów wiedzie malowniczą, krętą, przepiękną Trasą Transfogarską.Maria odnalazła biologiczną matkę po 22 latach.. Puţin de tot: Skąd jesteś?. (po Rumuńsku) 5.Dziękuję.. Przykładowe zdania: Dzień dobry, w czym mogę pomóc?. Do widzenia: La revedere!. - Dobry wieczór.. Podróżujesz do Rumunii?. Bună ziua ( bune ziła) Dzień dobry (rano) Bună dimineața ( bune diminiaca) Dobry wieczór.. Moja dziewczyna, Elena, również pochodzi z Rumunii.. Po emisji reportażu wszystko się zmieniło..

Dzień dobry!

To dosłownie oznacza "dzień dobry" lub "dzień dobry" i jest standardowym powitaniem w sytuacjach formalnych.. I to raczej kiedy lekcje odbywały się w dni ciepłe, bo to i krótkie spodenki, i .. Do widzenia - La revedere ( la rewedere) Dobrych snów - vise placute.- Dzień dobry.. Problem pojawia się wtedy, kiedy do rozmówcy nie dociera, że nie znasz jego języka (no przecież pytamy go o tyle rzeczy po rumuńsku, jak to go nie znamy!. Do zobaczenia później: Ne vedem mai târziu!. Czy mówisz po angielsku?. podstawy rumuńskiego Apelând (expresii) - Telephoning (phrases) joke Minha lição Szavak 24. das.. Reportaż programu "Uwaga!. Dobranoc: Noapte bună!Słowa i zwroty podstawowe.. Relacje sąsiedzkiePo rumuńsku, po krakowsku, po kaszubsku.. Dziękuję, dobrze.. Multumesc (mulcumesk) - dziękuję..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt