Napisz opowiadanie gdybym był

Pobierz

Opowiem ci bajkę na poprawę humoru.. Ponieważ nie chcę być uważany za narcyza, nie będę o sobie pisał.Napisz opowiadanie na temat: a gdybym był ".to.".. Drugą jadłbym lody czekoladowe.. Zreformowałbym system nauczania w szkole, wprowadził zmiany w polityce a także usprawnił gospodarkę naszego kraju.. Przyznasz, że brzmi lepiej?Napisz opowiadanie ,,gdyby nie było jutra" Odpowiedź Guest "Gdyby nie było jutra.". Kiedyś, żyła sobie dziewczynka, o imieniu Alicja.. Po pierwsze, zwolniłbym tych polityków, którzy zagrażają naszemu państwu i okradają go.Spojrzałem w górę.. Cześnik był naprawdę wściekły.. Question from @Gabkaaa - Szkoła podstawowa - PolskiOpowiadanie podtytułem '' Gdybym miał zaczarowana szkatułkę'' Gdybym miała zaczarowaną szkatułkę Pewnego wiosennego dnia mała dziewczynka o imieniu Patrycja znalazła w swoim domu na strychu pudełko w którym była szkatułka z napisem : "kto otworzy szkatułkę-niech się lęka" ducha strażnika, żeby zdobyć zaufanie jego trzeba przejść trzy próby.Gdybym był prezydentem robiłbym wszystko dla narodu, by byli szczęśliwi.. Rozwiń powyższe zdanie w literacką opowieść o wymyślonym bohaterze.. 5.Gdybym była Ikarem posłuchałabym rady ojca i nie leciałabym tak wysoko słońca.. Lubiędelikatnedziewczyny: (.. - Chłopaki, na niego!Napisz opowiadanie, w którym udowodnisz, że bardzo dobrze znasz obie lektury..

Napisz o tym opowiadanie.

"Gdybym był Pinokiem" .. Wpadł do komnaty, w której siedział już Dyndalski zajęty swoimi sprawami, trzasnął drzwiami i zaczął niespokojnie kręcić się w kółko, szarpać za czuprynę i nerwowo .. "alladyna", napisz opowiadanie.. Dlaczego fasola pnie się po tyczce?. Opowiadanie.. Przez chwilę zdawało mi się, że w kącie sufitu coś zajaśniało… - Młody, podaj mi to zielsko.. Trzecią grałbym w guziki.. W końcu każdy wiedział, że herszt nie bez powodu zajmował tę pozycję - był najlepszym wojownikiem z całej bandy.. Czwartą szarpałbym dziewczyńskie warkoczyki.. Po pierwsze, zwolniłbym tych polityków, którzy zagrażają naszemu państwu i okradają go.Gdybym mógł zostałbym tam na dłużej.. Szóstą skubałbym kwiatki.Redagując opowiadanie, możesz wybrać jedną z następujących możliwości: jesteś główną postacią i pełnisz rolę narratora - piszesz wówczas w 1 os. liczby poj.. Była bardzo ładna i miała zawsze dobry humor napisz np. Była to bardzo ładna blondynka z niebieskimi oczami, zawsze w dobrym humorze.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Mieliśmy już pół godziny spóźnienia!Napisz opowiadanie pt. gdybym był prezydentem (dyrektorem szkoły, milionerem - do wyboru) opowiadanie musi być na minimum 1,5 strony zeszytowej Odpowiedź Guest Z jednej strony chciałby/abym być prezydentem, a z drugiej nie, bo zbyt dużo obowiązków miałbym/abym na głowie.Gdybym była duchem i miała moc ostrzegania i dawania rad to zawędrowałabym do wszystkich miejsc, gdzie mógłby zdarzyć się wypadek, na skutek którego ktoś niewinny poniósłby śmierć..

Gdzie ty się tam gapisz?Napisz opowiadanie "Gdybym był bogaty.....".

Jednak widać było, że zaczął się trząść ze strachu.. czasu przeszłego, np. byłem, poznałem itp. pełnisz tylko rolę narratora, a opowiadasz o kimś innym - piszesz wówczas w 3 os. liczby poj., np. był, poznał itp.Ułóż krótkie (około 10 zdań) opowiadanie na temat: ,,Gdybym był(była) dyrektorem szkoły (prezydentem, gwiazdą muzyki pop- do wyboru),,.Podkreśl w swoim tekście wszystkie czasowniki w trybie przypuszczającym.. Sufit kaplicy spowity był w ciemność.. Byłby jeszcze gorszy gdyby nie moja przyjaciółka Majka.. Zreformowałbym system nauczania w szkole, wprowadził zmiany w polityce a także usprawnił gospodarkę naszego kraju.. No, słyszysz, co do ciebie mówię?. Było to dawno, dawno temu.. Ponieważ wosk z skrzydeł się stopi a jak bym leciała zbyt nisko wody to by mi w skrzydła wsiąkła woda.. Opowiadanie napisane zaskakująco dobrze, a wypowiedzi bohaterów, choć widocznie naciągane, pasują do społeczności z której pochodzą.Zapisz tekst w folderze Dokumenty pod nazwą .. Question from @Johan2468 - Szkoła podstawowa - PolskiJeżeli piszesz fragment opisu lub charakterystyki, unikaj konstrukcji z czasownikami był, miał - to bardzo źle brzmi..

- wyjaśnij tę tajemnicę, pisząc opowiadanie, które będzie miało cechy legendy.

Czekałabym przed wyjściem ze szkoły, przypominając dzieciom o zasadach przechodzenia przez jezdnię.Przydatność 80% Gdybym był prezydentem.. Twoja wypowiedź powinna mieć minimum 100 słów.Tutaj wstaw elementy charakterystyki róży - minimum 2 zdania Muszę jednak przyznać, że prawdziwym powodem mojej wyprawy było to, że chciałem poznać dzieci.. Gdybym był duchem i miał moc ostrzegania i dawania rad, zawędrowałbym do Scrooge aby.. PROSZE !. !Napisz opowiadanie, którego bohateram będzie twój rówieśnik wykazujący się w wymyślonej przez ciebie sytuacji odpowiedzialną, dojrzałą postawą.. Gdybym był prezydentem robiłbym wszystko dla narodu, by byli szczęśliwi.. Rankiem zbudził mnie hałas.C. ". Bo kto nie był ni razu człowiekiem, Zosia Temu człowiek nic nie pomoże".. Zapragnąłem więc sprawdzić, czy wszystkie dzieci są naprawdę inne niż dorośli.Gdybym zobaczył pana, Watsonie, z tygodniową warstwą kurzu na kapeluszu, a na dodatek wiedział, że żona nigdzie nie wyjechała i pozwala panu wyjść w takim stanie na ulicę, natychmiast nawiedziłby mnie lęk, iż na swoje nieszczęście stracił pan już jej względy.Na klatce schodowej, tuż przed drzwiami, stał człowiek w maseczce higienicznej na twarzy, którą dodatkowo zasłaniał narzucony na głowę kaptur sportowej kurtki.- Ucisz się, nic nam nie zrobisz!.

Krótko mówiąc, była ona zwykłą dziewczynką.Najnowsze moje opowiadanie inspirowane E.

Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który Opowiadanie ma zaczynać się.. - odpowiedział bandyta, który najzagorzalej wyśmiewał się z rodziny i podjudzał zbójców.. A wypracowanie napiszesz jutro.-Tak, proszę o bajkę, może potem przyśni mi się coś miłego.. Chodziła ona, do szkoły.. Miała ona koleżanki.. Po pierwsze, zwolniłbym tych polityków, którzy zagrażają naszemu państwu i okradają go.Przydatność 65% Joanna Kulmowa "Gdybym miał dziesięć rąk".. Kiedy zwiedziliśmy już kawałek planety i przejechaliśmy się ich pojazdami, pani spojrzała na zegarek.. W pewnej krainie stał zamek, w którym mieszkał książę Eryk, jej władca .Napisz opowiadanie np. "Gdybym mógł/mogła przenieść się w inne czasy za pomocą wehikułu czasu, to byłyby to czasy.". Register Now.. Warto słuchać innych osób ponieważ mogą one nam pomóc.Co by było, gdyby Orfeuszowi udało się wyprowadzić Eurydykę z podziemi.. Zreformowałbym system nauczania w szkole, wprowadził zmiany w polityce a także usprawnił gospodarkę naszego kraju.. Napisz, która refleksja dotycząca moralności, wymieniona w zadaniu powyżej, zawarta w II cz. "Dziadów", jest dla Ciebie najważniejsza.. Zwróć uwagę na poprawną pisownię.tylko samemu i wypiszcie te czasowniki.. Życie było wtedy tańsze, gospodarka dopiero zaczęła się rozwijać, wydaje mi się, że osoby żyjące w tych czasach były po prostu szczęśliwsze, pomimo tego, że żyły w trochę biedniejszym .Napisz opowiadanie z lektury " Opowieść wigilijna ".. Gdybym tak zrobiła na pewno nie zdarzyło by mi się to co z Ikarem.. Dobrze, że w porę przemówiła mi do rozsądku i dala mi sile by w pore .Próba oddania minecrafta w formie prozy była trudem dla wielu pisarzy.. Nikt nie wie, gdzie i kiedy.. Zamiast napisać: Miała jasne włosy i niebieskie oczy.. Dzisiejszy dzień był straszny.. "A gdybym był niewinnym człowiekiem, to moje losy ostatecznie potoczyłyby się dobrze"Słowem wstępu bohater opowiadania to nie ja, choć ma na imię tak samo jak ja no i w sumie mam czasem takie marzenie, by nim być.. 29 listopada 2021 przez Grzegorz Paczkowski.. Wyobraź sobie, że Mały Książę pojawił się na lekcji języka polskiego w twojej szkole.. Pilot mówił, ze każdy dorosły był kiedyś dzieckiem, tylko później o tym zapomina.. Gdybym miał dziesięć rąk to jedną drapałbym się w głowę.. Czytając twoją wersję dostałem takiej nostalgii, wspominając czasy jak przed wieloma laty po raz pierwszy zagrałem w tę grę.. Piątą sprałbym tych dwóch od sąsiadki.. Daję najlepszy!. Bajka o księciu i księżniczce.. Nic dziwnego, była noc, a my mieliśmy ze sobą tylko kilka świeczek.. Szybko, bo się nie chce rozpalić..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt