Charakterystyka psa rasy beagle

Pobierz

Mnie osobiście interesuje wszystko co łączy drzewo genealogiczne psa z .Zdaniem specjalistów, karma dla beagle' a powinna być pełnoporcjowa i dostosowana do potrzeb rasy oraz aktywności fizycznej konkretnego psa.. […]Pies beagle - opis, charakter, wychowanie, opinie właścicieli.. Dobrze, jeśli jest też źródłem kwasów omega-3 i włókna pokarmowego, które pomaga osiągnąć uczucie sytości.. Poniżej omówimy usposobienie beagle, wskażemy najważniejsze informacje, które nakreślą charakter tej rasy, a także wskażemy najistotniejsze wady i zalety.Charakterystyka i właściwości rasy.. Z biegiem lat urosły, ale czasami można zobaczyć mniejsze wersje tej rasy, zwane beagle miniaturowy.Beagle to pies sklasyfikowany w VI grupie FCI (psy gończe, posokowce i rasy pokrewne).. Nastawienie do innych zwierząt: bardzo entuzjastyczne.. Rasa to została utworzona prawdopodobnie w drodze selekcji najmniejszych foxhoundów, w celu otrzymania psa do pieszych polowań na zające.Po zwiedzeniu okolicy zwykle powraca jednak na swoje terytorium.. Wyróżniają go kształtna głowa, pełne wyrazu oczy i wiecznie merdający ogon.. F ascynujące jest to jak w wyniku ewolucji, oraz poprzez umiejętne krzyżowanie otrzymaliśmy wiele czystych ras, które współistnieją z całą plejadą pięknych krzyżówek i kundli.. Podlega próbom pracy .Rasy psów domowych..

Prezentujemy psy rasy beagle.

Pies gończy)- jest doskonały w każdym celu.. Waga: 10-11 kg (pies), 9-10 kg (suczka) Wzrost: .. rozstawione są szeroko.. Wady i zalety psów rasy Beagle.. Jako pies rasy myśliwskiej, beagle posiada bardzo dobrze rozwinięty zmysł węchu.. Beagle a dzieciWzorzec rasy.. Rasy psów małych, idealnych nie tylko do bloku - poznaj 10 .Kupowanie psa bez rodowodu to napędzanie koniunktury nieuczciwym pseudohodowcom i działanie na szkodę rasy.. Choć obecnie jest on głównie psem rodzinnym, kupowanym wyłącznie do towarzystwa, jego instynkty myśliwskie są nadal bardzo silne.Waga psa tej rasy wynosi około 11 kilogramów, a samic - 10.. Karmienie starszego beagle'aDoskonały węch beagle'a sprawia, że psy tej rasy dobrze sprawdzą się w takich sportach jak nosework i tropienie użytkowe.. Niestrudzenie bawi się z dziećmi, dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami domowymi i przyjaźnie wita gości.. Wybieranie specjalistycznej karmy dla tej rasy nie jest konieczne; można wybrać dowolną, spełniającą wymogi żywieniowe, kompletną karmę i dawkować ją zgodnie ze wskazaniami.Beagle: historia rasy..

Osobowość, wygląd i pielęgnacja beagle'a.

Inne teorie zakładają, że rasa jest wynikiem krzyżówki psów gończych .Beagle są dość charakterystyczną rasą psów, która wyróżnia się ciekawym wyglądem oraz łagodnym usposobieniem.. Nazwa tej rasy wywodzi się od staroangielskiego " beagle ", czyli "mały".. Zatwierdzone przez Związek Kynologiczny w Polsce i FCI rasy psów są bardzo różnorodne.. Nastawienie do dzieci: przyjazne.. Beagle kochają dzieci, razem z nimi psy są gotowe wytrwać do eksploracji terytorium, grać w aktywne gry, niestrudzenie biegać i skakać.Pies rasy beagle - najlepszy pupil dla rodziny.. Ich wesołe usposobienie sprawiło, że coraz częściej są to po prostu psy rodzinne, aniżeli gończe.. Najczęściej spotykanym typem umaszczenia u beagli jest tricolor ( białe tło, pokryte .Przeznaczenie.. Zaklasyfikowana do sekcji psów gończych, w podsekcji psy gończe małe.. Harrier to popularna rasa myśliwska.Małe psy gończe Beagle.. Te psy łowieckie świetnie sprawdzały się w polowaniach na jelenie i zające.Usposobienie psa rasy beagle Beagle'e to łasuchy, dlatego nieodpowiednie karmienie i brak kontroli wagi prowadzi do otyłości, której skutki są bardzo poważne i wymagają interwencji lekarza weterynarii.. Psem jest i dog niemiecki, ratlerek i podwórkowy kundelek.. Nazwa ich rasy wywodzi się z jednego z tych trzech słów (badacze nie są do końca pewni) - celtyckiego beag co oznacza mały, francuskiego begueule czyli rozwarte gardło bądź starofrancuskiego słowa begle co oznacza ktoś, kto nieustannie kwili.Beagle należą do psów mogących mieć problemy z nadwagą, jeżeli nie będą im zapewnione odpowiednie warunki żywieniowo-ruchowe..

Dawniej istniała odmiana szorstkowłosa beagle'a.

Przedstawiamy opis i opinie o rasie.. Nawet niewielki zając jest zbyt ciężki dla tego psa średniej rasy - jego rozwinięty zmysł łowczy oraz wyjątkowo czuły węch sprawiają jednak, że psy te wykorzystywane są chętnie do tzw. powłóczek, czyli tradycyjnych gonitw za zwierzyną.Historia rasy Beagle to jedna z najbardziej popularnych obecnie ras psów.. Jest to idealna rasa małego psa dla wszystkich osób lubiących aktywny tryb życia i spacery po lesie, polu czy parku.Żywienie psa Beagle.. Ich krótka, gęsta i odporna na warunki pogodowe sierść może mieć różne umaszczenie (więcej szczegółów dostępnych we wzorcu rasy).. Pochodzenie: Wielka Brytania.. Według licznych źródeł, beagle powstały na skutek skrzyżowania najmniejszych foxhoundów.. Beagle'e to łasuchy, dlatego nieodpowiednie karmienie i brak kontroli wagi prowadzi do otyłości, której skutki są bardzo poważne i wymagają interwencji lekarza weterynarii.. Beagle osiągają wzrost 33-40 cm i ważą około 10-11 kg.Karmienie dorosłych beagle'i.. W czasach panowania króla Henryka VIII i królowej Elżbiety I istniały beagle szorstkowłose, niektóre z nich na tyle małe, że można je było nosić w kieszeni kurtki myśliwskiej.. Dodając pół jabłka, wyciągniemy aromat z mięsa .Beagle - poznaj charakterystykę rasy..

Zobacz całe hasło: Beagle - charakterystyka rasy.

Ze względu na swoją wielkość Beagle nie jest psem aportującym.. Ich wesołe usposobienie sprawiło, że coraz częściej są to po prostu psy rodzinne, aniżeli gończe.Usposobienie psa rasy beagle.. Istnieje teza, iż niektóre rasy psów tropiących i foksteriery mogą pochodzić od krzyżówek wczesnych linii beagle'i.. Beagle, bo o tej rasie mowa, to pies, który jest całkowicie pozbawiony agresji.. Beagle jest pełnym radości .Cechą charakterystyczną rasy jest ich melodyjne szczekanie, dzięki któremu zyskały nazwę "singing beagles" - to jedne z najgłośniejszych psów.. Idealne uszy beagle'a są zaokrąglone na końcu oraz nisko osadzone.. Sprawdzamy ule kosztują szczeniaki.. Obecnie beagle coraz częściej pełni funkcję psa do towarzystwa.. Jest przyjaznym, otwartym psem o bogatym życiu wewnętrznym.. Swoim pupilkom możemy gotować kasze lub ryż z marchewką dodając ugotowane filety z kurczaka lub mięso np.: wątróbka drobiowa, okrawki mięsne, nogi, ogony, uszy, nerki, płuca, serce, mózg, ozór, śledziona, żołądek, okazyjnie głowizna cielęca lub owiec.. Ten piesek ma wspaniałą postać, zwierzę zawsze słucha swojego właściciela i wykonuje polecenia.. Wysokość w kłębie: Samiec 36-41cm Samica 33-38cm.. Jej pochodzenie jest niejasne.. Nowsze dane mówią, iż rasa powstała w XIV wieku.. Ta niewielka lub średnia rasa psa jest bardzo podobna fizycznie do Foxhounda Angielskiego, którego historia sięga ponad 2000 lat i wywodzi się ze starożytnej Grecji.. Pochodzenie: Wielka Brytania.. Nie wykazuje zbytniej nerwowości i niczym nie uzasadnionej agresji.. Długość życia: 12-15lat.. Czasami potrafi być nieposłuszny, kiedy np. właścicielowi zdarzy się zagwizdać na niego w nieodpowiednim momencie, ale przekora dodaje mu tylko uroku.. W przypadku tej rasy pojawianie się w miotach bardzo małych szczeniąt jest uzasadnione historycznie.. Może to być np. Pokazujemy jak wyglądają małe pieski i dorosłe psy.. Chętnie będzie też towarzyszył biegaczowi lub rowerzyście oraz podczas dogtrekkingu.Psy rasy beagle były hodowane w Europie od wieków.. W ostatnich latach psy tej rasy stały się popularnymi pupilami domowymi.. Beagle - rasa psa, należąca do grupy psów gończych, posokowców i psów ras pokrewnych, typu wyżłowatego.. Karma dla dorosłego psa rasy beagle musi być kompletna i zbilansowana.. Dlatego, jeśli myślisz o psie rodzinnym - koniecznie weź go pod uwagę!Taką "rasą" jest m.in. beagle miniaturka.. Charakterystyka rasy.. Wielkość: średni.. Uszy psa powinny sięgać nosa, którego pożądany kolor to czarny.. Niektóre osobniki sprawdzają się w dogoterapii.. Osoby, których nie stać na psa z rodowodem, zamiast kupować kundelka powinny przygarnąć wtedy beagle lub psa w typie przez pośrednictwo adopcyjne (skontaktuj się z nami, a udzielimy ci wszelkich informacji).. Istnieją doniesienia, jakoby psy te pochodziły z Anglii, gdzie były obecne już przed epoką Rzymian.. Beagle mały pies gończy to niezwykle pojętny i posłuszny pies, ale nie brakuje mu niezależności oraz uporu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt