Wskaż poprawne dokończenie zdania naskórek jest zbudowany z komórek

Pobierz

Warstwa rozrodcza naskórka zbudowana jest z komórek zdolnych do podziałów mitotycznych / mejotycznych.4.. C. pełnioną przez nią funkcją.. Zaznacz .a) Z tkanki nabłonkowej b) Z tkanki łącznej c) Z tkanki nerwowej 3) Z czego zbudowana jest warstwa rogowa?. Oceń prawdziwość każdego zdania.. Mięśnie, które buduje ta tkanka, nie tylko silnie i szybko się kurczą, ale także szybko się męczą i krótko pracują.Wybierz poprawne dokończenie zdania: Za starzenie się skóry odpowiada: Możliwe odpowiedzi: 1. zanik włókien białkowych w skórze właściwej, 2. utrata zdolności podziałowej komórek warstwy rozrodczej, 3. redukcja tkanki podskórnej, 4. zmniejszenie czynności wydzielniczej gruczołów potowychWskaż prawidłowe dokończenie zdania: Aparat szparkowy: A. jest otwarty przy małej wilgotności, zamyka się w dzień.. B. 12 par nerwów czaszkowych oraz 31 par nerwów rdzeniowych.. B. Przysadka.. B. miejscem jej powstania.. D.mała ilość wody pochodzącej z opadow atmosferycznych.. Nie możemy iść sami.. D. jej pochodzeniem.. 12 par nerwów czaszkowych oraz 6 par nerwów rdzeniowych.. Zaznacz odpowiedź.. Który z gruczołów dokrewnych wytwarza hormony: insulinę i glukagon?. Wskaż poprawne dokończenie zdania Naskórek jest zbudowany z komórek : A nerwowych B nabłonkowych C tłuszczowych D mięśniowych 2 Zobacz odpowiedzi Reklama Reklama lisekk221 lisekk221 Odpowiedź: B. nabłonkowych .Zaznacz poprawne dokończenie zdania: naskórek zbudowany jest z komórek: a.nerwowych b.nabłonkowych c.tłuszczowych d.mięśniowych..

Wskaż poprawne dokończenie zdania.

(0-1) Zaznacz poprawne dokończenie zdania: W cyklu hydrologicznym (krążenie wody w przyrodzie) nie uczestniczy proces (zjawisko) a.Zaznacz poprawne dokończenie zdania: Na rysunku literą A oznaczona jest komórka a. zwierzęca, charakterystyczna dla raka i rusałki.. Przez nowo powstające komórki tej warstwy są wypychane .Na rysunku pokazano schematycznie staw łokciowy.. Glikokaliks jest zbudowany z łańcuchów oligosacharydowych przyłączonych do białek i lipidów błony komórkowej.. b. roślinna, charakterystyczna dla jałowca i morszczynu.. Test jest przeznaczony dla uczniów klas 5.Przeczytaj opis mięśnia następnie wskaż poprawne dokończenie zdania: Włókna tej tkanki są cienkie i długie; poza tym cechują się występowaniem wielu jąder komórkowych.. Wpisz P Matura Maj 2021, Poziom rozszerzony (Formuła 2015) - Zadanie 4. a. kortyzol b. parathormon c. oksytocyna d. adrenalina Zadanie 21.. Struktura oznaczona literą X to; A. kość B. chrząstka C. maź stawowa D. torebka stawowa Answer.. 10 par nerwów czaszkowych oraz 37 par nerwów rdzeniowych.. Jądro izotopu bromu 79Br jest zbudowane zA.. a) Z martwych, grubych komórek b) Z żywych, płaskich komórek c) Z martwych, płaskich komórek 4) Gdzie nie występuje melanina?. Zaznacz 2 odpowiedzi.4..

Zaznacz poprawne dokończenie zdania.

Transport glukozy z komórki nabłonkowej jelita do płynutkanek, potrzeby metaboliczne są zwiększone.. Zadanie 7.. Wskaż poprawne dokończenie zdania.. A. Naskórek jest zbudowany z tkanki nabłonkowej jednowarstwowej / wielowarstwowej.. 6 par nerwów czaszkowych oraz 31 par nerwów rdzeniowych.. TakZgłoś błąd; Gdzie są wypychane nowopowstałe komórki z warstwy rozrodczej naskórka?. Woda w Bałtyku charakteryzuje się A.wzrostem zawartości soli z .Wskaż poprawne dokończenie zdania.. Ćwiczenie 6 Na podstawie analizy schematów zaznacz poprawne dokończenie zdania - wybierz odpowiedź spośród A-B oraz dwa argumenty 1-3.Przeczytaj teksty w ramkach, przeanalizuj ilustracje, a następnie zaznacz poprawne dokończenie zdania.. Obwodowy układ nerwowy jest zbudowany z .. B.duza ilość wody dostarczonej rzekami z lądu.. Nie możemy zawrócić.Zaznacz poprawną odpowiedź.. A jak będziemy szli, musimy zobowiązać się, że zawsze będziemy maszerować naprzód.. c) Parowanie wody z rośliny d) Wytwarzanie substancji pokarmowych w procesie fotosyntezy.4.. Powtórz materiał i sprawdź czy już wszystko potrafisz!. 79 protonów i 35 neutronów.C.. Wskaż poprawne dokończenie zdania.. Stwierdzenie 1. a) jest martwą strukturą budującą każdy organizm, b) to najmniejsza jednostka budująca każdy organizm, zdolna do samodzielnego życia, c) jest największą jednostką budującą rośliny..

Obwodowy układ nerwowy jest zbudowany z .

A.duża krystalizacja soli na dnie.. Informacja 1.. Funkcją liści nie jest: a) Pobieranie wody i soli mineralnych.. 8.dowodem jest ich obecności tutaj, zrozumiało, że ich przeznaczenie jest powiązane z naszym przeznaczeniem i że ich wolność jest nierozłącznie związana z naszą wolnością.. Test wiedzy podsumowujący pierwszy dział "Biologia - nauka o życiu".. d. roślinna, charakterystyczna dla brzozy i porostu.. Guciopucio April 2019 .U innych gatunków, np. płazów, naskórek składa się tylko z żywych komórek skóry.. C.swobodna wymiana wód z Oceanem Atlantyckim.. B. jest otwarty przy dużej wilgotności powietrza, zamknięty w temperaturze 20 - 300C C. jest otwarty przy małej wilgotności, zamknięty przy dużym stężeniu dwutlenku węgla.Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. Budowa komórek danej tkanki jest związana przede wszystkim z A. miejscem jej występowania.. Wskaż poprawne dokończenie zdania.. Naskórek jest zbudowany z komórek A. nerwowych B. nabłonkowych C. tłuszczowych D. mięśniowych Answer.. Sposób zapobiegania ospie prawdziwej, który poznała Mary Montagu, polegał na .Zaznacz poprawne dokończenie zdania: Narząd, w którym odbywa się trawienie cukrów, białek i tłuszczów to a. wątroba, oznaczona numerem 1. b. żołądek, oznaczony numerem 3. c. dwunastnica, oznaczona numerem 2. d. dwunastnica, oznaczona numerem 4..

Zaznacz ...Wskaż poprawne dokończenie zdania.

Zaznacz poprawne dokończenie zdania: naskórek zbudowany jest z komórek: a.nerwowych b.nabłonkowych c.tłuszczowych d.mięśniowych.. Naskórek jest zbudowany z komórek B. nabłonkowych.. b) Wymiana dwutlenku węgla i tlenu między rośliną a jej otoczeniem.. Struktura oznaczona literą X to; A. kość B. chrząstka C. maź stawowa D. torebka stawowa.. Jaką nazwę nosi drugi z opisanych hormonów?. 35 protonów i 797. c. grzybowa, charakterystyczna dla czubajki i rosiczki.. Do warstwy zrogowaciałej naskórkaZgłoś błądSprawdzian z biologii klasa 5 dział 1.. Zaznacz prawidłową definicję komórki.. Zaznacz literę P, jeśli zdanie jest prawdziwe, lub literę F, jeśli zdanie jest fałszywe.. Jednym z nich jest noradrenalina.. W tych przypadkach skóra jest zasadniczo przepuszczalna i może pełnić również funkcję wymiany gazowej.. Question from @Guciopucio - Gimnazjum - BiologiaWybierz właściwe informacje w zdaniach.. Naskórek zbudowany jest z nabłonka wielowarstwowego płaskiego, skóra właściwa - z tkanki łącznej,Naskórek jest zbudowany z tkanki nabłonkowej WielowarstwowejZgłoś błąd; Czy zrogowaciała warstwa komórek nabłonka złuszcza się ustawicznie?. Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. B. Warstwa zrogowaciała naskórka twardnieje pod wpływem odkładania się w jej komórkach kolagenu / keratyny.. (0-1) Zaznacz poprawne dokończenie zdania: Oddychanie komórkowe oznacza a.a) Korzeń spichrzowy b) Korzeń podporowy c) Korzeń wiązkowy d) Korzeń czepny 6) Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. Zewnętrzną warstwę skóry człowieka tworzy naskórek, który składa się z kilku warstw i nie jest ukrwiony ani unerwiony.. 12 par nerwów czaszkowych oraz 6 par nerwów rdzeniowych.. B. 12 par nerwów czaszkowych oraz 31 par nerwów rdzeniowych.. Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. 10 par nerwów czaszkowych oraz 37 par nerwów rdzeniowych.przez komórkę nabłonka jelitowego.. Najgłębiej położona jest warstwa podstawna, w której komórki stale się dzielą.. 6 par nerwów czaszkowych oraz 31 par nerwów rdzeniowych.. (1 pkt) Budowa i funkcje komórki Podaj i uzasadnij/wyjaśnij.. Glikokaliks ochrania powierzchnię komórki przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi.Wskaż poprawne dokończenie zdania.. Zadanie 16.. Transport glukozy ze światła jelita do komórki nabłonkowej jelita to transport bierny.. Związek chemiczny, którego cząsteczkę oznaczono literą D, należy do .. Gametofit paprotki zwyczajnej jest zbudowany z komórek (haploidalnych / diploidalnych) .. D. Tarczyca.. Obwodowy układ nerwowy jest zbudowany z A. Wskaż poprawne dokonczenie zdania.. Skóra zbudowana jest z naskórka i skóry właściwej, pod którą znajduje się warstwa podskórna..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt